girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (0)

1. Beni şoklara sürükleyen kadın. 

Efenim ben severim modacruz, gardrops, dolap gibi uygulamalardan alışveriş yapmayı. Burcu hanımı bugün keşfettim, o da benim ayıbım olsun artık alwlelld. Bu hanımefendinin saydığım bu uygulamaların hepsinde hesabı var, çılgınlar gibi ayakkabılarını satıyor. 

Sadece buralarda değil instagramda da ayakkabılarını sattığı bir profili ve 8 bin takipçisi var klaldşf, mağaza falan değil baya kendi eşyalarını satıyor.

paylaşımlarını falan baya stalkladım tahminimce 800 çift ayakkabısı ve ayakkabılarını koyduğu ayrı bir evi falan olmalı, çünkü gördüğüm kadarıyla 1-2 kere giydiği ya da hiç giymediği markalı ayakkabıları sıkılıp sıkılıp satıyor gidip yenilerini alıyor giymeden sıkılıp tekrar satıyor alwlelld  .Ve öyle alelade ayakkabılar değil. Pradalar gucciler calvin kleinlar tommyler beymenler falan havada uçuşuyor. Muazzam bir yaşam. Adidasın nikeın hiç görmediğim ayaklabılarını gördüm spor ayakkabı kategorisi falan epey geniş alslsşd. Superstarın her rengi vardı sanırım.

Ama kafamda bağdaştıramadığım bi şey var, ben bir ayakkabıya 3 bin lira verecek kadar zengin olsam hayatta bunları satmakla falan uğraşmam. Bu kadın buna ciddi ciddi zaman harcıyor. Detay isteyene detay yazıyor, pazarlık isteyenle pazarlık yapıyor, tek tek hepsinin fotolarını çekiyor, 4 ayrı hesaptan satılma olaylarının takibini yapıyor, ürün bi yerden satılınca diğer uygulamalarda ürün açıklamasına "satıldı" yazıyor,bir sürü kargoyla uğraşıyor  falan fistan.

Yahu belli ki zenginsin, 3-5 kuruşun hesabını mı yapıcan, boşver satmakla ne uğraşıyosun, madem sıkıldın evde kalabalık yapıyor, gönder bana. Ben giyerim akalleldşfş.

Şaka bi yana

Özenmek ve "İSRAF İSRAF!! " arasında gidip geldim, en sonunda bildiğin özendiğime karar verdim.

 Ben bir adidas alcam diye götüm çıksın, alınca ayağımda paralanana kadar giyeyim, kimisi de alsın, daha 1 kere giymeden sıkılıp satsın.

 kızın evi ev değil ayakkabı mağazası. Adidasın haberi yok daha o modeli çıkardıklarından, kız gidip satın almış üstüne sıkılmış satışa koyuyor. Helal kız sana. 

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış. Valla yordu.

Bu hayat beni yordu.

 Gidem de oralet içem etlekmek yiyem.

15 kasım 2017 08:03

2. Sayfasindaki Ayakkabilarin hepsi ona ait degil cunku bir ayaga hem 36 hem 39 hem 37 hem 38.5 numara olmaz diye dusunuyorum. Kaliplari farkli desek bile en fazla bir numara fark olur, muhtemelen cevresinden toplayip satiyor.

Tanim: ikinci el satis yapan bir insan.

15 kasım 2017 12:00 15 kasım 2017 12:00