yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (5)
  • medya (4)

  1. Watsonslarda satılan,50 tl fiyatı olan ve özellikle koyu renk boyaları akıtacağını iddia eden ürün.

  Öncelikle normal rengi açık küllü kumral-sarı olan saçlarımı 3 ay kadara önce 28 yıkamada akacağını iddia eden o meşhur boyanın(bkz: l'oreal casting creme gloss) böğürtlen kızılı rengiyle boyadım.nasıl olsa 28 yıkamaya akacak değişiklik olur kafasındaydım.oysa ki instagramda nihanperioffical bu boyanın diğer kalıcı boyalardan bir farkı olmadığını sadece yeni isim ve paketle servis edildiğini,akmayacağını yazmıştı ama güzellikvebirece,şulekaraok derken gaza geldim.gerçi onlarınki aktı;herkes benim kadar akıllı olmadığından bir iki ton açık ya da koyuya boyarken ben gittim 8 ton koyuya boyadım.her neyse ilk iki ay iyiydi yavaş yavaş açıldı saçlarım ama hala kızıldı.28 yıkama çoktan geçti,arada saçlarım deniz suyu gördü,bana mısın demedi.sarı sarı diplerim geldi.artık bu boyayı akıtmam lazım dedim ve bildiğim bütün yöntemleri denemeye başladım(kepek şampuanı,doğal içerikli şampuanlar,beyaz sabun,karbonat vs.)saçımda tek bir ton bile oynamadı.derken bu ürünle karşılaştım watsonsta.çok umudum yoktu ama saçımı sarıya çevirmek sonra da eski ombreli haline getirmek için kuaföre vereceğim 500 lirayı düşününce 50 lira verip bir deneyeyim dedim.hiç araştırmadan aldım,eve gelince internetten yabancı bloglardan gördüğüm kadarıyla işe yarıyordu baya baya siyah saçları eski kumral haline dönüştürdüğü falan yazıyordu ama yine de umutlanmayayım dedim.

  Nasıl uygulandığı vs kutuda yazıyor klasik bir boya işlemi gibi(amonyak içermiyor.)ürünün tek ve büyük handikapı kokusu.muhtemelen içinde kükürt var,tam anlamıyla bozuk yumurta kokuyor.öyle böyle değil koku evi sardı.banyoda durularken artık kanıksamıştım kokuyu.neyse ki kurutunca kalmadı.(sonraki yıkamada da ıslanınca hafif bir şekilde hissettim kokuyu)

  Sonuca gelince,mükemmel!!saçımda tek bir kızıl kalmadı!eski haline döndü.yalnız yer yer gölge gibi,güneşte açılmış gibi dorelikler oluştu sebepsizce.ama yine de hızlı ve başarılı buldum ben sonucu.bu haline de ısındım aslında ama biraz daha düzgün olmasını istediğimden yoluma bir süre silver şampuanla devam edeceğim.

  26 ekim 2016 22:34 27 ekim 2016 09:28

  2. bir arkadaştan gelen mesaj üzerine 4 buçuk ay sonra güncelleme paylaşıyorum.

  saçımın renginde değişim olmadı,kızıldan sarıya dönmüştüm(kendi rengine).önceki girdimde belirttiğim gibi kızıl olan yerler dore sarıya dönüşmüştü.normalde saçım küllü bir sarı/kumral.yeniden kızıllaşmadı ama dorelikler de çok değişmedi.schwarzkopf'un color freeze pembe ambalajlı silver şampuanını kullandım ama doreliklere pek etki etti diyemem.keşke nashi'ninkini alsaydım diyorum.sonuç olarak ilk elde ettiğim renkten farklılaşma olmadı.ama bende olmadı diye kimsede olmayacak diye bir şey yok,unutmayın ki benim akıttığım boya amonyaksız,yarı kalıcı diye geçen bir boyaydı.şimdi diplerimin kulak altıma kadar uzamasını bekliyorum,dorelikleri ombreyle normal bir sarıya döndüreceğim.

  15 mart 2017 16:02

  3. Koyu kestane saçıma kızıl ombre(loreal kutu ombre serisi) yapıp beğenmeyip kullanmıştım.Saçımı eski haline getirmek yerine bakırlaştırmıştı.

  20 mart 2018 00:09


  4. saçım platin rengiydi, koyu kahveye boyadım ve renk siyah çıktı -kendimde siyah saçı hiç sevmem-, saçıma bir daha asla oryal değdirmek istemediğimden bu arkadaşı uzun araştırmalar sonrası aldım.sonuç inanılmazdı bir saat içinde saçlarım turuncu olmuştu ve saçlarıma açılma işlemlerinde oluşan zararların zerresi yoktu, çok mesudum diye gezinirken 5-6 saat sonra saçım yeniden siyaha döndü? bildiğiniz siyah ama. güya bunun 2 nedeni olabilirmiş bir kullandığımız şampuanlardaki silikon, iki iyi durulamamak, o kadar iyi duruladım ki...şu dünyada tek silikonlu şampuan kullananın da ben olduğumu sanmıyorum.acaba o siyaha dönmeden açık bi tona boyasaydım yine koyulaşır mıydı merak ediyorum, bilen ya da yaşayan varsa bir mesaj kadar ötenizdeyim.

  29 ağustos 2018 00:07

  5. watsons'ta indirimde 19 tl'ye satılan saç boyası çıkarıcıdır. 2 ay önce saçlarımı schwarzkopf pure color 6.0 rengine boyayıp 3 tonlarında bir renk elde etmiştim (elde ettim derken boyanın genel problemi belirttiğinden çok daha koyu renk vermesiymiş). her geçen gün saç rengimden daha da tiksindim, bugün de daha kötü olamaz diye bu boya silicinin(?) max effect versiyonunu aldım. iddiası "siyah, kızıl tonları, kahverengi tonları ve koyu sarı saç boyalarının çıkarılması"

  saçımda ikinci bir facia istemediğimden kutuda önerildiği gibi tutam testine başladım aman yarabbi bu nasıl koku! foseptiğe düştüm sandım, hem sadece 5-6 ml karışım var açıkta. utanmadan paketin üstüne de "fresh fragrance" yazmışlar; sanırım taze b*k kokusunu kastetmişler.

  sonucu merak ediyorum bu kokuya değer mi?

  Tutam testi sonucu: başarılı! Ama sanırım çıkan saç rengi orijinalinden daha dore, kendi saç rengimi hatırlamıyormuşum galiba.

  ilgili medya:
  3
  2 ağustos 2019 00:39 2 ağustos 2019 01:15

  1

  6. kullandım ve hemen geldim.

  ben şu an bu ürüne çok kızgınım. 70 liram çöpe gitti. koleston kor ateş kızılıyla 2 senedir boyadığım saçlarıma uyguladım ki zaten 3 aydır boyamamıştım yani akmıştı da, güzelce duruladım yıkayınca yer yer açık sarı yer yer açık kumral bir saç çıktı ortaya. bir süslüm sonradan eski rengine döndüğünden bahsetmiş, onu okuduğum için iyice kuruduktan sonra küllü kumralla boyadım ve sonuç? eski haline geri döndü. şu an saçım yine kızıl. diplerim aptal saptal açıldı ama colourlessi kullandığım yerler sanki hiç kullanılmamış ve boyanmamış gibi kırmızı... ben de çok umutluydum ama öneremeyeceğim maalesef.

  24 ağustos 2019 06:26

  7. koyu kestane saçlarımı bir hevesle siyah boyamıştım ancak hiç yakışmadığını düşündüğüm için bunu aldım geçen yıl. çok kötü bir kokusu var zar zor dayanabildim. saçlarım eski rengine çok yakın bir hale gelmişti o simsiyah renk gitmişti. kullandıktan sonra saçlarımda yıpranma gibi durumlar olmadı ancak saçımın küçük bir yerinde açıklık olmuştu. bu üründen olduğunu düşünüyorum. yine de saç boyası çıkartma konusunda başarılı bir ürün 

  24 ağustos 2019 14:10


  2

  8. bakır renge boyadığım saçlarım neredeyse kahverengi olunca bu koyuluktan rahatsız olup denediğim üründür. kötü kokuyor ama bence abartıldığı kadar, dayanılmayacak bir koku değildi. boyayı tamamen silmedi ama yıpratmadan rengi bayağı bir açtı. 45 dakika bekletip yıkadım. maalesef koku biraz kaldı saçlarımda. daha sonrasında istediğim tonda açık bakıra boyadım. bana kalırsa çok elzem, işlevsel bir ürün değil çünkü dediğim gibi boyayı tamamen silmiyor. yine de açıcı gibi yıpratmaması güzel.

  1 mart 2020 08:24