yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (626)
  • medya (51)

  626. Beni kaybeden uygulama.

  Yeni fiyat politikasından sonra gardrops'a geçmeye karar verdim. Çoğu ürünümü de yükledim. Hatta dolap hesabimdakinden daha uygun fiyatlayarak yükledim. Her 2 hesabımı da bırakıyorum buraya. Ikisinde de ismim kedisever06

  (link: https://www.gardrops.com/kedisever06 Gardrops linki)

  (link: https://link.dolap.com/sLJBb Dolap linki)

  bugün 00:46

  625. internet sitesi beş para etmeyen uygulamadır. ne bildirimlere bakılıyor ne teklif veriliyor, satın alım bile yapılmıyor. uygulamanız batsın, telefonum kırık, yasak bitene kadar telefonumu yaptıramam ve almak istediğim her şey satılmış olur. para kazanmanın çok daha şık yolları var ya, rica ediyorum.

  bugün 00:34

  624. komisyon artışıyla beni kaybetmiştir. kıyafetlerimi yine daha çok insana ulaşması açısından yüklerim ama satışlar için kesinlikle gardrops'a yönlendiririm. gardrops arayüzünü geliştirse zaten dolaba hiç girmezdim.

  (link: https://dolap.com/profil/bylmz01 bu dolap linkim)(link: https://www.gardrops.com/bylmz1 bu da gardrops linkim, dolabımı boşaltmak için çok uyguna kıyafetler yükledim bakmak isterseniz tık)

  dün 23:35


  623. Yaptığı son komisyon olayıyla beni kendinden iyice soğutan uygulama. Bir ürünüme 30 tl teklif gelince durumu fark ettim. 23 TL kazanabilirmişim 30 TL'ye satıp. Bu değişimi de hiç bir kullanıcısına bildirim vs vermeden kafasına göre yapması iyice canımı sıktı. Fark etmesem kabul ederdim. Öncelikle kargoyu 9 TL yaptılar yetmedi en düşük ürün fiyatını 10 TL'den 16 TL'ye yükselttiler. 10 TL'ye satınca 9 lira kazanıyordum şu an 16'ye satınca 9.5 lira kazanıyorum. Kusura bakmasın da satıcılarına Trendyol satıcısı muamelesi yapan bir uygulamadır an itibariyle. Ben reel anlamda bir satıcı esnaf değilim. Evde giymediklerimi değerlendirmek isteyen sıradan bir vatandaşım. Toptan alıcı da değilim. Bir ürün alıyorum kullanım oranıma göre bir fiyatlandırma yapıp hem ekonomik olarak bir katkı sağlama hem de geri dönüşüm yapma kafasındayım. Sonuçta ben de para vererek alıyorum sattığım ürünleri kaldı ki zaten ederinin altında yüklememe rağmen zor satılıyordu. Dolap'ta herkes ucuzunda ucuzu olsun derdinde. Şu an sanki ben o ürünlere para vermemişim gibi yok pahasına Dolap uygulamasına gelir kazandırarak satmam bekleniyor. Yaptıkları şark kurnazlığından başka bir şey değil. Çok yazık. Zam üstüne zam yapan insanları sömüren bir hale geldi. Bir de komisyon arttırımı yaptığı açıklamaya baktım şok yaşadım neymiş ürün yüklemek hala ücretsizmiş. Yaaa çok sağolun acaba biz ürün yüklemesek siz nereden gelir elde edecektiniz? Popüler olunca bir tarafları kalktı derler ya bu uygulamada aynen o hesaba döndü. Profilime Gardrops uygulamamı yazdım önlem olarak. Dolap'tan beğenen insanlara oradan ürünlerimi daha ucuza bırakmak istiyorum. Öyle başa böyle tarak. Kusura bakmasınlar. (link: https://dolap.com/profil/daglarkzi dolap adım) (link: https://www.gardrops.com/reyhanr gardrops hesabım)

  ilgili medya:
  1
  dün 19:40 bugün 00:20

  622. komisyon olayını abartan uygulama. sattığım bir eteğe teklif gelmiş, altında alacağım tutarı görünce komisyon oranlarında değişiklik yaptıklarını anladım. bunu nasıl satıcılara bildirmezsiniz anlamıyorum. yaptıkları her iş falso olur mu bir şirketin inanılmazsın trendyol lol.

  dün 15:16

  621. yaptıkları kademeli komisyon bilgisini satıcılara bildirmeyen ikinci el satış uygulaması. bugün 16 liraya sattığım üründen 9 lira gibi bir rakam kalıyor, satış öncesi keşke bir bilgilendirme yapabilselerdi..

  6 mayıs 22:42

  620. Son olarak satmak istediğim 170-180 TL bandında bir ürünüm vardı , ondan sonra bırakacaktım bu platformda satmayı ama sağolsunlar ona da fırsat vermediler. Yüzde 10 bile fazlaydı ki bu ne şimdi. Zaten ederinin yarısından azına satıyorduk ona bile göz dikmişler. Bundan sonra size kazandıracağımıza evde çürüsün daha iyi aq

  6 mayıs 04:03


  619. Hep alıcılardan şikayet edildiği, ama alıcı olarak benim de satıcı kötüleyeceğim girdi olsun bu.

  Uygulama olarak kolayıma geldiği için birkaç parça bir şey aldığım uygulama. Ben ürün elime geçer geçmez kontrol edip onay veriyorum. Bir saat bekletsem dahi ayıp olur moduna giriyorum.

  Geçen sokağa çıkma yasağı öncesinde hatta ilan dahi edilmeden önce bir elbise aldım. Satıcı iki iş günü sonra kargoya gittiğini, ama dolu olduğu için ertesi gün kargoya vereceğini beyan etti. İşe gitmeyeceğim için adresimi güncelledim, bunu da yoruma yazdım. Ondan sonra satıcıdan ses çıkmadı. 3 iş günü ve ek süre de dolunca iptal ettim. Satıcı neden kargoya vermediğine dair bir cevap dahi vermedi. Ki ben sormadım ama başka bir şey alan bir alıcı ısrarla sormasına rağmen ona da cevap vermemiş. İnsanlık hali bir şey engel olmuş olabilir, ama durumu belirtip duruma göre iptal ya da erteleme fonksiyonu varken uygulamaya girip hiçbir cevap yazmamak, ölü taklidi yapmak aşırı saçma bir eylemdi. 

  Not: kargoya vereceği sürede yasak yoktu, kargonun gelmesi uzun sürerse diye adres değiştirdim. 

  5 mayıs 23:49 5 mayıs 23:51

  618. son komisyon güncellemesini okuduktan sonra şok olduğum uygulama. zaten çok fazlaydı, kargo ücretini de 9 liraya çekerek saçmalamışlardı. ben de artık gardrops'a yönlendireceğim galiba üstteki süslümüz gibi.

  5 mayıs 23:37

  617. az önce komsiyonu yükselttiklerini satış yaptığımda kazanacağım miktarı görünce öğrendiğim, haber vermeden ve bunu duyurmadan saçma sapan bir işe girişmiş uygulamadır kendisi. normalde gardrops kullanmayı daha tercih etsem de, ara yüzünün daha kullanışlı olması ve daha çok alıcıya ulaşabildiğim için son zamanlarda neredeyse full burayı kullanıyordum. ancak şu son yaptıkları şey saçmalıktan başka bir şey değil. neymiş adı "yeni kademeli komisyon modeli"ymiş ve bu sayede kazancımızı arttıracakmışız. saçmalığa bak, 20 liralık şey de satsam 6,5 kesecek, 50 liralık da. 50 üstünde ise %13müş. ben nasıl arttıracağım o zaman kazancımı? sanırım kendi kazançlarından bahsediyorlar bir tek. kusura bakmasınlar ama bundan sonra alıcıları gardrops hesabıma yönlendireceğim. bunu yapmalarından ziyade bunu anasayfada vs hiçbir şekilde duyurmamış olmaları sıkıyor canımı. kampanya haberlerini bildirim gönderip durmayı biliyorlar, bir bildim de bunun için gönderselermiş... bizim alnımızda enayi mi yazıyor acaba?!

  5 mayıs 23:29