yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. demet akalın'ın tweetlerini düzelttiği (link: https://youtu.be/xkHDUUTlX0U videosunu) izlerken keşfettiğim, 11 yıldır türkiye'de yaşayan koreli youtuber. ben yeni keşfetsem de kendisi birkaç yıldır tanınıyormuş: (gbkz: elin oğlu) adlı bir programda ve (gbkz: ayla) filminde yer almış.

  bu kadar uzun süre türkiye'de yaşamanın getirdikleriyle beraber tamamen bizden biri olmuş. genelde insanlar farklı kültürlerin mizah anlayışlarına ortak olmakta zorluk çeker ama tweetlerinden de anlaşılacağı gibi chaby han bunları aşmış. demet akalın videosu gerçekten çok hoşuma gitti çünkü videoda o kadar haklı ki! gerçekten anadilini kullanmaktan aciz insanlar var ve maalesef halkın örnek aldığı popüler isimler de bunları bir kısmını oluşturuyor. chaby han da bu isimlerden birini ne de güzel eleştirmiş.(gizlinot: swh)

  13 şubat 2018 02:59

  2. Son videosuna katıla katıla güldüğüm kişi. Yeni bir soluk getirdi bence. 

  TEMA iyi olmuş Koreli, Kenyalı, amerikalı, Urfalı :d

  Amerikalı çok kasıntı yalnız... 

  Türkçeye bu kadar hakim olması beni oldukça şaşırtıyor.

  18 şubat 2018 20:30

  3. chaby ne kadar türkleşti tarzında bir videosu var. bir türk chaby'ye bazı sorular soruyor falan. ve chaby diyor ki sen nohut dürüm nedir bilir misin? ulan chaby beni yüreğimden vurdun aslanım. nohut dürüm ya off nohut dürüm abiii. bir koreli bunu nasıl bilebilir delircem. türk de bunu bilmiyormuş bu arada afdgad benim hiçbir arkadaşım bilmiyor. antep'e her gittiğimde deli gibi yiyorum 10 kilo alıp dönüyorum kimse bilmez kimse bilmez....

  inandım ben türk olduğuna şahsen.

  18 şubat 2018 23:53


  4. Farklı ülkelerin markaları, isimleri vs. nasıl telaffuz ettiğine dair içeriği Kore’de yaşayan Amerikalı bir youtuber olan The World of Dave kanalından araklamış ancak artık youtubeda birbirinden ilham almak(?) çok da konuşulmadığı için önemsenmemiş gözüküyor. En azından içeriği eline yüzüne bulaştırmamış gibi görünüyor, neredeyse talk show tadında bir içerik çıkarıyorlar başlık hoşuma gidince ben de izliyorum elbette.

  edit:imla

  11 mart 2019 07:24 11 mart 2019 07:26

  5. (link: https://youtu.be/XLt4yNkbaeE Link) yüz bin beğeni alınca kore ye döneceğim demişti ve izlerken duygulandım. Vay bee dedim. Teşekkürler chaby (gizlinot: :):))

  15 kasım 2019 21:58

  6. sıkı takipçisi olduğum bir youtuber. kendisini de kanalını da ekibini de severim. her pazar öğleye doğru video atar ve en geç akşamına izlerim, hiç kaçırmam. oldukça zeki bir çocuk. kore şehitleri temalı son videosuyla da bunu kanıtladı. kendisini burada gömmeyi hiç istemezdim ancak bu ucuz milliyetçi şovları türklerde bile sakil bulurken bir korelinin yapmasına katlanamadım.

  son zamanlarda izlenmeleri pek ahım şahım değildi eskiye nazaran, dikkatimi çekiyordu bu durum. yapıştırdı şehit videosunu hem de 10 kasım günü, haftası dolmadan bir milyona yaklaşmış izlenme. neye oynayacağını iyi biliyor. hem de kıllandırmadan yapıyor bunu. mesela aynısını acun ılıcalı yapınca ıyy pis şovcu diyoruz. kör göze parmak şekilde yapıyor çünkü. chaby daha keskin bir zeka.

  yıllardır türkiye'de yaşıyor ve bildiğim kadarıyla türk kız arkadaşıyla hayatını birleştirme arifesinde. bu ülkeye bağlanmış olmasını, kültüre alışmış olmasını hatta belli ölçülerde benimsemiş olmasını anlayabiliyorum. ama sadece chaby'nin de değil, genel olarak sonradan türkiye'ye gelmiş ve bir şekilde adını duyurup kendi kitlesini edinmeyi başarmış insanların en türk'ten daha türk'üm, 29 ekim çok özel, atatürk'e aşığım <333 tavırlarını anlayamıyorum ve dünya tersine dönse samimi bulamayacağım. bizim millet böyle şeyleri sevdiği için ve dışlanma korkusuyla da bu yollara başvurduklarını tahmin etmek zor değil ama suyunu çıkarmaya da gerek yok diye düşünüyorum. evet, kaybetmeye mahkum göründüğümüz bir savaştan galip çıkıp yoktan kendini var etmiş bir devletiz fakat bu durumun sende bir türk'te uyandırdığı duyguyu uyandırmasına imkan yok. senin için ancak herhangi bir milletin bir tarih kitabında okuduğun hikayesi kadar etkileyici olabilir bu durum. saygılı davranman yeterli kimse senden fazlasını beklemez emin ol ki. aynısını italyan şef danilo zanna da yapıyor mesela. türkiye'de olduğum için çok mutluyum, türk kültürü şöyle süper, türkler böyle harika falan. ya sen italya'dan gelmişsin ve türkiye'ye mi bayılıyorsun yani? tamam italya da medeniyetler beşiği değil ama birçok konuda türkiye'den avantajlı olduğu kesin. batılıları bilmesek yiyeceğiz. neyse bu başka bir başlığın konusu.

  ikinci olarak da bu kore savaşı konusuna değinmek isterim dedesi bu savaşta gazi olmuş biri olarak. bildiğiniz gibi kore savaşı batılı emperyalistlerle doğulu sözde komünist emperyalistlerin güç gösterisinden ibaretti. bunu da en iyi bir koreli olan chaby beyefendi bilir. ben o şehitliğe baktığımda kodaman devletlerin çıkar ve hakimiyet uğruna feda ettiği gencecik insanlar görüyorum ve bunda romantik bir taraf bulamıyorum. allah hepsine nur yağdırsın. oralara kadar gitmişken şehitliği ziyaret etmesi, bunu vloglaması falan normal bunlara lafım yok. kore'ye gidersem bir gün mutlaka uğrarım bu şehitliğe ben de. ama bu bir kahramanlık hikayesi değil. tam tersi, çok acıklı bir hikaye. sunum şekli ise şovenizm kokuyor.

  çok uzatmak istemiyorum. başta dediğim gibi sevdiğim birini gömmek istemezdim aslında bu konuda daha yazabileceğim çok şey var ama konu başka yerlere dağılacak. zaten 1000 sayfalık kitap yazılır bu dert üzerine de neyse. süslü'yü okuduğunu sanmıyorum, fikrim senin için ne kadar değerlidir bunu da bilmiyorum ama umarım bu girdimle karşılaşırsın bir şekilde. biz seni zaten seviyoruz böyle gösterilere gerek yok. 10 kasım'da atatürk temalı video çekmene de gerek yoktu. çünkü bir yabancının atatürk'ü bizim kadar sevemeyeceğini zaten biliyoruz. girdimin ana fikri de buydu bu arada bir önceki cümleydi yani. ahahhaha.

  16 kasım 2019 01:31

  7. çok egolu geliyor bana. bunu yanındaki elemanlara bakarak anlayabilirsiniz. anlaşılması zor biri gibi duruyor. ilk zamanlar çok severek izledim şimdi aklıma gelirse bakıyorum. çünkü şu sıralar türkçülüğü çok abarttı. türk milliyetçiliği görmek istesem türkleri izlerim. kore'yi / asya'yı anlatışı farklı ve yeni bir şeydi. jj'in olmadığı zamanlarda izlenmeleri çok düşüyor. muhtemelen yalnız başına içerik üretmeye başlarsa çuvallayacağını o da biliyor ve yalnız çektiği bütün videolarında türkçülük pompalıyor.

  26 kasım 2019 10:46 26 kasım 2019 10:53


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar