yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  9. Hep takdir ettiğim, takip etmesem de içimden "ne kadar aklı başında ve hoş bir insan." dediğim bir genç kadındı. Gerçi hala takdir ettiğim yönleri var. Fakat ben x platformunda yapılan eleştiriyi haklı buluyor ve bu mevzudan sonra influencer camiasından daha da soğuduğumu fark ediyorum. Konu, kişisel gelişim veya terapi adı altında inanılmaz sağlıksız olduğunu düşündüğüm bir duyarsızlık ve her zaman mutlu olmak zorunda hisseden güruha buket sena'nın da dahil olmuş olması. Konunun asıl sebebinin hassasiyeti nedeniyle detaylarını magazin anlatır gibi anlatmak istemiyorum. Yas sürecinin herkes için bambaşka olduğunun ve böyle de olması gerektiğinin de farkındayım. Sadece merak ediyorum, yas süreçlerimizi farklı geçiriyor olmamız bunu sosyal medyada paylaşmak zorunda olduğumuzu mu gösterir? Evet bir kayıp yaşadıktan sonra kimisi tatile gitmekle moral bulur kimisi bir süre izole olmak ister kimisi teselliyi hobilerinde bulur. Ama bu influencer tayfasına, istedikleri gibi geçirebilecekleri yas süreçlerini biz gerçek insanlar gibi değil de suyun içinde alımlı alımlı süzülürkenki hallerini müzikli editli video şeklinde paylaşma gamsızlığını veren düşünce nedir? "Burası benim iş alanım." Cümlesinin arkasına geçip her konuda kendi çiçek böcek hayatlarını dramatize ederek, okudukları kişisel gelişim kitaplarına sıkıştırılmış toksik pozitifliğin tam merkezinde durarak satmaya çalıştıkları bu "ben, ben, ben" fikri nedendir? Kendisi bana bunları düşündürdü. Bazen hayat insanı dürtmelidir, o zor sürecin acısı hissedilmelidir. Kendimizi uyuşturmak değildir bence kişisel gelişim. Bazen bazı kayıplarda o yas sürecinde, dünyadaki en kötü anının içerisine sıkışmış gibi hissetmek gerekir. Bazen insan bununla yüzleşmelidir. Buket sena olur bir başkası olur fark etmez. Eminim influencerlar da, her türlü insan da bir sevdiğini kaybedince çok üzülüyordur buna şüphe yok. Eminim çok iyi niyetlerle sevdikleriyle birlikte oluyordur herkes. Ama öte yandan hala sosyal medyada kendi yarattıkları o avatara ve onu oynadıkları alana yem vermeye devam etmek zorunda olduklarına inandırılmış bir topluluk görüyorum bu durumlara bakınca. Bu da üzüyor açıkçası. Tepki alınca hiç değilse kendi huzuru için bile geri adım atmamaları, illa paylaşacağım yas da olsa acı da olsa paylaşacağım der gibi gelen yorumlara karşı hissizlikleri bana hayattan ciddi anlamda kopmuş olmakla eşdeğer geliyor. Yolu açık olsun. Sadece artık bu süslü paketlerle sunulmuş gizli kibir ve bir sanrıya hapsolmuş olma hali benim gerçeğime uymamaya başladı.  Ek olarak, sosyal medyada kimsenin paylaşımına yargılayıcı yorumlar yapan biri değilim. Fakat bu gibi platformlarda veya sohbet ortamlarında fikir belirtmek amacıyla gözlemlerimden bahsediyorum tabii ki. Başkasına zarar vermiş bir kişi olmadığı sürece sosyal medyadaki linç kültürünün de destekçisi değilim.

  10 temmuz 11:52 10 temmuz 12:20

  8. okulu bırakmış mı

  11 eylül 2022 17:21

  7. Cildinde hiçbir kusur olmamasına rağmen "her yerim akneli" kompleksine girmiş. Bide roaccutane kullanmasına şok oldum. Boş yere vücuduna zarar vermiş ve storysini görünce istemsizce "bir de bayıl istersen feriha" diye içimden geçirdim. Çok abartmış ve daha akneli cilt diye bişeyden haberi bile olduğunu sanmıyorum. Ayrıca hangi doktora gidiyorsa kesinlikle bırakmalı. Uyduruktan cilt sorunları için roaccutane kullanılmaz. Ağır akne içindir.

  Edit: soldaki storysindeki fotosu 1 yıl önce çekilmiş. Sağdaki ise yeni fotolarından biri.

  1 ekim 2020 15:23 1 ekim 2020 15:25


  6. Maalesef tacize uğramış. Kıyamam o kadar korkmuş ki... bu durumda bile kendisinde suç bulanlar olur diye üzerine ne giydiğini (bunu açıklatan herkese ve her şeye lanet olsun) anlatıyordu.

  "Ülkemi seviyorum ama ülkemin kurallarını sevmiyorum" demişti. Gerçekten Bıktık artık kimse böyle bir şey yaşamak zorunda değil. O kız belki de o yoldan her geçtiğinde aklına bu olay gelecek ve ordan her geçtiğinde tedirgin olmaya başlayacak, neden? Çünkü bu suçun caydırıcı bir yaptırımı olmadığı için.

  Bunun gece dışarı çıkmakla ya da giyilen kıyafetle zerre alakası yok, kızlarınızı tetikte durmayı öğreteceğinize oğullarınızı bir insana iyi davranmayı öğretin. 

  14 ağustos 2020 00:59

  5. Son storylerini alttaki yazarın girdisi sayesinde izledim. Tacize uğramış ve o kadar haklı ki... Etkilendim çünkü kız üzerini gösteriyor "her yerim kapalı bu merak edilecek şimdi" diyor. Korkusu titreyen sesinden belliydi. Ölen kadınlar için ilk iki gün yas tutup sonra tv8'de programlar izleyerek, uyuşturularak, mutluluk oyunu oynayarak yaşıyoruz. Halk olarak topluma yararlı bir sözleşmenin kabul edilmesi için bile sözümüz geçmiyor. Geçmiş olsun kendisine, ne denir ki başka.

  13 ağustos 2020 04:38

  4. Son hikayelerinde kendisini aşırı haklı bulduğum youtuber.

  13 ağustos 2020 00:42

  3. aynı yaştayız ama görünüş açısından ben onun yanında süpürge gibiyim. Ara sıra postlarına bakıyorum ve hiçbir problem olmayan burnuna estetik yaptırdığını görünce çok şaşırmıştım. Bir de sık sık kilolu olduğunu düşündüğüne dair postlar atıyordu. Bugün profiline baktığımda ise bebek gibi olan cildi için roaccutane kullanmaya başlamış olduğunu öğrendim. Bunları gördükçe kendi halime üzülüyor ve komplekse giriyorum, ama bir yandan da bu kız kendine karşı neden bu kadar acımasız (ya da doğru kelime her neyse) diye düşünmüyor değilim.

  8 mayıs 2020 20:49


  2. (link: https://youtu.be/fg1tmTjhEoE?t=125 son videosunda) ''karnımı doyurmadan aklımı doyuramam'' gibi muhteşem bir laf etmiş youtuber. (gizlinot: swh) eve çıktığını öğrenince bir dumur olmadım değil, son zamanlarda tüm youtuberlar eve çıkar oldu. maşallah diyelim, güle güle otursun. yıllaar yıllar önce moda benim hayatım dönemlerini bilen biri olarak geldiği noktayı takdir ediyorum.

  9 nisan 2020 01:08

  1. Sanırım cildi ve burnu kalın deriye sahip olduğu için tombik patates kondurmuşlar gibi duruyor kızın yüzünün ortasında, hele aşırı kalkık ve yuvarlak burun ucu keşke hiç elletmeseydi dedirtiyor. 

  19 ocak 2020 21:05