yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  1. burberry nin başyapıt kokularından birisi bence, ama fazla çiçeksi olduğundan biraz sert ve keskin köşeli, gucci envy tarzında.. full çiçek kokusu sevenler kaçırmamalı.

  14 ağustos 2014 16:52

  2. burberry nin kokularını genel olarak beğenmesem de en karakterli ve net koku kesinlikle london. başta biraz ağır geliyor ama kısa sürede oturuyor. küçük boyu ideal, büyüğünü bitiremeden sıkılmak olası.

  6 kasım 2014 11:24

  3. keskin ve tumturaklı bir koku.

  her ne kadar çiçek kokuları mevcut olsa da, ben ciddi baharat kokusu da alıyorum bu parfümden. karabiberimsi gibi.

  kalıcı ve çevre tarafından da duyulabilen bir yoğunluğa sahip.

  bir dönem büyük boyu yarısına kadar kullanıp elimden çıkartmıştım.

  6 kasım 2014 11:39


  4. burberry'nini fena olmayan bir kokusu. bu kokuyu sevmek için gerçekten çok uğraştım (gizlinot: parfüm işte, beğenmediysen beğenmedin. ne diye uğraştıysam) ama yok olmuyor. geçen gün yine ykm'de denedim. yalnız mağazaya girip parfümlere doğru yürümemle beni gören satış görevlisinin "tuğba hanım" diye başka bir görevliye seslenmesi bir oldu. sonra bir baktım tuğba hanım bana doğru geliyor " nasıl yardımcı olabilirim" diye. politikaları mı böyle yoksa beni parfümlerle başbaşa bırakacak kadar tekin mi bulmadılar bilmiyorum. denedim parfümü ama fikirlerim yine değişmedi. açılışı çok ağır geldi bana, başımı ağrıtacak gibi oldu. bir iki saat sonra aldığı hali sevdim. ama biraz mayhoş geldi ya da benim tenimde öyle durdu. yağmurla toprakla da bağdaştıramadım pek. benim tenime gitmedi sanırım. yine de güzel, karakterli bir koku. imza parfüm olabilecek bir parfüm bence.

  8 kasım 2014 13:41

  5. Her sonu bir baslangiclarin en asili en guzeli

  26 nisan 2015 21:29

  6. parfüm dağarcığımda "kış parfümü" tanımının karşılığı. tende bıraktığı kokudan çok, boğazlı kazaklarda, yünlü şallarda, kaşe kabanlarda bıraktığı kokuya hayranım.

  üst notası yasemin olan kokuları jenerik bulmama rağmen, burberry london'ın karakteristik mandalina/turunçgil notaları ve sandal/paçuli içeren bitişi sayesinde herhangi bir yasemin kokusuyla aynı kulvarda değerlendirilemeyeceğini düşünüyorum.

  yine en sevdiğim kokulardan biri olan ve nickime ilham veren hanımelinin de belli belirsiz kendini bir hissettirip bir geri çekmesinin alt notalardaki sandal ve misk ile birlikte yarattığı gizemli hava gün içinde çok eğlenceli bir hale getiriyor benim için burberry london'ı. zira burnuma her geldiğinde farklı bir koku alıyorum parfümden.

  ilk sıktığımda narenciye ağırlıklı bir beyaz çiçek kokusu alırken (yasemin/hanımeli), gün içinde turunç ve hanımelinin kendilerini sırayla yeniden gösterdiği dinamik bir yasemin kokusuna dönüşüyor. gün sonunda ise tende yine yasemin ağırlıklı misk kalsa da, özellikle yünlü giysilerin üzerinde nihayet ortaya çıkan paçuli ve belirginlik kazanan sandal yasemine eşlik ediyor.

  yani kısacası bir kış günü için çok iyi bir eşlikçi olduğunu düşünüyorum london'ın. sabah güne fresh ve enerjik bir başlangıç, gün içinde aktif ama "üşütmeyen", insanın içini ısıtan bir dinamizm, akşama doğru da bana kendimi bir bardak sıcak bitki çayı alıp kış bahçesine çıkmışım gibi hissettiren rahatlatıcı, bitkisel bir bitiş.

  resmen "olay örgüsü" olan bir parfüm benim için.

  18 şubat 2016 14:06

  7. kalıcığı uzun süren parfüm. burberry'nin diğer parfümleri kadar öne çıkmadı ama benim en sevdiğim parfümü bu oldu. yoğun bir çiçek kokusuna sahip. ilham noktası da yağmur sonrası londra şehrinin kokusuymuş. çiçeksi parfümleri yaz aylarında kullanmayı daha çok seviyorum aslında ama bu parfüm tam sonbahar kokusu bence.

  2 ağustos 2017 17:15


  8. eğer gerçekten yağmur sonrası kokuyu yaratmayı amaçlamışlarsa biraz yaklaşmışlar bence. çünkü hakikaten benim aldığım en yoğun koku olan hanımeli taze taze değil de biraz bayık bayık kokuyor, ıslanmış da kokusu odaya yayılmış gibi.. kötü anlamda söylemiyorum başka kelime bulamadım. 

  21 ağustos 2017 19:57

  9. bu yazın başında çiçek çiçek kokan br parfüm ararken Rossmann'da indirimden aldım 100 ml lik şişesini, bana hem yaz hem de kış kullanılabilecek bir parfüm gibi geldi açıkçası, şişeyi çoktan yarıladım bile :) yasemin kokusu baskın, çok hoşuma gidiyor :)

  22 ağustos 2017 13:01

  10. 2 senedir 100 mL ini kullandığım ve daha yarısına anca gelebildiğim bereketli koku.

  bence kesinlikle kış kokusu bu parfüm. ayrıca yoğun olduğu için günlük olarak 1-2 fıs sizi kurtarıyor.

  ben tenime değil de kıyafetlerime sıkmayı daha çok seviyorum. zamanla oturuyor ve imza koku halini alıyor.

  biterse kesinlikle tekrar alacağım ama kendisiyle daha çook uzun süre beraber olacağız gibi...

  30 nisan 2018 22:44