yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. (link: https://www.youtube.com/watch?v=aGSKrC7dGcY enjoy the silence), (link: https://www.youtube.com/watch?v=u1xrNaTO1bI personal jesus) gibi iki kült şarkıya sahip, yılların eskitemediği grup.

  7 kasım 2015 19:49

  2. dave gahan, martin gore ve andy fletcher'dan oluşan ingiliz

  synthpop grubu. solistleri dave gahan jon bon jovi ekolündendir yaşlandıkça taşlaşmaktadır. (bkz: yakışıklı erkekler veri tabanı) kendisinin lakabı kedidir zira intihar ve hastalık gibi çeşitli sebepler dolayısıyla birden fazla ölümden dönmüştür. ülkemizde vermeye niyetlendikleri konserlerin hepsi iptal olarak hayranlarını elleri böğürlerinde bırakmış gruptur ayrıca. adeta hayatım hakkında duygularıma tercüman olmuş şarkıları da (link: https://www.youtube.com/watch?v=xJYD8VVilIE wrong) ' dur.(gizlinot: aslında muhteşem ve aynı zamanda rahatsız edici bir klibe sahip ama burdaki dave gahan dansına da hastayım ehehe)

  7 kasım 2015 20:18

  3. bir konserlerine gidip hacı olacağım ölmeden inş.

  9 kasım 2015 00:38


  4. kolumda bir parçasının şarkı sözlerini taşıyacak kadar çok sevdiğim grup. bu şarkının tamamen bütün sözlerini sağ bacağımın üstüne yazdırmayı da düşünüyorum. çünkü her kelimesi her cümlesi ayrı bir ironi ve gerçeklik taşıyor. depeche mode umarım birgün konserine gelme şansına erişebilirim. o gün orda konser yerinde ölebilirim. ölürsem depeche mode konserinde ölmek isterim evet. o kadar seviyorum. en sevdiğim albümleri ise violator albümüdür.

  1500 senede geçse asla eskimeyecek bir grup kanımca. çünkü evrensel bir grup depeche mode. pop dinleyeni de bilir rockerı da bilir. kültleşmiş bir grup. özellikle birkaç şarkısına her yerde denk gelebilirsiniz. depeche mode şarkılarının seks sırasında da efsane gittiğini düşünmekteyim.

  bütün şarkılarını seviyorum ama wrong apayrıdır bende. (link: https://www.youtube.com/watch?v=XGRCvIhqWpg wrong )

  9 kasım 2015 06:21 9 kasım 2015 06:22

  5. Global spirit tour'a çıkmış iki gözümün çiçekleri. 30 kasımda başlamışlar bu gece bologna konserleri vardı bitmek üzeredir. 25 şubata kadar Avrupa'yı karış karış gezecekler, Litvanya'dan Rusya'ya geçecekler sonra hadi belki bi Türkiye diye umutlanmalarımızı boşa çıkarıp dünyanın en anlamsız rotasıyla Meksika'ya yol alacaklar kdkskdkd o nasıl bi yol haritası :/ martta Meksika Arjantin falan. Haziran Temmuz'da festivaller sebebiyle yine Avrupa'ya dönüyorlar. Şubattaki ilk Avrupa ayağı İÇİN uygun tarihlerdeki lokasyonlara bakıyorum ( st. Petersburg, viyana, berlin, şansımı çok zorlayıp oslo ya da Vilnius) biletler tükenmiş. 

  Türkiye'ye bir daha geleceklerini sanmıyorum. Tarihi bile aklıma kazınmış 17 Mayıs 2013te Türkiye konserleri konser günü iptal edilmişti. Sebebi de şuydu sahne şovları İÇİN yüklü ekipmanlarının olduğu tırlar Bulgaristan gümrüğüne takılmıştı. Her tırı didik didik inceleyeğiz diyerek adamları çileden çıkartmışlar konsere saatler kala. Gelecek kuracak soundcheck yapacak ama hala Bulgaristan sınırında ve konsere 5 saat kalmış . Kırgın ve narin İngiliz çiçeğim  dave gahan dellenip severim yapacağınız işi diye basıp gitmiş:d kadersiz cherie bunu ne zaman öğrendi? Beşiktaş iskelede inip küçükçiftlik parka doğru yürürken.  bir daha da gelmez tabi adamlar. 

  Velhasıl-ı kelam buradan Avrupa'nın dört bir yanında yaşayan azımsanmayacak sayıda yazarla karşılaştım. Seviyorsanız, dinliyorsanız bakın edin belki bilet bulur konsere gidersiniz. Ben şansımı yaz zamanı festivaller ayağı İÇİN deneyeceğim bilet bulamazsam. Dave gahan'a öpücüklerimi gönderiyorum bu vesileyle:*

  13 aralık 2017 23:18 13 aralık 2017 23:21

  6. Having sex with music.

  21 nisan 2018 13:16

  7.  

  hakkında -az da olsa- entry girilmiş olmasına çok sevindiğim grup. ne kadar sevdiğimi kelimelere dökemiyorum, bu sebeple kısa kesip gideceğim. ilk kez enjoy the silence dinlediğim anı hiç unutamam, ağzıma sıçtı, irkildim, şok oldum, ani bir aydınlanma yaşadım. synthesizer çalınmayan şarkı dinlemememin ve 80'lerin sound'undan vazgeçemeyişimin sebebidir depeche mode. çok ayrı bir yerdedir benim için, müziğin tanrısıdır. 

  ilk kez dinleyecekler için olmazsa olmaz en ikonik parçalar:

  1. enjoy the silence

  2. personal jesus

  3. wrong

  4. it's no good

  (liste baya uzuyordu aslında çünkü fark ettim ki hepsi çok kült)

  depeche mode'u az çok tanıyıp daha fazlasını isteyenler için dehşet parçalar:(gizlinot: Sırasız çünkü hepsi birbirinden iyi)

  walking in my shoes

  strangelove

  stripped

  not tonight

  heaven

  behind the wheel

  17 haziran 20:18


  8. 1984'ten beri çok seviyorum.

  18 haziran 09:31

  9. songs of faith and devotion albümü ve öncesini çok sevdiğim grup. sonraki albümlerine bir türlü ısınamadım. belki devir değişti e tabii çelik de değişti onunla ilgili olabilir. yani alan wilder'ın ayrılmasının yarattığı tarz değişikliği ve yaklaşan 2000'ler "hadi hep aynı şarkılar yapalım endüstrisi" etkilemiştir belki biraz kendilerini.

  canlı dinleyebilmeyi çok isterim. youtube konser kayıtlarıyla idare ediyoruz şimdilik.

  18 haziran 15:06