yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • oylar (7)
  • medya (1)

  1. kedimi sahiplendiğim ilk zamanlar hunharca oynadığımız için elim çizik doluydu. (gizlinot: en az 50-60 çizikten bahsediyorum) (gizlinot: normalde yapılacak şey değil) (gizlinot: heyecanıma ya da cahilliğime verin) evde kendi kendime sarı kantaron yağı falan kullanıyordum geçirir diye, işe de yaradı ama çok uzun vadede. ayrıca kıl köklerini de besledi, kullanmayı kestim hal böyle olunca. neyse başka bir sorun için cildiyeye gitmiştim, ellerimi görünce bunun 15ml'liğini verdi. sonra sürdüm ettim iki gün içinde ciddi manada iyileştiler fakat tamamen silecek kadarlık değildi ebadı kremin, neticesinde testervari bir şey. tekrar gittim artık yalnızca estetik cerrahların yazabildiğini söyledi, ben de öyle yaptım. alamam diye düşünüyordum ama doktor hiç mırın kırın etmeden "100ml mi olsun 120 mi" diye sordu, 100ml istedim. toplamda 10-15 kez sürmemle ellerim eski haline döndü. gerisi de duruyor. ihtiyacı olan, bulamayan, alamayan ne bileyim isteyen olursa gönderebilirim. şunu da unutmadan söyleyeyim; cilt yenilediği için sivilce ve leke için de kullananlar olduğunu okumuştum, ben de deneyeyim hazır elimin altında var dedim. ama yüzde ciddi kaşıntı yapıyor. zaten havayla teması kestiğini söylemişti koluna yama et yapılan bir arkadaşım. o yüzden önermiyorum, o niyetle aramayın. (gizlinot: hem işe de yaramadı)

  8 ekim 2015 13:25

  2. 3-4 aylık yanık izim için aldığım ve işe yaramayan krem. Tabii uyarılmıştım alırken o kadar eski izde etki etmeyebileceği konusunda ama şansımı denemek istemiştim. Komple duruyor tüp. Bir ton da para içime oturdu. Kendimi her gün yaktığım için illa ki kullanırım ama ömür boyu bitmeyecek gibi 120ml. Eğer ihtiyacı olan varsa paylaşabilirim kendisiyle başka bir kaba koyup.

  Edit: paylaşıldı.

  8 ekim 2015 13:29 9 ekim 2015 12:15

  3. Ortaokuldayken fena bir şekilde düşüp bacağımda limon büyüklüğünde bir yara açmıştım. Yara geçtikten sonra da iz kalmıştı. Bir de beyaz tenli olunca inanılmaz belli oluyordu ve bir süre etek, şort, elbise giyememiştim, sabah akşam bakıp üzüldüğümü bilirim, resmen takıntı haline gelmişti. Annemin doktor bir arkadaşı bu jeli önerdi. Yaranın oluşmasının üstünden 3 ay geçmişti kullanmaya başladığımda. Yanılmıyorsam 2 ay boyunca sabah akşam kullanmıştım ve 2 ayın sonunda izden eser kalmamıştı. (gizlinot: hatta şu an bir daha baktım) (gizlinot: swh) Bu jel biraz sabır istiyor, 2-3 hafta kullanayım da fark yaratsın jeli değil malesef. Üstelik çok da pahalı tek başına. Ama eğer uzun süreli ve düzenli kullanacaksanız şahsen tecrübe ettim, o yara izini bile yok ettiyse her şeyi yok edebilme potansiyeline sahip. Gerçekten çok koyu ve büyük bir izdi. Hatırladığım kadarıyla kokusundan ve oluşturduğu germe hissinden hoşlanmazdım ama o izin geçtiğini gördükten sonra jele sarıldığımı bilirim (gizlinot: swh)

  Şahsen ben gönül rahatlığı ile önerebilirim.

  Tanım: Yara, ameliyat, sivilce, çatlak, yanık izi tedavisinde kullanılan hücre yenileyici jel.

  8 ekim 2015 14:01


  4. içinde kortizon değil heparin, allantoin ve soğan ekstraktı olan jeldir. yara izlerinde keloid oluşumunu engellediği gibi yara izlerini geçirdiğini yada en azından epey azalttığını gözlemlemişliğim vardır.

  2 eylül 2016 06:11

  5. Sivilce izleri değil de ameliyat vs sonrası skar oluşumunu engelleyen jel krem. Ancak Plastik Cerrahlar iz kalmaması için esas önemli olanın dikiş alınan yere masaj yapmak tabiri caizse ovalamak olduğunu söylüyorlar. Geçmişte kendim de kullandım çok fazla bir faydasını gördüğümü söyleyemem.

  2 eylül 2016 10:15

  6. Göğüs Büyütme ameliyatım sonrası doktorumun tavsiye ettiği bir kremi almak icin eczaneye gittigimde eczacının "istediginiz krem yok contractubex verelim aynısı zaten" dediği ardından danısmak icin doktorumu aradığımda kendisinin son derece kızgın bir sekilde "nasıl aynısı diyebilirler icinde silikon var onun kesinlikle almıyorsun " dediği,cevremde de scar olusmasini engellemek icin kullananlarin fayda görmediği bir üründür.

  26 eylül 2016 17:48

  7. yüzümdeki yanık izi için uzun süredir kullandığım ürün. önceleri sadece gece sürüyordum. çok da bir etkisini görmeyince sabah akşam kullanmaya başladım. sanki yanık izinin renginde biraz açılma var. yalnız çok fena kaşıntı yapıyor.

  9 mayıs 2017 13:04


  8. Ameliyat izim için kullandığım yara izimin görüntüsünü mükemmel şekilde azaltan jel. Ben bir sene boyunca sabah akşam kullandım ve ikinci aydan sonra etkisini gördüm, keşke tembellik yapmayıp kullanmaya devam etseydim. Kullananlar da aksatmadan sabah akşam sürerlerse lekelerde büyük oranda azalma olur diye düşünüyorum.

  23 haziran 2017 04:29 23 haziran 2017 04:30

  9. ameliyat ve yara izlerini tedavi eden ilaç, merhem. ama benim için de hiç işe yaramadı, aksine yaralarımı-ameliyat izlerimi kabartıp daha da belirgin bir hale getirdi. herkesin överek bahsettiği bu jel benim için tam bir fecaat.

  17 ağustos 2017 17:07

  10. ben bu ilacın erken safhada işe yaradığını biliyorum. yani erken yanık izlerinde evet etkili olacaktır ancak seneler sonra bir yanık izine uyguladığınızda bir işe yarayacağını düşünmüyorum.

  17 ağustos 2017 19:27