girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (2)

22. başlık ilgimi çekti ve içeriğine baktım, benim de uzun zamandır yaptığım makyaj uygulamasıymış anladığım kadarıyla. makyajımda göz altlarıma hiç dokunmam, aynı zamanda fondöten, pudra, allık vs. de kullanmıyorum. sadece rimel sürüp kaşlarımı dolduruyorum ve dudaklara çok hafif değdirdiğim stick rujdan ibaret. bu akımda uymayacağım tek şey kaşlar sanırım. kaşlarıma serbest bir görüntü vermiyorum, bana pek yakışmıyor. bence en güzel makyaj uygulaması olabilir, kadının doğal güzelliğini destekliyor. bazen ruju tam anlamıyla sürüp doğallıktan uzaklaştığım oluyor ama o da rujdan vazgeçemediğim için :) 

neden bu kadar eksilediniz anlayamadım :D canınız sağ olsun :D

27 mayıs 03:16 27 mayıs 18:00

21. geçen sene double wear'ın suratımdaki çilleri tamamen sildiğini gördükten sonra "deli miyim ben yahu?" diye yaşadığım bir aydınlanma sayesinde bir süre yapmış olduğum makyaj türüdür.

bugün bile bir çeşidini yapmaya devam ediyorum ama belki benim yaptığım olması gerekenden daha ağır kaçıyor çünkü haldir haldir kontür var. bazen hepsinin üzerine koyu koyu eyeliner çekiyorum. bazen kahverengi eyeliner. günden güne farklı tabi ki ama çilleri kapatmadan renk eşitleme, süratin ortasını mat bırakma ve etrafındaki yüksek yerleri aydınlatma konusunda aynı prensip. bir de kasları doğal tutma konusunda.

duyduğuma göre sir john tanıtmış bu yöntemi. beyhive'ın aşk/nefret ilişkisi içinde olduğu bir şahıs kendisi. sıkı takip ediyorum.

26 mayıs 22:54 26 mayıs 22:55

20. günlük makyajimin bir adi varmis. yüzümde burnum ve elmacik kemiklerimde ciller var, uzun zaman bb krem fondoten kullandim. ama artik cildimi nefessiz hissettigimden birakmistim. sadece nemlendirici krem, kaş sabitleyici ve ruj kullaniyorum. kaşlarım da görüp görülebilecek en dağınık kaş olabilir, almaya kalksam nereden almaya baslayacagi bilinmez bir kaş. neyse, şahsen bu modalara gıcık oluyorum. moda diye herkes microblading e kosmusken simdi taranmis bosluklu dağınık kaşın moda olması, mat rujlar yerini lipglosslarin almasi. bana cok sahte geliyor bilemiyorum.

26 mayıs 13:25


19. Kendimize göz altı morluğu eklememize gerek yok? Çünkü zaten mor? Direkt makyaj yapmayalım o zaman?

*olaysız dağıldılar*

Tanım: Zaytung haberi gibi akım.

25 mayıs 20:04

18. yapılan makyajların görüntüsü çok güzel. uzun süredir gördüğümüz full face makeup zaten hiç bana göre değildi, yapay ve cilt gibi görünmüyor oluşunu sevmiyordum. boy beat ise gerçekten kusurları kapatmaya yönelik olmayan, cildin cilt gibi durduğu bir makyaj türü. 

ama benim bu makyajın anlamıyla ilgili sorunum var. “erkeklerinde kullanabileceği makyaj” algısı bence yanlış. erkekler zaten istediği gibi makyaj yapabilirler. ister full face ister no makeup makeup. bunun tekrar tekrar adlandırılmasına, farklı algılad yaratılmasına gerek yok diye düşünüyorum. 

25 mayıs 19:30

17. yenilik yenilik diye diye ne yapacağını şaşırmış youtube makyajcılarının son bombası. ilk defa burada görünce bir aratıp ilk çıkan şu (link: https://www.youtube.com/watch?v=qykYZvVRUHQ videoyu )izledim. kadın gayet fondötenli pudralı aşırı dolgulu suratına gitti göz altı morluğu yaptı, çil ayağına bildiğin güneş lekesi, burnuna da siyah nokta yaptı?? bunlar olmasa bildiğin günlük makyaj işte. zaten kim günlük hayatta instagram makyajıyla dolaşıyor ki bunların yeniden moda olmasına ihtiyaç duyuyoruz? pfff. şu dünya çapında makyaj ve youtube çılgınlığı bir bitse de yeniden gerçekten fondöten yapısı falan konuşabildiğimiz günlere dönsek.

benim için kolay makyaj. göz altı mor, kaşlar dağınık. çatlasın youtuber'lar. göz altına kahve far sürmek ne yahu. dertsiz başına dert almak.

ciddili yorum: ünlüler için moda olması anlaşılır bir şey. her durumda fotolarda iyi çıkmak için ciddi makyaj yapıyorlar. üstüne de makyaj yapmamış, dağınık efekti vermek için böyle yöntemlere başvururlar. bunu da dünyanın en iyi ürünlerini kullanan, en iyi makyözleri yapar. iyi olmayan bir ten ürünüyle o doğallık etkisini yakalamak zaten imkansız. bizim içinse iş bildiğin aceleyle yapılmış doğal makyajdan farklı bir şey değil kesinlikle.

24 mayıs 14:57 24 mayıs 15:20

16. Bu akımı her kim bulduysa (?) Ona şu şekil laflar hazırladım; yıllardır güneş kremine bile sinir olunan o çok sıcak yaz günlerinde yapılan makyajın kaşları netleştirilmiş biraz daha özensiz halini, bana “yeni trend” diye satamazsınız, yemem. kakasında boncuk bulan da elle tutulmaz şeyleri “en yeni trend” diye, amerika’yı yeniden keşfetmiş gibi çıkıyor sahalara. gereksiz büyütülecek (hype) bir durumu yok, emekli albay gibi söylettiniz yine. başka akıma artık. 

(sanki bunu parlatan da buraları okuyordu) 

24 mayıs 13:17


15. ilk defa sözlükte okuduğum sanırım yeni akımımız. youtube da bulabildiğim videoları izledim ama tam anlayamadım makyajlı başladığı yüzün üstüne far falan sürüp videoyu bitirenler olmuş. bacım konuştuğunu anlamıyoruz tamam da gözümüz de görmüyor değil.

aslında çok olması gerektiği gibi bir makyaj çeşidi bence ama bunun uygulanabileceğini, popülarite sağlayabileceğini sanmıyorum. video paylaşanlar zaten ortalama üstü güzellikte yüzleri orantılı insanlar. son dönemde popüler olan ağır makyajı sevmeyen ve uygulamayanlar zaten kusurlarıyla barışmış insanlar ve ağır makyajı yine yapmıyorlar. bu görüntüyü verebilmek adına normalden daha çok çaba sarf etmesi gereken bir kesim olabilir bence. ilk defa bir makyaj çeşidi ilgimi çekmeye başladı ayy takipteyim bu başlığı :D

24 mayıs 01:43

14. Burda "aa benim yıllardır yaptığım makyaj" diye anlatılanlar boy beat değil bence. Herkes ben şöyle yapıyorum diye bildiğimiz no makeup makeup anlatmış, ben yıllardır boy beat yapıyormuşum diye gelin güvey oluyor. 

24 mayıs 01:39

13. vallahi ben akım makım bilmem ama bunu yıllardır yapanlardanım. kemikli kaşlı gözlü bir suratım var. zaten bana makyaj yakışmıyor. ben de olanı vurgulamak için birkaç şey yapıyordum. meğersem adı boy beat olmuş bunun.

yaptığım ise;

-bir cc kremle yüze aydınlık verip hafif renk eşitlemek.

-bronzeri katlanma bölgesine ve kirpik dibine doğru hafifçe geçmek.

-kaşlarım gür zaten epey onu daha da yukarı yukarı kaldırarak sabitlemek. (en sevdiğim)

-kirpiklere pıt pıt maskara.

-krem allıkla yanaklara azıcık pıt pıt

-belki dudaklara o da çok nadir, dudak genelde boş.

24 mayıs 01:29