yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (4)
  • medya (0)

  1. İçinde turunculuk,şeftali,mercan renkleri barındıran yanak+dudak renklendiricisi. Özellikle bronz tende harika duruyor. Benefit'in bu ürünlerini hiç dudağımda denemedim ama yanakta harika. Genellikle parmağımla uygulayıp,dağıtıyorum. Yalnız çabuk sabitlendiğinden hızlı olmak gerekiyor ve iki yanağa birden değil de bir yanağa uygulayıp sonra öbürüne uygulamak daha mantıklı. Kalıcılığı da güzel. Pratik bir ürün.

  2 eylül 2014 13:53

  4

  2. Set içinden çıkan minik boyuna sahibim, 1 yıldan fazladır kullanıyorum hala bitmedi. Bronz tende de, açık tende de çok güzel ve doğal duruyor. Yanağa değdirildiği anda hemen yaymak gerekiyor çünkü çabuk sabitleniyor, ama o kadar doğal duruyor ki yanakta sanki koşmuş yorulmuş ya da orgazm sonrası gibi bir etki yaratıyor. Dudakta kullanmadan önce dudağı nemlendirmek gerekiyor zira dusağı kurutuyor. Dudağa uyguladıktan sonra parmağımla biraz yayıyorum ve doğal bir görüntü yakalıyorum. Büyük boyu yanılmıyorsam 120 olması lazım. Fiyatı fazla ama boyutu da gerçekten fazla. Alsam bile bitiremem 2-3 sene ve sıkılırım gibi geliyor. Bence kozmetikte minik boylarını da yapıp satmalılar, kaç üründen vazgeçtim gramajı büyük diye, sıkılırım bitiremem ki yazık günah.

  4 eylül 2015 11:25

  3. burun kıvırdığım bir üründü ama çok beğendim! hem rengi, hem kalıcılığı çok iyi, benim cildimde fırçada durduğu kadar mercan durmadı, daha bi pembelik verdi. böyle uykudan uyanmış bebek pembeliği. bi çizgi sürüp hemen hızlıca dağıtmak lazım, çok pit pit yapıp noktaları dağıtmaya çalışırsanız daha çok eşitsizlik oluyor.

  19 kasım 2015 11:51


  4. benefit markasının bu başarılı dudak ürünü, oje firçasına benzer aplikatörü olan cam şişededir.

  the balm markasının turuncu versiyonu gibi tupturuncu değildir,pembeye eğilimi vardır; ayrıca ona nazaran daha az kurutur(gizlinot: ama kurutur). bir de gün sonuna doğru dudağın iç kısımlarından silinir gibi olsa da rengi hala sezilir.

  her tint/ dudak mürekkebi gibi kullanmadan önce dudağı nemlendirmek ve kremin emilmesini gerekiyor. pembe renk veren kardeşi benetin, dudağa sürüldüğünde buram buram suni gül koksa da chachatint kokusunu fazla hissettirmez. benetint'in yapısı su gibi akışkan iken chachatint daha kıvamlıdır. tabikine sürdükten sonra hemen dağıtmak gerekir. şeftali/mercan/coral tonu gibi rujların altına hafifçe kullanırsanız renkler daha kalıcı ve çarpıcı olur kanaatindeyim.

  21 ocak 2017 14:06

  5. Satin almak icin benetint ile arasinda gidip geldigim urun. Ancak body shop'un turuncumsu dudak ve yanak murekkebi de bununla ayni ton ve islevi gorur düşüncesindeyim.

  23 şubat 2017 19:38

  6. aldığım bir set içerisinde çıkmıştı. bazı zamanlar okulda kullanıyordum. doğal görünüm vermesi için. tadı ve kokusu hoş. bence dudağa sürüldüğünde hafif nemlendirici etkisi veriyor. tekli olarak satılıyor mu hiçbir fikrim yok fakat bir daha set alırsam içinde bu ürünü bulunduran bir seti tercih ederim(: küçücük gözükmesine rağmen uzun süre götürüyor. 

  19 ekim 2018 13:30

  5

  7. Ben hayatımda bu kadar kalıcı bir allık ne gördüm ne de sürdüm. Hiç ama hiç abartmıyorum hafif bir ten makyajının üstüne sabah uyguladığım allık az önce ben çıkarmadan evvel gayet belirgin bir şekilde orda duruyordu. Toz allıklara elveda. Rengi çok tatlı bir pembe-şeftali arası. Ben mini boyunu 125 tl'ye aldım. Çok azı bile yetiyor zaten. Uzun gider. Açıkçası allığımın 1 saat sonra uçup gitmesinden çok sıkılmıştım. İyi ki almışım. Sanki kendi kızarıklığınız gibi duruyor o kadar doğal bir duruşu var ki. Tek sorunu doğru fırça kullanmanız lazım. Elimle yaydığımda hızlı olmama rağmen nokta nokta leke kaldı ürünü fırçaya sürüp yanağınıza yaydığınızda en iyi sonucu veriyor hem de nokta nokta kalmayıp güzel bir şekilde yayılıyor. Setlerin içinde de oluyor o şekilde de alabilirsiniz bence uyguna gelmiş olur.

  26 mart 2019 22:44


  8. Bu aylarda kurtarıcım yanaklara iki üç nokta bırakıp rt stippling brush ile dağıtıyorum. Çok güzel mercanlı pembeli bir renk bırakıyor yanakta. Hem pratik hem güzel. Dudak için fazla kurutuyor gibi ondan dudakta kullanmayı sevmedim.

  11 temmuz 2019 12:48

  5

  9. tam boyunu kore’den 100₺’ye aldım. oradaki şişesi yeni hali, türkiye’deki gibi oje fırçasına benzeyen hali değil. normal bildiğiniz likit ruj fırçası. belki o versiyonu da ülkemize gelir. rengi gerçekten çok güzel ancak benim dudaklarımda hiçbir zaman bütünleşmiş durmuyor. nedenini bilmiyorum. kurumasını beklemek gerekiyordur belki de...

  21 ağustos 2019 18:33