girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (5)

1. açık buğday tarafında kaldığım ten rengi. beyaz tenliyim desen olmaz, esmerim desen olmaz. tam bir arada kalmışlık. türkiye'de fondoten bulmak konusunda şanslı gruptanızdır çünkü markaların en açık renkleri genellikle beyaz tenlilere göre değil, sanki açık buğdaylar için üretilmiştir. pek çok markanın en açık rengi bana uyar mesela. ten rengimden daha memnun olamazdım herhalde:) bir fondoten bağımlısı olarak ten rengimi sevmemin en büyük sebebi bu :)

24 temmuz 2014 01:48

2. ben de bu gruptayım. cilt alt tonum warm. tenime göre renk bulmam zor oluyor. fondöten konusunda artık mağaza çalışanlarını dinlemeyerek de çok doğru bi adım attığımı düşünüyorum çünkü genellikle çok daha koyu renk veriyorlar mazeretleri de ten rengiyle yüzün renginin farklı olmasıymışmış. yüzüm boynumdan 2 ton koyu gezince mi mantıklı? onların aksine aydınlık bitişli fondötenlere yöneldiğimden beri yüzümün rengiyle ilgili iltifatlar alıyorum.

edit: yüz renginin daha koyu olmasıyla ilgili de eklemek istediğim bir şey var. biliyosunuz ki buğday ten en rahat ve çabuk bronzlaşan ten rengidir. yüzümüz de 4 mevsim açık olan ve en çok güneş gören tek yerimiz olduğu için dolayısıyla tenimize göre daha kararmış olması çok normal. ve ben bunun tenden 2 3 ton koyu bir fondöten ile değil tenimizle denge kuracak bi fondötenin kullanılmasıyla çözüleceğine inanıyorum.

evet, buğday tenin diğer özelliği çok çabuk bronzlaşabiliriz. kızarmadan direkt bronzlaşırız hatta.

(yazar: lavanta )nın söylediğine istinaden de eklemek istiyorum bi dönem sırtım boydan boya sivilce lekesi olduğu için (gbkz: roaccutane )kullanmıştım. bende pek sivilcem çıkmazdı ama elimle oynadığım her yerde leke gibi izler kalır. o sebeple buğday tende sivilce lekesi olmaz gibi bi genelleme ne yazık ki yanlış.

25 şubat 2015 18:01 25 şubat 2015 21:59

3. evet bende açık buğdayım ama cilt alt tonumu warm sanırken geçen ilk defa bir testte sonuç verdi ve nötr çıktım, damarlarım hem yeşil hem mavi. lakin ben hiç kendime uygun renkte föndöten bulamıyorum. true matchte n4 koyu, r3 gri kaldı mesela. en iyisi yine bb krem ve cc kremler dedim ama loreal cc kremin hem yeşili hem moru da koyu kaldı cildimde. bi değişik ya, sinir oluyorum.

25 şubat 2015 19:34


4. Nötr alt tonlu açık buğday ile girdiğim kategori, inatla beyaz tenlisin diyorlar.

Yalnız direkt bronzlaşmıyorum ben yahu, bronzlaşmam için ilk yandığımda kıpkırmızı olup soyulmam gerekiyor. Neyim ben bilemedim.(gizlinot: swh)

25 şubat 2015 20:49 25 şubat 2015 20:51

5. genellikle kızarmadan çok güzel bronzlaşırlar. genellikle de bu kişilerin teni gerçekten de daha kusursuz olur. batık lekesi ya da sivilce lekesi olmaz.

25 şubat 2015 20:55

6. buğday açık olanların, mac fondöten almaya karar verirse c3 ü koyu gelir benden öneri. ben aldım koyu durdu :/ neyse ki yaz geliyor. buğday açıksan mac face and body almaya karar da verirsen c1 yada c2 olmalı.

25 şubat 2015 21:58

7. açık buğday olaraktan aralarına katıldığım kadınlar. ama alt ton konusunda kararsız kalıyorum kesinlikle pembe ve nötr değilim. hatta ayrıntıya inilmediğinde sarıyım. ama damarlarım mavi-yeşil ve vücudumun yüz-üst bacak-göbek gibi yerleri güneşte önce pembeleşip sonra bronzlaşıyo. kollarım alt bacaklarım direk kapkara yazın. belki cildimi inceliği-hassaslığıyla ilgilidir bu. yani bi kısım sarı bi kısım nötr alt tonlu olamayacağına göre, kendimi sarı alt tonlu sayıp geçiyorum (gizlinot: swh)

not: rimmel london 25 hour fondötende 200 numaralı orta ton şıp diye uyuyo yüzüme.

not2:bence en güzel yanı yazın bronz gezmek:D

25 şubat 2015 23:04


8. Açık buğdayla dahil olduğum grup. Saç rengi , makyaj rengi , kıyafet rengi açısından pek kullanışlıdır , bol seçenek sunar.

26 şubat 2015 18:33

9. Kumral ve esmer arasındaki ten rengi. En begendigim örneği janiffer lopez 'dir

30 ağustos 2016 17:43

10. en güzel yönü yazın azıcık güneşte kalınca ıstakoza dönmemek

6 mayıs 2017 22:20