yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. süslüler gitmenizi öneririm. bir filmden alıntı-esinlenme tarzı bir şey olmuş ama çok keyif aldık biz, hiç sıkılmadık yani enteresandı. kadrosu da güzeldi, belçim bilgin bakışlarıyla oynamış ayrıca.

  3 şubat 2018 22:10

  2. alıntı ya da esinlenme değil "Perfetti Sconosciuti" isimli 2016 italyan yapımı filmin Türk oyuncularla tekrar çekilmiş halidir. serra yılmaz'ın ilk yönetmenlik denemesidir. merak ediyorsanız her ikisini de izleyebilirsiniz dediğim gibi birebir aynı ancak orijinalindeki oyunculuklar bana göre daha iyiydi ve bir yemek masası etrafında italyanca muhabbet eden insanları izlemek daha keyifliydi.

  spoiler olabilir

  bu film (orijinal olanı) ilk izlediğimde de benim sinirlerimi bozmuştu, bunu izlediğimde de tekrar sinirlerimi bozdu. filmdeki tüm insanların böylesine birbirine karşı iki yüzlü olması ve tüm bunların aslında açığa çıkmamış olması tamamıyla hayal kırıklığına uğrattı beni. gerçekten tüm kirli çamaşırların ortaya dökülmesini (ne kadar acı da olsa öğrendiklerim) yalan yüzlerle yaşamamayı tercih ederdim ben.

  spoiler bitti.

  buna ek olarak çiftlerin bu filme çift olarak gitmemelerini öneririm zira büyük çoğunluk için filmden çıkınca "aşkıııım bizim aramızda öyle bir şey olmaz ama diimiii?? hadi ver telefonunu bana bakayım" şeklinde krizlere yol açabileceğini tahmin ediyorum.

  5 şubat 2018 14:26

  3. E bu basbaya perfetti sconosciuti nin cakmasi

  12 şubat 2018 01:49


  4. güya "türk versiyonu" da güzeldir, güleriz eğleniriz falan diye gittik: hüsran.

  bakın yemin ederim kamera açısından esprilere kadar aynıydı. cidden para vermeyin, lütfen orijinalini izleyin.

  uyarlama başkadır, bu resmen ay nı sı. hayal kırıklığı.

  12 şubat 2018 02:48

  5. Bende çıktığı gibi gittim bence de tam bir hayal kırıklığı. Orijinalini izlemiştim gayet de hoşuma gitmişti. Ama filmi kurgusundan tutun diyaloglarına kadar birebir çevirmişler. Buna mı emek diyeceğiz şimdi?? Hayır ne lüzumu var ki filmi birebir çevirmenin. Ferzan özpetek i de çok beğenirim ama bu olmamış cidden. Sadece filmin sonunda bir süpriz bekliyor seyirciyi denmişti. O ekledikleri sahne inanılmaz gereksiz ve saçma olmuştu. Yani kısacası, kendi yarattıkları ve filme kattıkları tek şey olan o sahne de lüzumsuz olmuş

  12 şubat 2018 03:29 12 şubat 2018 03:30

  6. Evet çakma. Yine insanlar müthiş tespitler yapmış of. Filmin atmosferi çok güzel. Tek mekanda geçmesine rağmen akıcı ve sürekli ne olacak diye bekliyorsun. Ferzan Özpetek filmlerini seviyorum genel olarak ben, en en müthiş detaysa Çağlar Çorumlu <3

  12 şubat 2018 10:10

  7. Arkadaşımın bedava bileti vardı. 28 şubat son kullanma tarihiymiş artık kullanalım dedik ama yanlış tarih seçmişiz.14şubatta gittik salon çoğunlukla çiftti.(gizlinot: Biz ise 2 kız :d)

  Orjinalinden haberim olmuştu ama izlemedim. Sevdiğim oyuncular var diye bizdeki versiyonunu merak etmiştim. Ama filme girdiğime pişman oldum.

  İlk yarı özellikle çok sıktı. O kadar sıkıldım ki migrenim tuttu. Arkadaşıma ayıp olmasa çıkar eve giderdim. Filmin içine giremedim,bi yapmacık geldi oyunculuklar diyaloglar. Zorlama gibi.

  İkinci yarıda işler karışınca biraz hoşuma gider gibi oldu. Ama sağolsun sağımdaki çiftin sürekli film hakkında yorum yapması sinirimi bozdu.(gizlinot: Lütfen sohbeti filmden çıkınca yapalım)Yine odaklanamadım. Migrenim daha fena azdı.

  Velhasıl film bittiğinde bu muydu dedim. Ya çok beklenti içindeydim umduğumun altında çıktı,ya da gerçekten kötüydü.

  Orjinalini izleyeceğim ilk fırsatta,bi karşılaştıralım bakalım.

  16 şubat 2018 23:47


  8. keşke sadece orjinalinden esinlenilmiş çıksaydı, ucuza biletim vardı gittim meraktan.

  beklentim de sadece şuydu: halihazırda güzel bir senaryo tiyatro gibi zaten her türlü keyifli olur sadece italyan değil de türk olduklarını hissedeyim. bu beklenti bence doğal çünkü ben o fikrin alınmasına karşı değilim önemli olan bizden bir şeyler katılabilmesi.

  çıkan film ise türkçe dubalajlı italyan filmi. gerçekten bu kadar kolaycılığa kaçmak ayıptır sonra da çakma film denince yönetmen adı kullanılıp öne çıkılıyor.

  çöptür bu film bence. gitmeyin, orjinalini bulursanız izleyin bulamasanız da öyle büyük kayıp değil zaten.

  16 şubat 2018 23:53

  9. güzeldi. izlenebilir. ama sinemanın biraz emek işi olduğunu düşünüyorum. Filmde emek yoktu bana kalırsa bir süre sonra olaylar aynılaşıyor, tüm film tek bir evin içinde geçiyor üstüne üstlük bir de italyan bir filmin türkçe versiyonuymuş. Ferzan özpetek gibi bilinen bir ismin bu kadar üstünkörü bir iş yapmasına şaşırdım açıkcası. Sanki böyle paraya sıkışmış da hemencicik bir şeyler yapalım olsun bitsin demiş gibi. Ancak filmin gerilimi güzel, izlerken kasılıyorsun, sürekli bir rahatsız hissediyorsun kendini.

  ***Spoiler***

  en basitinden herkesin birbirini aldatıyor olması basite kaçılmış bir detaydı sanki. O mesajlardan, aramalardan daha tuhaf hikayeler çıkabilirdi. herkesi şok edecek başka gerçekler öğrenilebilinirdi. Tüm çiftlerin aldatıyor olması biraz da "bu kadar da olmaz dedirtti" bir de şöyle bir şey var ki herkesin bu kadar sırrı varken neden millet oyun oynamaya bu kadar meraklı ki? sanki filmde oturmayan bazı detaylar vardı. Bir de diyologlar sanki zaman zaman kopuklaşıyor, oyuncuların birbiriyle bir uyumu yok (gizlinot: çağlar çorumlu ve belçim bilgin ????) böyle bir eksik kalmış film, dediğim gibi oldubittiye gelmiş sanki biraz.

  not: Sevgiliyle gidilmemesi gereken filmlerden..

  19 şubat 2018 16:57