girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

1. Kanımca piyasadaki en iyi çevirmenler bu Yayınevine ait. Geçenlerde kitap fuarından 5-6 tane kitap almıştım. 1 tanesi kafka'nın kitabıydı, fiyatı 10 tl. İlerde can yayınları standını gördüm, baktım aynı kitap burda da var, fiyatı 24 tl. Sordum görevliye, bu kadar fark neden Kaynaklanıyor diye, gelin bir karşılaştıralım dedi. Cidden benim aldığım versiyonu ile can yayınları arasındaki çeviri farkı öylesine bariz ki, resmen benimki onun yanında chicken translate kalıyor :( daha okumadan kitabımdan soğudum hazır. Bir daha da alırken yayınevlerine dikkat etmem gerektiğini öğrenmiş oldum.

Edit: logo değişimini ben de pek beğenmedim, eski logo adeta bir klasikti, yeni logo bi olmamış sanki.

28 kasım 2015 22:27 28 kasım 2015 22:30

2. Çevirilerine gözü kapalı güvendiğim tek yayınevi.

İki yıldır para biriktire biriktire klasikleri bu yayından koleksiyon haline getirmeye çalışıyorum. Ama fiyatları gerçekten çok yüksek öğrenci bütçemi baya zorluyor.

Yeni tasarımlarını da orjinal bulduğum oluyor, koleksiyonumu bozduğu için hoşlaşmadığım oluyor. sevip sevmediğime karar veremiyorum.

28 kasım 2015 23:41

3. Klasik tasarımını çok sevdiğim hem annemin kitaplığında hem benim kitaplığımda bir rafı dolduruyor can yayınlarının kitapları.geleneksel yapıyı sevsem de yeni basılan kült kitapların tasarımlarını da beğendim ben.kendileriyle özdeşleşmiş tarzlarına devam etmelerini tercih ederdim tabi ama dileyen klasik olanı da alabilir diye her iki çeşit de basmaları Güzel bence.

Ve kesinlikle türkiyedeki en ciddi en düzgün çevirilerinde olduğu kitaplar bu yayınevinden çıkıyor kitabın büyüsünü bozmadan iyi çeviri yapmak zor gerçekten.

Ayrıca minik kitapları çok sevdim ben onlardan bi koleksiyon yapacak gibiyim.

20 haziran 2016 00:30


4. güzel kitapları güzel çevirilerle sunan yayınevi. sayesinde kitaplarımın büyük bir kısmı beyazdır (gizlinot: swh)

20 haziran 2016 00:42 20 haziran 2016 00:42

5. En sevdiğim yazar ve kitapları bünyesinde barındıran yayınevi. Sade kapak tasarımları da çok güzeldir. Ancak kağıt kalitesi düşük fiyatları yüksektir. Göreceğiniz maksimum indirim de %20'dir

20 haziran 2016 01:22