yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (1)

  1. Aldığınız kozmetik ürünlerin üretim tarihleri hakkında bilgi almanızı sağlayan web sitesi. ürününüzün markasını ve üstündeki kodu yazmanız yeterli. Çoğu markaya ait bilgiyi barındırsa da the balm gibi baz markalar databaseinde bulunmuyor.

  9 eylül 2013 01:50

  2. kozmetik ürünleri üzerinde yer alan harf ve sayılardan oluşan "batch kod" u girerek ürünün üretildiği tarih hakkında bilgi veren sitedir.

  ha %100 doğru mudur orası tartışılır, bazen saptığı görülmüştür. yine de faydalı sitedir.

  9 eylül 2013 10:00

  3. (bkz: Cosmetic calculator ) Bu sitedenin veri tabanında Shiseido markası yok. (bkz: Makyaj trendi ) sitesinden yarı yarıya indirimle bir shiseido ruj almıştım. Haliyle şüphelenip son kullanma tarihine bakmak istedim fakat olmadığı için bakamadım.

  Ruj güzel ama o ayrı :)

  3 kasım 2014 00:23


  4. aradığım çoğu ürünü bulamadığım kozmetik son kullanım tarihi ölçer. bende bütün batch kodları öğrenme isteği uyandırıyor. neredeyse hiçbir şey bulamıyorum sitede.

  3 kasım 2014 01:30

  5. Tesadüfen kozmetik yazıları okurken bu site önerilmişti ben de bendeki kozmetikler ne alemde öğreneyim dedim ve acı gerçekle karşılaştım bir kaç birşeyin tarihi bayağı dolmuştu bu site olmasaydı kullanmaya da devam ederdim o ürünleri bence herkes bir bakmalı özellikle ten ürünlerine yanlız the balm ürünlerini kontrol edecek numara nerde bulamadım belki aydınlatırsınız beni :)

  24 mart 2015 19:27

  6. www.checkfresh.com da aynı işi gören hatta checkcosmetic.net 'in göstermediği bazı codeları gösteren bir site.

  26 temmuz 2015 14:46

  7. Az kalsin bu siteye güvenerek nars light reflect pressed pudramı çöpe atıyordum. (no:121854) Hatta makyaj trendi sitesine atacağım bol çemkirmeli maili bile hazirlamistim;)) Birkaç arkadaşımla paylaştıktan sonra öğrendim ki pek güvenilir degilmis. Piyasaya çıktığı yıl 2014 olan ürünleri falan bile eski gösteriyomuş. Sonra da bir daha girmedim zaten. Hiç kafa karışıklığına gerek yok.

  4 ağustos 2015 22:45 4 ağustos 2015 22:48


  8. burayı okuyana kadar bu kadar güvenilmez olduğunu bilmediğim site. bu hafta elimdeki tüm parfüm vebakım ürünlerini yatağa döküp project pan hazırlamak ve ihmal edilen ürünleri piyasaya yeniden sürmek (gizlinot: al ver ekonomiye can ver) (gizlinot: swh) üzere bu siteye girdim. Özellikle eskiden aldığımı bildiğim ürünleri kontrol ettim. Sitede verilen tarihler aşağı yukarı tutuyordu ve sitenin kullanım tarihi geçmiş olarak belirttiği ürünlerin cidden dokularında veya kokularında bozulma fark ettim ve attım (ve ağladım... çok ağladım... yok bir daha stok! ama bu başka bir başlığın konusu). şirketteki el kremimin tarihinin geçtiğini fark edince kullanılabilir olarak düşündüğüm eski nivea soft tüpte el kremimi getirdim. az önce kullandım, biraz garip geldi dokusu... checkcosmetic.net'ten kontrol edeyim dedim. üretim tarihi 2012, tahmini kullanım süresi ise 30 ay yazıyordu. buraya kadar herşey normal. ama bundan sonra aşağısında "en az bir sene daha kullanılabilir" yazıyordu. burada biraz afalladım. zaten üzerinde 12M uyarısı olan bir tüp, 2012 yılında üretilmiş, üstüne 30 ay hadi olmadı 36 ay ekle desek 2015 yılına geliyoruz. eee bu durumda bunun kullanılabilirliği geçmedi mi? daha bir seneyi site neden verdi? checkfresh de aynı sonucu verince artık iyice işkillendim. kafamdaki bu deli sorular yüzünden ve burda diğer arkadaşların da deneyimlerini baz alarak bu sitelere çok bel bağlamamaya karar verdim. tazeliğinden şüphelendiğim bir ürünü yine bu siteden kontrol ederim ama problem olmayan bir ürünü sadece bu site artık kullanılmaz dediği için atmam artık.

  9 ekim 2015 08:44

  9. az önce makyaj koleksiyonumda bulunan (özellikle dudak ürünleri) bazı ürünlerle ilgili tek tek girip üretim tarihlerine baktığım site. hatta üşenmeyip bir excel tablosu bile hazırladım ki ileride açıp bakabileyim diye. ancak bu siteden aldığım tek veri üretim tarihidir, altında yazan 36 ay kullanılabilir ifadesi ile yola çıkılmamalı. bizzat hangi ürüne bakıyorsanız ürün üzerinde bulunan 24m, 12m veya 30m gibi belirtilen sürelere göre hesaplama yapılmalı. sonuç benim için hüsrandı tabi ki. o kadar çok ruj almışım ki işin içinden çıkamadım. çöpe atılan ürünler düşünülürse uzunca bir süre daha kozmetik alışverişi yapmamam gerekiyor. bir de bazı markaların üretim tarihlerine ulaşamıyorum, mesela pure beauty, wet n wild, golden rose, flormar... bu markaların batch kodlarına nereden ulaşabileceğimi bilen bir süslüden yardım bekliyorum.

  18 kasım 2015 07:54

  10. Her urun icin raf ömrünü 36 ay gösteren site. Bir fondötenle bir pudra aynı ömre mi sahip yani peh. Güvenilmez yazıldığı icin kıyıp çöpe de atamıyorum ya da geri yollayamiyorum falan. Reaksiyon gösterene kadar devam ediyoruz madem.

  11 temmuz 2016 13:41