0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (0)
  • medya (4)

1. nasıl olur da başlığı açılmaz diye şaşırdığım kozmetik ürünüdür(gizlinot: hakkında o kadar çok blog yazısı var ki ondan olsa gerek) süslü sözlüğümüzde de yerini almalı gelecek nesillere ışık tutmalı diyerekten başlıyorum:

efendim ne beyaz tenliyimm ne pembe alttonluyum.. bizimkisi imkansız bir aşktı.ama vuruldumdu bir kere napayımdı..ama olsundu bana cok yakışmasa da benim olmalıydı..(gizlinot: tamam geyiği bırakıyorum :P )

ben tabiki turkıyeden değil londraya giden iş arkadaşım aracılığıyla aldım ürünü.limited edition oluşu kararımı vermemdeki tek etkendi.çünkü dediğim gibi bugday tenli sarı alttonlu cilt tipine sahip olduğumdan sadece blogger özentiliğinden istedim bu ürünü.( (yazar: pınar)a çok yakıştığını belirtmeden geçemeyeceğim)

allık elime ilk geçtiğinde iyi ki almışım dedim. çok özel bir renk çok özel bir yapısı var. sürünce pudralaşan bir yapıda ve oldukça kalıcı.en iyi sonucu parmaklarımla uyguladığımda alıyorum.

yazacaklarımın bloggerların yazacaklarından bir farkı yok ama şunu mutlaka söylemeliyim. yok efendim esmerlerde belli olmazmış, buğday tenlilere yakışmazmış.inanmayın! denedim %100 calışıyor!!

son bir ek: türkiyede kalmadı söylentilerine istinaden :istinyepark boyner, cevahir debenhams, kanyon harvey nichols da gani gani bulunmaktadır.

19 kasım 2014 19:08 19 kasım 2014 19:09

2. (bkz: le blush creme de chanel)

(bkz: chanel krem allık)

19 kasım 2014 20:01 19 kasım 2014 20:03

3. her renk cilt tipine yakışan allık. Alın, aldırın efenim:)

6 mart 2015 00:29


4. Hm pale pink stick allık bu alligin tıpkısının aynısı birisi yanlış hatırlamıyorsam 125 tl diğeri indirimden 5tl:)benim için büyük bir keşif oldu , gurur duyuyorum kendimle hehehehhe .

27 mayıs 2015 11:42

5. en sevdiğim pembe allığım sanırım. sarı tonlu beyaz-buğday tenimde severek kullanıyorum. genelde daha nude renkler tercih ederim, ya da doğal şeftali tonları. pembelerde gül kurusu gibi nötr renkler seviyorum, açık pembeler bende biraz fazla heidi etkisi yaratıyor gibi, ya da bana öyle geliyor. bu tam böyle yanaklar içten pembeleşmiş gibi oluyor, aşırı doğal duruyor. gerçekten tonu her cilde gidecek gibi, o klasik soğuk pembelerden değil.

yapısı harika bence. likit ve krem allıkları pek sevmem eski yağlı cilt travmam yüzünden, bunun daha pudramsı bir yapısı var, yağlı değil ve ciltle mükemmel bütünleşiyor. ıslaklığı kalmıyor, tabii bu kimisi için tercih sebebi olmayabilir. krem allığın avantajı da bu işte, en kaliteli pudradan bile daha doğal durması genel olarak. kalıcılığı çok iyi, gözenekleri belli etmemeyi geçtim neredeyse kapatıyor. çok seviyorum. hayli de bereketli. bu seriden başka renklere de bakmak isterim hep ama sırası gelmedi.

soğuk tonlu koyu bordo, mürdüm gibi rujlarda en fazla kullandığım allıktır bu arada çok doğal durduğu için. koyu dudak makyajında yanakları çok boyamamayı tercih ediyorum, bu renklerde yokmuş gibi pembeler en iyi sonucu veriyor bence. bunların en güzeli de inspiration benim için (gizlinot: bahsettiğim rujlarda favorim de guerlain gigolo bu arada referans olarak)

23 haziran 2016 22:58 23 haziran 2016 23:02

6. Annemin bana doğum günü hediyesiydi, allığın kendisini de çok seviyorum ama hediye olması kullanırken daha Mutlu ediyor beni. fiyat gramaj oranına bakınca kesinlikle pahalı bir ürün ama zaten chanel pahalı bir marka, ojeleri bile üç haneli fiyatlarda. rengi Bebek pembesi ve yapı olarak uygulamadan sonra pudralaşıyor. Sürerken de vıcık vıcık krem hissi vermiyor. Ben en iyi sonucu parmaklarımla tampon hareketlerle alıyorum. tenim oldukça beyaz ve nötr, bende baya soğuk duruyor. ben bu allığı ya hafif hafif ya da japonların bu yılki trendi hasta görünümlü makyaj (araştırmak isteyen google'a igari makeup yazabilir) için yoğun şekilde uyguluyorum.

Ortası baya açıldı, alt taraflarında kenarlarda azıcık ürün kaldı. Hakkını vererek ve severek kullanıyorum yani. Kalıcılığı da çok iyi bu arada, kesinlikle neme tere dayanıyor. presage diye bir rengi çok hoşuma gitti bu seriden, ona da bir bakmak istiyorum.

24 ağustos 2016 06:37

7. Sarı alt tonlular denemeden almasın benim gibi. Çok komik duruyor. Joker bir allık kesinlikle değil, tam bir mavi alt tonlu bebek pembesi. Pembe/bej alt tonlu nude rujlarla güzel olur. Onun dışında herhangi bir renkle uyum sağlayacağını düşünmüyorum açıkçası.

Allığın yapısına diyecek sözüm yok. Ama renk riskli.

24 ağustos 2016 10:23 11 ocak 2017 22:26


8. kalıcı olmayan sürdükten bir dakika sonra bile yerinde yeller esen allık leke leke oluyor bir de yüzde. verilen paraya yazık. gosh bile bundan kalıcı ki goshtan da nefret ederim yüzden silinip dalga dalga olduğu için.

24 ağustos 2016 11:04

9. yağlıya dönük karma cildimde kusma yapmadığı için severek kullandığım ürün. benim tenimde oldukça kalıcı, gün içerisinde tazeleme ihtiyacı hissetmiyorum.. duo fibre fırca ile mükemmel uygulanıyor..

aynı serideki intonation ve presage herkese yakısabilir renkler ama inspiration alt ton mevzusu sebebi ile bence denenmeden alınmamalı

24 ağustos 2016 11:12

10. Dupeunun The balm instain argyle olduğunu düşündüğüm allık. Uygun fiyatlı muadil arayanlar bir baksın bence. benim yüzümde the balm allıkları chanel allıklardan daha kalıcı oluyor.

Edit: Görsellere ikisinin yan yana swatchını koyuyorum renk olarak birebir

27 ağustos 2016 22:55 27 ağustos 2016 22:57