yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (1)

  1. bir noktaya kadar karbonatla yapılabilen eylem. (yazar: lady stardust)'ın eklediği dr. öz formülünü şu girdide görebilirsiniz: (no:9689)

  11 nisan 2014 12:57 11 nisan 2014 12:57

  2. güzellik anlayışının yozlaştığı başka bir noktadır. oysaki herkesin kemik yoğunluğu farklı olduğu için diş renkleri de farklıdır. tabi pis, fırçalanmamış ya da sigara lekesi olan dişlerden bahsetmiyorum ama kendi dişlerimin rengini beyazlatma derdim de yok benim.

  11 nisan 2014 14:44

  3. muayenehanede ışınla beyazlatma ve evde beyazlatma olmak üzere 2 çeşit uygulama yöntemi vardır. beyazlatmadan sonra dikkat edilmediği takdirde tekrar eski rengine döneceği söylenir. ayrıca diş beyazlatmanın diş minesine zarar verdiği söylenegelir, ne kadar doğrudur bilinmez. ama makul beyazlıkta dişlerin güzel gözüktüğü bir gerçek...

  11 nisan 2014 16:57


  4. diş minesine zarar verdiğini söylenegelir. ne kadar doğru bilemiyorum ama kullanılan yönteme göre bu risk de değişir herhalde.

  sakız beyazı değil de daha doğal duran bir tonunu yaptırmayı düşündüğüm işlem.

  5 ağustos 2014 00:32

  5. ciddi ciddi düşündüğüm bir şey. son zamanlarda çok fazla çay tüketmekten dişlerim sarardı ve kırmızı ruj artık eskisi kadar güzel durmuyor. ki ben ve kırmızı ruj çevremde algısal olarak bir bütündür :)) ama ciddi kısıtlamaları var diye biliyorum. yaptırdıktan sonra bir süre renkli meyve ve sebzeleri yiyemiyorsun mesela: domates, kırmızı biber,çilek,kiraz vb. (gizlinot: ) kahve ve çayı hiç hesaba katmıyorum zaten :d)

  5 ağustos 2014 01:23 5 ağustos 2014 01:23

  6. dişe zarar veriyormuş. ben daha doğal bir yöntem deniyorum. ayda bir limon ve karbonat karıştırıyorum. fırçalıyorum.

  dişlerini beyaztlatmak için duyduğum ve sakın denemeyin dediğim iki yöntem var. bir tanesi gerizekalı arkadaşımın dişlerini çamaşır suyuyla fırçalaması ve gelip bana dişlerini göstermesi. bi başka geri dönüşümü olmayan yöntem ise kireççözücü. tabi dişler gidik.

  hatta geçende bununlla ilgili kamu zpotu mu neydi bilmiyorum. çamaşır suyunun içindeki bi madde kullanılıyormuş beyazlatmada. daha yeni izledim ama unuttum işte.

  5 ağustos 2014 17:35

  7. herkesin kendine has diş rengi olduğu için bazen ne kadar uğraşılsa da tam istenilen beyaz dişe kavuşulamayabilir. eğer bir doktora yaptıracaksanız iyice araştırılıp yaptırmanızı tavsiye ederim. bazıları nasıl yapıyor bilmiyorum ama sanki dişleri fosforluymuş gibi parlatıp korkunç gösteriyor.

  8 ağustos 2014 20:41


  8. En kolay yöntemi çilek ve közde mısırdır.Çileği alıp dişlerinize sürün böyle çilekle ovalayın.Közde mısıra gelelim::1 adet mısırı yiyin 1 günlük geçici beyazlık sağlayın ;))

  17 ağustos 2014 16:07

  9. Diş hekimleri için bile derya deniz bir konudur aslında.

  Öncelikle burada da paylaşılan "doğal" yöntemlerin işe yarayıp yaramayacağı hakkında bir fikrim yok ancak tavsiye de etmiyorum.

  Önemli bulduğum birkaç noktaya okuyanı baymamaya çalışarak değinirsem:

  Diş beyazlatmak(gizlinot: her ne kadar kozmetik bir işlem olsa da ), kişinin genel ağız durumunun detaylıca muayene edilmesiyle karar verilecek bir işlem.

  Dişlerinizi beyazlatmak için kesinlikle ve öncelikle sağlıklı bir ağza sahip olmalısınız; özellikle dişetleriniz kanamalı, iltihaplı, ödemli olmamalı.

  Bu işlemi yaptırdıktan sonra beyazlatılan dişlerinizdeki dolgularınızı renk farkından dolayı değiştirtmeniz gerekebilir.

  Nasıl değişik cilt alt tonları varsa değişik diş renk ve tonları vardır. Mesela sarı alt tonlulara nazaran gri alt tonlu dişleri beyazlatmak daha zordur.

  Her hekimin yöntemi farklı olabilir; ev tipi, ofis tipi veya ikisinin kombinasyonu kullanılabilir.

  Aynı diş rengine ve tonuna sahip olunsa ve aynı renge ulaşılmaya çalışılsa dahi seans sayısı/süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir.

  İşlemden sonra oluşacak/oluşabilecek hassasiyet sorunu kişiden kişiye değişiklik gösterir.

  İşlemin yapıldığı süre boyunca ve tercihen sonrasında da pigmentli yiyecek-içeceklerden (gizlinot: domates, dut, kola, şarap) ve tabii ki sigaradan uzak durulmalı.

  Bir kez yaptırınca ömür boyu kullanamazsınız, renk geri döner (gizlinot: üzgünüm), ne kadar süre sonra döneceğiyseeeeee......... Evet doğru bildiniz kişiden kişiye değişir.

  Naçizane tavsiyem "kaynımın komşusunun dişleri dökülmüş bunun yüzünden" veya " lise arkadaşımın kocasının amcası yaptırmış, 10 ton daha beyaz olmuş dişleri" gibi argümanlara kulak asmayın, hekiminize bir danışın:)

  20 ağustos 2014 22:10 12 kasım 2014 22:47

  10. Diş hassasiyetini arttırdığını ; düzenli olarak tekrarlanmasını gerektiğini ; en iyi ve en az hassasiyet yaratan beyazlatıcı kit de kullanılsa o hassasiyetin her türlü olacağını söyleyip , " soğuk su içemediğinde neden bunu yaptırdım diyeceksin " diyerek hastasını vazgeçiren diş hekimleri de vardır. Dertsiz başınıza dert almayın.

  21 ağustos 2014 01:02