girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (113)
  • medya (3)

113. kamera karşısında geğiren bir insan nasıl olur da altın kelebek ödüllerinde aday olur? danla biliçte aynı şekilde..

bugün 16:55

112. Okula benimle hazırlanın videosunu izledim. Söyleyecek birkaç şeyim var. Video baştan aşağı saçmalık olmuş. Amacı ne, olayı ne anlamadım bile. Konuştukları da keza öyleydi. Herhangi bir tavsiyede bulunmadı. Uygun fiyatlı deyip uygun fiyatlı birşey kullanmadı. Kapatıcıda nyx kullansam mi bilmiyorum bazılarına göre pahalı bazılarına göre değil o yüzden emin olamadım deyip eyelinerı nyx seçmek? Sabah 8 de kalkmış gibi davranıyoruz saçmalığı? Resmen video kalabalığı. Bence makyaj videosu değil, vlogla devam etsin. Zira beynimden kan geldi izlerken. Seçtiği elbise ilk gün için fazla klasik olmuş bir de. Yani hala tam olarak anlatabildiğimi bile düşünmüyorum. Kimseye faydası olmayan bir video olmuş..

Edit: yazım hatası

15 eylül 19:01 15 eylül 19:10

111. Okula dönüş videosu öğrencilere yönelik olduğu için uygun fiyatlı ürünlerle makyaj yapacağını belirtip önce marc jacobs'ın bazını (bunun saçma olduğunu kendi de belirtiyor), sonra da tarte'ın yüz paletini kullanan youtuber. Makyajın patlayan kısmı zaten bronzer ve highlighterdı. e onda da tarte kullandın, ne anladık? Ayrıca fondötende de uygun fiyatlı diye loreal true match kullandı ama bence loreal çok da uygun fiyatlı değil. Evet indirimde bir nebze olsun alınabilir fiyatlara düşüyor ama okula dönüş videosu çekenlerin çoğu özellikle o videolar için her ürün grubundan ellerinde yoksa bile mutlaka bir tane video çekimi için satın alıyorlar. Eminim birçok kişinin de -en azından öğrenciyse- uygun fiyatlı deyince aklına loreal değil rimmel london, flormar, pastel, golden rose falan geliyordur zaten.

14 eylül 22:56


110. adını çok sık duysam da geçenlerde ilk defa bir vlogunu izledim ve devamı geldi. Taşınma vloglarını arka arkaya izlemek güzel geldi, en sevdiğim videolardan zaten. Samimi buldum, özellikle sevgilisiyle ve kardeşiyle ilişkisi çok tatlı. kendiyle barışık biri olduğu belli, neyse öyle kabul etmiş kendini. 

Esas çok samimi olduğunu hissettiğim an iss buradaki yorumları okuduğu videoda, hiç arkadaşı yok tarzı bir girdiye “öyle bile olsa bunu birine söylemek çok sert değil mi” gibi bir şey diyor. Bunu bu kadar takipçi karşısında böyle karşılayabilmek bence özgüven gerektirir.

Şu an için kendisini seviyorum ama kimi sevsem reklam batağına düşüyor veya samimiyetini kaybedip kendini unfollowlatıyor. Umarım damla farklı olur ne diyeyim. 

11 eylül 22:40

109. Kötü eleştirileri cevapladığı videodan yeni geliyorum, öncelikle biraz kendisi hakkında konuşucam.

Kamera karşısında kendini kasmayan, samimiyetini bozmayan, olduğu insanı değiştirmeyen biri olduğunu düşünüyorum. Canım sıkıldıkça vloglarını izlediğim 1-2 youtuberdan biridir çünkü kendini kasmayışı ve videoyu bizimle sohbet havasında sanki ordaymışız gibi götürmesini seviyorum. Gerçekten günlük hayatını olduğu gibi aktarıyor, mesela ev hali nasılsa aynen öyle kamerayı açıyor sanki. Şekilci değil. 34 beden olayım da furyaya uyayım kafasında değil. Kendiyle de dalga geçiyor yeri gelince.

Gelen yorum ve önerileri dikkate alıyor. Kanalını buna göre yönlendiriyor.

Çok fazla çekiliş yapıyor. Çekilişlerinin hicbirine katılmasam da bunu yazdım çünkü gelen çoğu ürünü hediye ediyor pr düşkünü değil ve hediye kargolarıyla da bayağı ilgili olduğu izlenimini bıraktı bende.

Ayrıca ürün yorumlarına güveniyorum. Sırf övmek için bir ürünü övmüyor. Memnun değilse net şekilde ifade ediyor. Ürünlerin artı ve eksilerini güzel anlatıyor. Çoğu youtuberdan farklı olarak kendi kullandığı ürünlerde marka/ürün olarak gerçekten seçici olduğunu hissediyorsunuz. Evet yeni ürünler denemeye mecburlar ama baktığınızda mesela ABH ürünleri, sephoranın curl maskarası gibi kendiyle özdeşleştirdiği birçok ürün var. Sanırım biraz da bu açıdan güven veriyor çünkü bilirsiniz biz de ideal maskaramızı kapatıcımızı bulunca kolay kolay yerine yenisini koyamıyoruz. Birçok youtuber her ürüne of bu benim yeni aşkım gözümün nuru falan derken damla bunu yapmıyor. Bu da bana güven veriyor.

Şimdi videosuna gelirsek ben haklı buluyorum. Okuduğu yorumlar gerçekten kendisine yöneltilmiş ağır eleştiriler ve birileri hakkınızda böyle şeyler atıp tutuyorsa cevaplama hakkınız vardır. Çok seviyeli cevaplamış, kanıt varsa gösterin demiş. Kendisinin hayatıyla ilgili ta arkadaşlarının olmayışına, markalardan ne kadar ücret istediğine, sevgilisiyle çok zaman geçirmesine kadar laf edilmesini düşünürsek cevapları çok makuldu.

Kendisinin fanı değilim, her videosunu açıp izlemem, abonesi değilim, instagramdan takip etmem. Sadece kendisini bu konuda haklı bulduğumu söylemek için bu girdiyi buraya usulca bırakıyorum.

11 eylül 00:05

108. Kendisi hakkında son girdim olacak bu.Damlayı youtubeda hic izlememe ragmen surekli çıkan videolardan gördüm.Neymis çok konuşulan diye baktim.Ama o kadar sıradan o kadar sıradan ki izlemeye deger birsey bulmadim.Ve takipten hemen çıktım duyguyu sevmem gökçeyede bayılmam ama bu iki youtuber ve onların tarzındakiler varken damla yanlarında çok sığ kalıyor ve izletmiyor.Sevemedim sevemeyecegim.Ama izleyene tabi ki saygi duyarim

10 eylül 08:50

107. Makyaj videolarını izlemeyi bıraktım. Çok farklı makyajlar, farklı bir tarz göremiyorum. Hep aynı adımları izliyor, aynı tonlar görüyorum. Ama bunda makyajını ağır bulmam ve tarzıma uygun olmamasının da etkisi olabilir.

Vloglarını da izlemeyi bıraktım bir ara çok sarmıştım ama artık bu da hep aynı güne başlayış, aynı yüzler, tahmin edilebilir şeyler artık. Takibi bıraktım. 

8 eylül 15:18


106. Damlayı izliyorum, seviyorum da galiba ama kalkıp ben youtube'a hobi gözüyle bakıyorum tarzında konuştuktan sonra para kazanmaya başlayıp işi bırakıp evden çalışıyorum demekte moda oldu youtubeda. Hiç inanmıyorum youtube'da popüler olmadan önce çalışıp sonra youtubetan para gelmeye başlayınca evde çalışıyorum ayağı yapanlara. Çık kazanıyorum para çalışmıyorum de. Bi de en çok vloglarını seviyorum neden bilmiyorum ama 3 saat olsa izlerim heralde. Garip bi şey var vloglarında izleten

4 eylül 22:29

105. çok tatlı, çok samimi, hafif peltek bir youtuber

27 ağustos 23:21 31 ağustos 22:58

104. süslü sözlük demek yerine "bir platform" demesini anlayamadım. belli ki takip ediyorsun burayı, neden isim belirtmiyorsun :) ayrıca kendisine yazılan sayfalarca iyi yorum var. benim de zamanında hakkında olumlu düşündüğüm bir insandı kendisi. sonrasında watsons'la sinsi sinsi iş birliği yaptı ve belirtmedi. bununla ilgili bir girdim de mevcut. yakın zamanda yazmış olmama rağmen videoya dahil edip cevap verme gereği duymamış. noldu damla? işine gelmedi mi? laf başınıza gelince girl power falan para kazanmaya gelince watsons'la işbirliği. geçiniz.

27 ağustos 10:00