yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (3)
  • medya (1)
  2

  1. clear'ın kepeğe karşı etkili yeni nesil teknolojisi ile üretilmiş, saç derisinin doğal koruyucu katlamanını etkinleştirmeye yardımcı olur diye lanse edilen ve aynı zamanda da saçı besleyip yumuşatma etkisi bulunan kiraz çiçeği esansı içeren şampuanı. bendeki 180 ml olan küçük boyu bu bir denebunu kutusundan mı çıktı, yoksa ikili ürün şeklinde ben mi satın aldım bilemiyorum. iyi ki de küçük boyunu denemişim dedim hatta. geçen gün temizlik yaparken elime geçti boşuna yer tutmasın kullanıp bitireyim dedim ve bir süredir de kullanıyorum. yalnız kullandıkça hatırladım ben bu şampuanı daha önce biraz kullanıp bırakmışım. bırakma nedenim de kepeğe karşı etkili demesine rağmen kepeğe karşı etkili olamayıp, saçta daha da kepek yapması ve bununla birlikte saç diplerimde kaşıntıya eşlik edecek şekilde ağırlık yapması.

  şimdi biraz daha detaylı olarak şampuandan genel hatlarıyla bahsetmem gerekirse yapı olarak oldukça kıvamlı, az miktarda bile etkili bir şekilde ve kolayca köpüren, temizleme anlamında da başarılı bir şampuan. yani şampuandan beklentiniz kolayca ve hızlı bir şekilde köpürüp temizlemesiyse evet bunu yapıyor. yalnız yoğun bir şampuan olduğu için saç derisinden arınma konusunda gerçekten sıkıntılı. ne kadar az miktarda alıp saçımı iyice durulasam da saçtan çok zor arınıyor. bir kepek şampuanı, en azından daha önce kullandıklarımla kıyaslayınca bu kadar yoğun yapıda olmamalı bence. yıkayıp çıkıyorum evet temizliyor ama aynı zamanda da saç diplerim kaşınıyor gün içinde. saçımda kepek yapmasınıysa herhalde şampuan değiştirdim ondan kepek yaptı dedim başta ama kaçıncı yıkayışım durum hala aynı.

  zaten saçımı hem beslesin hem yumuşatsın hem de kepeğe karşı etkili olsun deyince ortaya karman çorman bir şey çıkıyor. bu şekildeki spesifik ürünlerde ben tek bir şey isterim bir tüketici olarak, o da üzerinde ne yazıyorsa onu yapmasını. clear zaten genel olarak kepeğe karşı etkili şampuanlarıyla tanınmış bir markaysa eğer doğal olarak beklentiniz de bu oluyor. sadece işini yapsın yeter diyorsunuz.

  neyse yumuşak ve parlaklık konusunda da bir iki şey söyleyeyim. yumuşaklık göreceli bir şeydir saç türünden tutun da, saçın işlem görmüş olmasına kadar etkileyen bir sürü şey var sizin yumuşaklık anlayışınızı. zaten şampuandan sonra birçoğumuz gibi maske vs kullanan biri olarak ekstra bir yumuşaklık gözlemlemedim açıkçası. saçlarım bu şampuanla yıkadıktan sonra sertleşip kazık gibi olmadı. belki o açıdan evet yumuşak bir his verdi diyebilirim. parlaklık verme iddiasıysa bana göre bir balon. saçlarınız ince telli, yağlı, hatta cansız, cılız ve kuruysa hiçbir şey beklemeyin. normal saçlarda bile fark yaratacak bir parlaklık vermiyor çünkü.

  bu şampuanın en güzel yanı bence kokusu. kiraz çiçeği esansı gerçekten çok net bir şekilde yıkama esnasında ve sonrasında saçınızda kalıyor. birkaç defa acelem olduğunda maske yapmadan yıkayıp çıktım, kokusu saçımda az da olsa kalan bir şampuan olsun diyorsanız bir deneyin derim. onun dışında kepeğe karşı etkisini görmediğim gibi saçımı daha da kepeklendirdiği için beğenmediğim, benim saçlarımla hiç anlaşamayan bir şampuan oldu. özellikle bu çeşidinin başlığını açmak istedim ki diğer çeşitleri arasında kaynayıp gitmesin. kısaca bana göre etkilerini düşündükçe oldukça vasat bir şampuan.

  ilgili medya:
  1
  4 nisan 2020 22:42

  2. denebunu'dan çıkan deneme boyu 200 ml civarındaydı. Tek kullanımlık olmadığı için saçımdaki etkisini ve yarayıp yarayamadığını anlayadıktan sonra bittiğinde hemen bir şişe daha aldım. parlaklık hakkında bir şey söyleyemem ama vaad ettiği gibi saçımı oldukça yumuşattı. saçım dökülmeye çok meyilli olmasına rağmen normalden fazla da dökülmüyor saçım bunu kullanırken.

  29 mayıs 2020 21:43

  3. Ergenlikte uzun süre yağlı ve kepekli saçlarla mücadele ettim ve o süreçte şişelerce prozinc şampuan kullandım. Sonrasında zamanla yağlanma ve kepeklenme geçti. Ancak saçlarım inanılmaz şekilde kurudu. Saçlarım çok kalın telli bu yüzden kuruyunca özellikle saç uçlarım tiftik gibi olmaya başlamıştı. Son 1 yıldır bu şampuanı kullanıyorum ve diğer şampuanların yapamadığı şekilde saçımı yumuşatmayı başardı. Kokusu da güzel. Kiraz çiçeği kokusunu genel olarak seven biriyim zaten. İçerik konusuna bir şey diyemem market şampuanı sonuçta. Migros'ta sık sık büyük boyu indirme giriyor, ben de alıp köşeye koyuyorum. Şu sıralar kendisini farklılık olsun diye indirimden aldığım ogx markasının shea butter elektrikleme karşıtı şampuanı ile aldatıyor olsam da ayrılık uzun sürmeyecek gibi duruyor. Çünkü fiyat performans açısından clear daha etkiliydi diye düşünüyorum. 

  24 aralık 2020 22:01


  5

  4. Kiraz çiçeği özlü olandan kullanıyorum. market şampuanlarının içinde en iyilerden diyebilirim.

  Öncelikle kokusu çok güzel. Güzelce hırpalamadan temizliyor.(gizlinot: temizlemeyi bile beceremeyen şampuanlar var) Herhangi bir dökülmeye sebep olmadı, bu benim için önemli. (gizlinot: toni&guy faciasından sonra...) Tararken bir zorluk yaşamadım, kabarma, elektriklenme, kuruluk vs. gibi sorunlar da olmadı. Kısacası sorunsuz bir şampuan kendisi.

  Ama uyarayım, kremli olduğundan saçınız yağlıysa sizi üzebilir. ben, saçım kısa olduğundan miktarı abartmadan kullanıyorum. bir keresinde bolca sıvadım, sanki krem ağırlaştırdı gibi geldi. ondan beridir az az uyguluyorum, yetiyor zaten. zaten aldığım ürün büyük boydu, epey gidecek gibi.(gizlinot: ekonomik oldu)

  eğer, temizlesin, tarama kolaylığı sağlasın diyorsanız beklentinizi karşılar bence. en iyi yanı kuruduktan sonra saçımın yumuşacık olması. indirimden 16 liraya almışım, bu fiyata performansı epey iyi. e malum şampuanların fiyatları aldı başını gitti. indirimli fiyatıyla gayet alınabilir bir ürün, tavsiye ederim.

  16 şubat 14:01 16 şubat 14:28