yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. kendim seçip aldığım ilk parfümlerimden.

  hafif, çiçeksi, kalıcı olmayan hoş bir kokusu vardır. basit notalardan oluşuyor. hanımeli ağırlıklı yanlış hatırlamıyorsam. (gizlinot: ya da benim için hanımeli)

  20-25 yaş arasında 4 şişe 125 ml bitirmişliğim vardı.

  sonrasında büyüdüm daha kompleks kokulara yöneldim.

  *ukteydi.

  ek: 39. yaşıma hediye ettiğim, bunca yıl sonra yeniden sahip olmakla mutluluk yaşadığım parfümüm. kesinlikle feminen, çiçeksi, tatlı, kremsi bir koku. özlemişim.

  29 eylül 2014 10:08 21 şubat 2018 13:15

  2. ilk kokladığımda nivea deodorant gibi kokuyor diyerek hiç şans vermediğim ama nasıl olduysa sinsice kendisini bana sevdirmiş parfüm. kesinlikle klas bir koku. pek çok forumda ve fragrantica'da inatla 30 yaş üstü parfümü dense de ara ara kullanıyorum.

  12 ocak 2015 17:46

  3. notalarında vanilya var diye sipariş üzeri koklamadan aldığım vanilyayı hissedemesem de çok beğendiğim bence kış kokusu olan parfüm.

  10 eylül 2015 22:11

  4. bugünkü rossmann ziyaretimde biraz da parfümlere bakınayım derken keşfettim kendisini. üst notlardaki bergamot ve beyaz gül ile allahım nasıl masum bir koku dedim durdukça güzelleşti tenimde, alt notlarda vanilya ve sandal ağacı çok çekici, rahatsız etmeyen (genelde vanilyalı kokular başımı ağrıtır) soft bir parfümmüş. kalıcılığı da güzel duş almama rağmen hala burnumu ara ara yokluyor kendileri. Ayrıca şu sıralar rossmann da indirimde.

  31 ekim 2015 21:24

  5. İnanılmaz klas, aynı zamanda baymayan, hafif ve çiçeksi bir parfümdür. ben özellikle yaz ve bahar mevsimine çok yakıştırıyorum.

  Bunu havaalanında aceleden hiç koklamadan inanılmaz uygun bir fiyata, bir alana bir bedava kampanyası var diye almıştım. Sonradan türkiyedeki fiyatını görünce inanamadım. o yüzden resmen sıkmaya kıyamıyorum parfümü. =(

  Neyse ilk başlarda ben de çok beğenmemiştim çünkü çiçeksi kokuları çok sevmiyorum ama bu parfüm o kadar hafif ki bir süre sonra kendisini sevdiren bi koku. o yüzden ilk anda sevmeseniz bile kendisine bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum. hatta kışın çok bunaldığımda bu parfümden sıkınca aklıma yaz akşamları geliyor, mutlu oluyorum resmen. bu da benim tuhaflığım herhalde.

  17 şubat 2016 05:08 ed.19 şubat 2016 19:18

  6. tatlı ya da meyveli parfümlerden hoşlananların sevmeyeceği, klasik bir kreasyon olan fifth avenue, temiz, klas, ve kremsi hafif yapısıyla öne çıkıyor. tende iyice oturduğu zaman, tam olarak kaliteli ama yoğun bir kokuya sahip olmayan vücut kremi gibi kokuyor. bunu herhangi bir markayla özdeşleştirmek çok zor, ama güzelinden bir vücut kremi uygulamış gibi kokuyorsunuz kısaca.

  sanırım daha ileri yaşlar için uygun görülmesinin nedeni, tatlı bir doğaya sahip olmaması aynı şekilde. oysa bu parfüm öylesine klasik bir şekilde feminen ki, 20 yaştan itibaren herkesçe kullanılabilir. onun altı içinse biraz fazla kadınsı bir doğaya sahip olabilir; çünkü kesinlikle karakteri olan bir koku, hafif diye tanımlamamız sizi yanıltmasın.

  çiçeksi derken en çok öne çıkan nota burada vadi zambağı. yeşil, ferah, sulu ve hafif kokuya sahip bir nota bu. gerçek çiçekten elde edilmesinin yolu yok, bu nedenle vadi zambağı (yani "lily of the valley") her zaman için kimyasal bir notadır, bu da aklımızda bulunsun.

  fifth avenue hafif bir yapıya sahip olduğu için kalıcı değilmiş gibi geliyor, sizin de sıktıkça sıkasınız... ama bu konuda yanılabilirsiniz. hafif odunsu ve kremsi notalardan oluşan baz, tam olarak olması gereken kalıcılığa sahip. o nedenle de ayrıca kocaman (125 ml) şişesine aldanıp biraz fazla serbest davranırsanız, ilerleyen saatlerde sizi bayma potansiyeline sahip.

  90'larda bu parfümün yüzü olan (gbkz: catherine zeta jones) ablamıza bir selam çakmadan da bitirmek istemiyorum. sadece o yüz bile aslında bu parfümü sattırır.

  8 haziran 2017 14:50

  7. Bu parfüm vaktiyle annemin parfümüydü. Annem sonra Angel kullanmaya başladı ki ben nefret ederim o kokudan ve sonra başka parfümler. Fakat ben bu parfüme daha çocukken aşık olmuştum. Lise hayatım onunla geçti. Universitede kokuyu duyanlar oralarda olduğumu anlardı. Kısaca bu parfüm benim için aşk.

  5 şubat 2018 01:21

  8. Dingin,huzurlu çiçeksi koku.Parfümün notaları sizi şaşırtmaz.Kötü değil çok iyi de değil.30 yaş üstüne daha çok yakıştırdım

  2 haziran 2018 13:00