sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (2)

1. Birkaç ay önce çıkan ama benim yeni haberimin olduğu makyaj akımı. Beyonce' nin makyajını yapan sir john ortaya atmış sanırım. Kaşlar yukarı taranmış ve sert. Hatta alınmamış efekti vermek için altlara kıl çizilebilir. Elmacık kemikleri belirgin. Kusurlar kapatılmıyor, göz altı morlukları dahil. Hatta çok güzel göz altlarınız varsa morlu kahveli far sürebilirsiniz. Sim yok, aydınlatıcı yok, sıcak renkler yok, kuyruklu eyeliner asla yok. Çil var, ben var, kızarıklık var. Aşırı feminen instagram makyajlarına tepki gibi düşünülebilir. Aynı makyajı bir erkek yapsa, maskülenliğini kaybetmeyecek şekilde olmalı(ymış). İlgimi çeken nokta gerçekten az sayıda ürün kullanılması. Yani no makeup makeup gibi değil.

Iyi hoş hepsini anladım da, ben bunu yapınca "oo trend, oo akım!" diye düşünecek ne ortamım ne çevrem var.

ilgili medya:
1
22 mayıs 2018 21:26

2. Bu ilk çıkmaya başladığında ilgimi çekmişti, benim mosmor gözlerim için çok uygun. ama hiç oturup kaşlarımı falan bu makyaj için düzenlemedim. bana göre makyajın tanımı: geceden kalmayım, dünyayı önemsemiyorum. bir de arkadaşıma "bitch, i started the boy beat" diyerek çocukluk resmimi atmıştım, onu da medya olarak koyayım bare.

ilgili medya:
1
22 mayıs 2018 23:28 23 mayıs 2018 08:51

3. No make up make up daki herşeyi kapatayım ama doğal gözüksün kaygısı olmayan minimal makyaj akımı. 

Çok kapatıcı olmayan ve pudralı durmayacak fondöten, koştum da yoruldum izlenimi verecek dağınık uygulanan allık ve hafif bir bronzerdan ibaret. Keskin kontür yok.

Gözler allık ve bronzerla çok doğal bırakılıyor. 

Göz altı kapatıcısı nerdeyse yok.

Dudaklar doğal (nude mat likit değil)

Ben örnekleri çok beğendim. Benim gibi düşük göz kapakları sebebiyle gözde yapılan hiçbir attaksiyon gözükmeyen biri için birebir. 

23 mayıs 2018 00:33

4. bir kere ben bu akıma uyup mosmor göz altlarımla boy beat değil ancak extacy with boys olurum herhalde,göz altları kapanmadan makyajın gerisi hikaye diye düşünüyorum (en azından benim gibiler için)

23 mayıs 2018 01:09

5. Birkaç hafta önce gina'nin kanalında görünce benim de bir süre uyguladığım makyaj şekliydi. Benim göz altı morluklarim çok fazla olduğundan yalnızca azıcık likit corrector ile düzeltme yaptım, cildime ise maybelline bb krem sürdüm. Bronzer ile yanaklara ve katlanma bölgesine gelişi güzel geçtim, göz altında kirpik dibimi de bronzerla koyulttum, bitik bir maskarayla kirpiklerimi taradım, soğuk pembe allığı hafif rozaseali gibi dağıttım, dudağımın kaybolan bazı kenarlarını kalemle belirginleştirip çok hafif lip balm geçtim. Kaşlarımı da kas maskarasiyla dağıttım. Benim tipimin zaten hemen hemen aynısı oldu.

23 mayıs 2018 01:28

6. adını bilmeden yıllardır yaptığım makyaj imiş.yüzümde sivilce,sivilce lekeleri ve kahverengi hafif çiller var.makyajda önceliğim bunları kapatmaktansa cilt rengimi eşitlemek,bunun için ince yapılı su bazlı fondötenler tercihim.göz altımda yoğun morluk yok ve dümdüz pürüzsüz göz altı görünümünü doğal bulmuyorum,bu yüzden çok az bir miktar concelear ı parmaklarımla hafifçe sürüyorum.bronzer kullanmıyorum ve kontür yapmıyorum,bu tarz ürünleri genelde sadece göz kapağıma büyük bir fırçayla biraz geçiyorum ve göz kapağımı öylece bırakıyorum.kaşlarımı doldurup kirpiklerimi kıvırıyorum,gözlerim çok alerjik olduğu için rimel kullanmıyorum.bol bol allık,simsiz bir aydınlatıcı sürüp transparan,ince ve ışıltılı bir pudrayı yüzüme geçiyorum.mac hot tahiti rujumu sürüp fazlasını da peçeteyle alınca ta taaa.zamanımı almayan,kendimi içinde en rahat hissettiğim makyaj türü.

23 mayıs 2018 02:33

7. sen buna boy beat demişsin ama bu bildiğin grunge makyajın hafif versiyonu

23 mayıs 2018 02:39

8. "makyaj yapmaya üşendim ama rimelsiz de çıkmam" makyajı

23 mayıs 2018 10:17

9. aşırı cool duran makyaj çeşiti. özellikle aydınlatıcı sevmeyen bünyeme ilaç gibi gelmiştir. türklerde ve yabancılarda gördüğümüz aşırı yoğun makyajlardan o kadar sıkıldım ki böyle yenilikler görmek beni mutlu ediyor. bu makyajdaki amaç cildin ve yüzün doğallığını bozmamak anladığım kadarıyla, kaşlar belirgin ve ışıltısız ürünler kullanılıyor. pembe veya sıcak tonlar yok gibi genelde soğuk tonlar var. zaten farmış, renkli rujmuş o tarz ürünler yok. olabildiğince az ürünle cildin gerçek görüntüsü verilmeye çalışılıyor biraz asi bir makyaj tarzı. tabii bizim vizyonsuz youtuberlarımızın hiç biri daha keşfedip yapmamış. yapan varsa da ben daha görmedim.

23 mayıs 2018 13:05

10. tam beğendiğim ilk defa adını burda okuduğum görünüm. hissediyorum yakında sivilce izleride trend olacak ve youtuberler çil yerine kırmızı sivilce izi yapmaya calışacak işte o gün biz kazanacağız:) bir kaç video izledim burda görünce bazıları yine de kontür yapmış ama genel olarak güzel özellikle çok renkli makyajı benim gibi kendine yakıştıramayanlar için.

23 mayıs 2018 18:59