yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Game of thrones'taki 5 kilit karakterden biri. "Mad king" aerys'in kızı, rhaegar ve viserys'in bacısı, erkeğin özü khal drogo'nun hanımı, ezik jorah mormont'un platoniği, ejderhaların anası, eski khaleesi yeni mereen kraliçesi sarı gacı.

  Ben bu kıza nedense hiç ısınamadım. acıların çocuğu canım arya ne kadar güçlü, akıllı ve survivor bir karakterse daenerys bir o kadar drama queen. Tamam zorluklar yaşadı ama hangi got karakteri yaşamadı ki allasen. 3 ejderha versen westeros'u hallaç pamuğu gibi atacak yine başka bir açıların çocuğu tyrion varken kim takar daenerys'ı. Sırf son targaryen olmanın ekmeğini yiyor,Aldığı kararlar, attığı adımlar hep mantıksız ve ezikçe. Ayrıca dizide bembeyaz saça kapkara kaş kombinasyonunu da beğenmiyorum.

  Mamafih tamamen de gömmeyeyim. (Link: http://youtu.be/Y0z3uMwmaGI şu) sahnede gönlüme taht kurmuşluğu da vardır.

  Ukte (yazar: clair de lune)

  27 kasım 2015 22:12

  2. iron throne'a oturduğunu dünya gözüyle görürsem gözüm açık gitmem. her hareketinde, erkekleri etrafında köpek edişinde "helal kız sana" çekiyorum. sanki tüm kadınları temsil ediyor benim gözümde. ama bir ünvan kargaşasıdır gidiyor bu dany'de. kendini tanıtmaya bir başlıyor, şöyle gidiyor:

  "Daenerys Stormborn of the House Targaryen, the First of Her Name, the Unburnt, Queen of Meereen, Queen of the Andals and the Rhoynar and the First Men, Khaleesi of the Great Grass Sea, Breaker of Chains, and Mother of Dragons"

  öhhh yani!!!

  27 kasım 2015 22:19

  3. yiğidim drogom ile aramızdaki tek engel.

  27 kasım 2015 22:21


  4. asoiaf aleminde en nefret ettiğim karakterlerden biri. neden sevmediğimi de uzuncana anlatacağım.

  - kendisinin atalarından olan fatih aegon zamanında seven kingdom'u ejderhaları sayesinde işgal ederek elline geçirmiştir. işgalde kendisine yardım eden generali ve aynı zamanda piç kardeşlerinden biri olan orys baratheon son fırtına kralının kızıyla evlenerek seven kingdom'daki son büyük haneyi kurar.

  robert baratheon'un mad king'e karşı olan isyanında başarılı olmasının nedenlerinden biri, tahtın aynı zamanda kendi hanedanına da kan bağıyla dolaylı olsa da ait olmasıdır. yani kendisi iddia ettiği tathın gerçek sahibi filan değildir.(gizlinot: işgalle ele geçirilen bir tahtın ne kadar gerçek sahibi olabilirsin) kaldı ki targaryenler zamanında halkın anasını ağlatmıştır. iddia ettiği gibi güllük gülistanlık bir hanedana mensup değil kendisi.

  -bu kız göz göre göre ileride kralice olabilmek adına kendi abisinin öldürülmesine göz yummuştur. (en azından ben öyle görüyorum)

  -kendisine zeki diyemeyiz. daha ilk sezonda dothrakilerin ailesini öldürdüğü bir büyücüye güvenerek, khal drago'yu ve karnındaki cocugu kaybetmesi zekası hakkında ipucu verebilir.

  - her bölümde yönetmekten filan bahseder ama bırak bir ülkeyi bir şehri bile yönetebilecek becerisi bile yoktur. köleliği yasaklaması filan tabi ki iyidir güzeldir ama özgürlüğünü verdiği şehirlerin hepsi başlangıçtakinden çok daha kötü hale gelir.

  her ne kadar ben tahtı malum olaydan sonra herkesin nefret ettiği ama kitaplarda cok sevip bir türlü ümidi kesmediğim stannis'e layık görsem de, ne stannis ne de bu kızın tahta oturacağını düşünmüyorum. taht yine bir şekilde baratheon görünümlü lannisterlar da kalacak gibi(gizlinot: gerçi lannister ikizleri de aslında targaryen olabilirler )

  28 kasım 2015 01:26 28 kasım 2015 01:37

  5. got 1. sezon spoilerı///öldürülmesine göz yumarak çok iyi ettiği abisinin cinsel tacizine maruz kalmış asoiaf karakteri. hatta kitabında, evlerine misafir oldukları illyrio mopatis'in tyrion'a anlattığı kadarıyla eğer illyrio dany'nin odasına nöbetçiler dikmeseydi olay tecavüze varacaktı. zira abisi viserys, targaryenlerin kardeş evliliği adeti dolayısıyla dany'i kendisine ait olması gereken bir şey olarak görüyordu. yani bence abisini kendi öldürse yeriydi. kendisinin demir tahta geçmesi konusunda bir istek ya da isteksizliğim yok ancak; dany'i aptallıkla ve beceriksizlikle itham ederken 13-16 yaşları arasındaki davranışlarını gördüğümüzü unutmamalıyız diye düşünüyorum. üstelik kendisi travmatik bir çocukluk/genç kızlık yaşadığı için ( bebekken annesinden ayrılıyor, yanında aile olarak sadece yarı deli sonradan tacizci olacak bir abiyle yabancı bir ülkede sığıntı gibi büyüyor ve 13'ündeyken bir adama satılıyor) şimdikinin 100 katı aptallık yapsa gene de hakkıdır.///

  28 kasım 2015 01:54