yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • oylar (21)
  • medya (2)
  4

  1. Gerçekten başlığı girerken elim yoruldu bu ne uzun isimdir. 

  Celenes by Sweden markasının yağlı ve karma ciltler için çıkardığı köpüren temizleyici.

  Köpüren dediğimize bakmayın yapısı biraz krem temizleyici gibi. Köpürmesi az ve ancak çok suyla yıkandığında köpürüyor. İçeriğinde yağlı cilt için sıkıntılı hiçbir şey yok. Genelde yağlı ciltler için yapılan temizleyicilerde sert temizleyiciler olur (Sls sles gibi) bu onlardan farklı olarak gayet hafif temizleyiciler içeriyor ki çok köpürmemesi de bundan. Yüzdeki yağı kiri tam kararında alıyor bence. Yağlı bir cilt olarak ben memnun kaldım. Yağlı ciltler için önerilse de ben tüm cilt tipleri için iyi geleceğini düşünüyorum. Keza bu markanın bir de kuru ve hassas ciltler için aynı ambalajda ve farklı renkte bi köpüğü var onda da tüm içerikler aynı, 2 tanesi mi ne değişik. Çok yağlı veya çok kuru ciltli değilseniz işinizi görecek, fiyat performans olarak çok iyi seviyede olan temiz içerikli temizleyici.

  ilgili medya:
  1
  5 kasım 2019 17:02

  4

  2. t bölgesi yağlı, yanakları pul pul olacak şekilde olmasa da kuruyan biriyim, özellikle kış aylarında. hatta boğaz kısmını da dahil edebilirim. f/p ürünü olarak düşünüp aldım ki zaten yüz temizleme jeli olarak büyük bir geçmişim yok, kullandığım söylenemez, birkaç nivea denememden sonra aman sabun kullanırım diye düşünüyordum ama yeterli olmuyor maalesef.

  cildiğimi az da olsa kurutuyor ve geriyor. özellikle dudak kısmını ve göz çevresini de kurutuyor, göze temas ettirmesem de yıkarken akıyor haliyle.

  tavsiye ediyor muyum? çok sık ve sürekli kullanmadığım için tavsiye edebilirim.

  bir de turuncu olanını aldım bunun kremiyle birlikte, onları da denediğimde aktaracağım.

  23 aralık 2019 10:48

  3. Karma ve sivilce sorunu olan bir cildim var. Uygun fiyatlı bir temizleme jeli ararken buldum ve içeriğini fiyatına göre iyi bulduğum için denemek istedim. Yaklaşık 1 aydır sabah akşam kullanıyorum ve memnunum etkisinden. Fazla köpürmüyor, biraz yoğun yapılı ama suyu bol tutunca köpürmesi gayet iyi oluyor, bana yeterli geldi yani. Çok köpük köpük bir his beklemeyin yani. Duruladıktan sonra verdiği hissi ve temizlemesini sevdim. Yüzümü germedi, kaşındırmadı. Diğer ürünlerini de kullanmak isteyeceğim bir marka.

  28 ocak 2020 03:52


  4. İçeriği temiz kokusu rahatsız etmeyen temizleme jeli. Kurutmadan temizliyor ancak köpürmüyor. Pompalı yapıda olması kullanım kolaylığı sağlıyor. Uygun fiyatlı, ulaşılması kolay.

  8 nisan 2020 20:03 11 nisan 2020 20:58

  4

  5. Yaklaşık 10 gündür sabah-akşam düzenli olarak kullanıyorum. Cildim T bölgem yağlı gerisi kuru yapıda yani tam anlamıyla karma. Ürün çok köpürmemekle beraber az miktar ile tüm yüzü temizlemeye yetiyor. Kokusu pek hoş değil ancak rahatsız edici derecede de değil, en büyük artısı içeriğinin temiz olması. Kuru olan yanaklarımda hafif gerginlik yaratsa da sonrasında tonik ve nemlendirici uyguladığım için çok rahatsız olmadım. Fiyat performans olarak bence başarılı, temiz ve tasarruflu bir ürün. Bitince tekrar almayı düşünmüyorum, denemek istediğim başka ürünler var.

  13 nisan 2020 01:53

  5

  6. kadınlar günü indiriminde aldığım ve kullanmakta olduğum jel bitince hemen kullanmaya başladığım yüz temizleme jeli. Ben çok memnun kaldım. yüzümü kurutup germeden, tatlı, nemli bir his bırakarak güzelce temizliyor. verdiği bilgilere göre zararlı bileşenler içermiyor ve hayvanlar üzerinde test edilmiyor. fazla köpürmüyor ama bu benim için bir dezavantaj değil. hatta doğal olduğunu göstermesi açısından avantaj bile diyebilirim. içine kimyasalları doldurup köpürmesindense doğal olsun köpürmesin. önemli olan nasıl temizlediği, cildin nemini yok edip etmemesi. bence çok güzel temizliyor ve cildimi kurutmuyor.

  17 nisan 2020 00:22 17 nisan 2020 00:25

  7. öncelikle cilt tipim; karma, gözenekli ve seboreik dermatit(yağlı egzama) gibi problemlerim var. bir çok ürün ve teknik denedim ve ulaştığım sonuçları sizlerle paylaşmak istiyorum. celenesin sea buckthornlu yağlı ciltler için olan jelini kullandım ben(turuncu olan) ve memnun kaldım açıkçası ama bu gibi su bazlı jeller tek başına ciltteki yağı almıyor maalesef. öncesinde miseller su veya yağ bazlı bir temizleyiciyle cildinizdeki yağı almanız gerek. onun dışında içeriği temiz diyor çoğu kişi. bende sivilce çıkarmadı. sadece akşamları kullandım. böyle su bazlı jelleri sabahları kullanamıyorum çünkü daha çok yağlandırıyor artık eminim buna.(pahalıdan uygun fiyatlıya bütün markalarda aynı sorunu yaşadım) benim gibi burun kenarlarındaki yanaklarında yağlı egzaması olan süslüler de akşamları miseller su veya yağ bazlı temizleyiciyle temizleyip sonra su bazlı jel kullanırsa ardından da neme doyurursa pullu ve kızarık görüntü minimuma iniyor. cilt sağlıklı bir ışıltı kazanıyor yağlı veya donuk mat görüntü yerine.

  19 nisan 2020 23:41


  8. Yağlı cildimde kullanmayı en çok sevdiğim temizleme jellerinden. Hiçbir gerginlik, sivilce, iritasyon yapmadı. Severek kullanıyorum.

  1 haziran 2020 15:44

  4

  9. Celenes markasına ait kullandığım ilk ürün. Jel formunda hafif bir yapıya sahip, içeriğindeki termal suyu hissediyorsunuz. Günlük kullanım sonrası memnun kaldım fakat makyaj çıkarma konusunda %100 başarılı olmadı bu nedenle cildi yüzeysel yağ ve kirlerden mi arındırıyor yoksa derinlemesine temizliyor mudur emin olamadım..

  14 haziran 2020 02:40

  5

  10. her özelliğiyle dört dörtlük bir ürün zaten yeterince övüldü, fakat benim cildimi gerdiğini belirtmek istiyorum. yağlıya dönük karma cildimi bile bir miktar kurutuyor, aşırı yağlı değilse cildiniz aynı serinin kuru ciltliler olan versiyonunu (gliserin eklemişler ilk sıralara) almanız daha makul. bitecek gibi değil çünkü çok bereketli ve kullanım ömrü 24 ay, ama biterse diğer versiyonunu alacağım.

  25 haziran 2020 15:31