cleocin t

0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. başlığı okuyunca beni yıllar öncesine, yaşadığım travmaya alıp götüren sivilce solüsyonu.

sivilceleri için ablam kullanıyordu bu ilacı. alnımdaki bir iki ufak sivilceye sürdüm ve ertesi gün alerjik reaksiyon gösterdi. yüzüm inanılmaz şekilde şişti, tanınmayacak hale geldim. aynaya bakmaya korkar oldum. hayatımın en kötü iki haftasını geçirmeme sebep oldu (ilaç mı kendi salaklığım mı bilemiyorum).

doktora danışmadan kullanmayınız, alerjik bir bünyeye sahipseniz dikkatli olunuz. (gizlinot: bu da böyle bi' anımdı)

3 aralık 2013 21:26

2. sivilcelerin üstüne sürülmesi gereken roll-on tipi ilaç. ben pek bir etkisini görmedim. ama çok düzgün kullandığımı da söyleyemeyeceğim. gün içerisinde birkaç defa uygulamak gerekiyor ama aint no body got time for that! bir de kokusu çok hoş olmadığı için evde diilken sürmesi pek tercih edilmiyor.

17 aralık 2013 04:07

3. bıyıklara yapılan iğneli epilasyon sonrası, işlemden 24 saat sonra 3 gün boyunca sabah akşam sürülmesi salık verilen ilaç.

12 ocak 2014 12:39

4. lise zamanında kullandığım, roll on gibi sivilcelerin üzerine sürülen ilaç. bu şekilde kullanılması çok pratik, güzel ama o zamanlar aman aman bir etki görmemiştim. sivilcem yine kendi rutininde gelişip kayboluyordu bu ilaca rağmen. akşam yatmadan önce sürüyordum. gün içinde de sürülebiliyor galiba. bayağı alkollü ve keskin bir kokusu var.

1 nisan 2014 18:57


5. Ergenlik donemimi tek tuk sivilcelerle gecirdim cok nadir cikardi.Ama bu ara sapitti cildim sicaktan olsa gerek her hafta ayni bolgede (gizlinot: agiz cevresi ) kucuk sivilcemsi seyler cikiyor.Surecegim bolgeyi iyice temizleyip sadece sivilce olan bolgeye gunde iki kez dokunduruyorum ve birkac gune gecmis oluyor,onerilir.

Dipnot:koku hassasiyeti olanlar sevmeyecektir zira cok keskin bir kokuya sahip

30 ağustos 2014 02:10

6. kokusu umumi tuvaleti andiran topikal cozelti. sivilcelerim ustune suruyorum daha cok buyumesini engelliyor ama iyilesme suresini cok net bir sekilde kisaltmiyor.

28 kasım 2014 02:30

7. İstedim ki kistik yapıdaki bir-iki sivilcemi rahatlatsın, kızarıklığını alsın, iyileşmeyi hızlandırsın. Bunları yapamadığı gibi, bulaştığı her yerde minik, iltihaplı bir sürü sivilce çıkardı ve bir de bunları iyileştirmeye uğraştım. Hem buradaki, hem ekşi'deki yorumları okudum. "Sadece sivilceli bölgelere sürün, aman etrafa yayılmasın, biraz bastırın ama çok da kuvvet uygulamayın, sabredin, sivilce sayısını arttırabilir ama geçici..." Gibi yorumlar okudum. Keşke bunları satın almadan önce okusaydım; çünkü ben ürüne hizmet etmekten hiç hoşlanmam, ürün bana hizmet etsin isterim.

Küçücük sorunumu büyütmekten başka bir sonuç alamadım, param da çöpe gitti.

22 şubat 2016 19:51

8. kokusu burun sızlatan ama bir o kadar da işe yarayan topikal solüsyon.her ne kadar temiz cilde uygulansa da bir süre sonra başlık kısmı sivilceyle direkt temas halinde olduğundan mikrop taşımasını önlemek için o kısmı çıkarmak gerekebilir. kullandığım dönemde ben de pamuklu çubuk yardımıyla uygulamıştım mesela.

7 ekim 2016 12:41

9. ay resmen gençliğimi hatırladım! galiba sivilcelere oldukça iyi gelen keskin kokulu bir solüsyon idi bu.herkes birbirinden görüp alırdı.dermatologa sormak falan hak getire

7 ekim 2016 23:22 7 ekim 2016 23:22

10. lise 1'e giderken kistik akne benzeri ağrılı olan ve bir türlü çıkmayan, uç vermeyen iki-üç sivilcem için vermişti doktor ama güneş kremi falan kullan demedi, her sabah yüzünü yıkadıktan sonra sür dedi sadece. güneş lekesi tarzı bir şey yapmadı ama sivilceler geçtikten sonra morumsu kahverengi lekeleri kalıyordu uzun bir süre, onu hatırlıyorum, bir de sivilcelerin hızlı geçmesine ya da kurumasına bir etkisi olmamıştı. o zamanlar çok kuru bir cildim vardı, nemlendirici üstüne nemlendirici sürerdim ancak gerginlik hissi giderdi, bunu kullandıktan sonra inanılmaz yağlanmıştı cildim ve siyah noktalar çıkmaya başlamıştı bir anda. bunlardan dolayı çok gereksiz olduğunu düşünmüşümdür hep.

20 ekim 2016 14:56