yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Önyargılarımdan arınarak gittiğim filmdir.

  Gupse Özay'ın daha önce hiçbir filmini izlemedim ama buna şans vermek istedim, 6/10 gülmek istiyorsaniz muhakkak gidin bir selamunaleykum sahnesi var ki sadece onun için bile gidilir; kadın komedi yazarlarına pozitif ayrımcılık yapiyorum o nedenle bu satırları yazmak istedim.

  2 şubat 20:47

  2. bu tür filmleri sevmiyordum, bu nedenle önyargılı olarak izlemiştim. zaten türk komedi filmlerini geçtim, yabancı komedi filmlerinde de kolay gülebilen bir tip değilim. fakat gupse özay'ın hakkını yiyemem, gerçekten başarılı bir çalışma olmuş.

  babyshower, gösterişli düğün, kimin kocası bu benzeri yeni gelin konseptleri, akrabaların birbirlerini çekemeyişi, yeni geline yapılan binbir türlü zorbalıklar - bunların hepsi gerçek hayatta olan ve eleştirilmesi gereken konulardı. filmin türü komedi olsa da, ders veren yanı da oldukça baskın. merve dizdar ve uraz kaygılaroğlu da çok iyi iş çıkarmış.

  3 temmuz 16:40

  3. Malesef beğenemediğim film. Halbuki herkesin aksine o kadar methini duymustum ki gupse ozayın filmlerini sevmememe rağmen beklentiyle izledim. Ama hiç gülmedim, komik sahneleri ne zaman gelecek derken film bitti.

  Vasat bir tv dizisinin özeti olmuş gibi geldi bana. Evet, yeni gelinleri düştüğü komik durumları iyi özetlemiş ama zekice bir espri filan göremedim ben. Konuyla ilgili ilk akla gelen espriler bir araya toplanmış sanki.

  3 temmuz 22:21


  4. Taze taze izledim geldim çok eğlendim çok güldüm. Günün stresini alıp götürdü benden. 9/10

  4 temmuz 00:56

  5. Sinemada kahkahalara boğulmuştum. Netflixte görünce çok sevinip hemen izledim. Haftanın yorgunluğunu aldı götürdü resmen. Zaman geçirip eğlenmek için çok güzel bir film. Normalde gupse özayın filmlerini beğenmeyen birisiyimdir. Ama bu cidden olmuş.

  4 temmuz 01:01

  6. Aşk olsun kızlar sizin gazınıza geldim akşam bütün aileyi oturttum tv başına. Çok güzelmiş yorumlar çok iyi filan dedim. Gerçi babam gupse'nin mi bu diye burun kıvırsada açtım. Yarısına kadar bile dayanamadık. İnanın gülmeye baya şartlamıştım kendimi ama hiç sarmadı.

  4 temmuz 10:47 4 temmuz 15:23

  7. Öncelikle tanım: bir Komedi filmi.

  Gupse özay'da tıpkı şahan gibi genel türk izleyicisini iyi çözmüş ve nereden para kıracağını biliyor. Şahan maganda tipli bir karakterle milyonlar kaldırırken aynı şeyi gupse'de aşırı abartılı gelinli görümceli eltili filmlerle yapıyor. Kötü bile bir sıfattır ve benim bu filme yakıştıracak sıfatım yok ne yazıkki. 

  5 temmuz 02:06


  8. hayatımdan uzun bir süre çalan film.

  ilk başta gelin kızımızı gayet sade ve normal bir insan olarak görüyoruz, aşşırı gıcık bir eltiye sahip. filmin ilerleyen dakikalarında ise bu masum kızımız çivi çiviyi söker mantığıyla eltisinin bir üst versiyonuna bürünmeye başlıyor. evlenmek hayatlarındaki en büyük başarıymış tarzı davranışlar, hayatlarının her anını dosyal medyaya yüklemeler, birbirleriyle rekabet etmek için hamile bile kaldılar. film süresince baştaki kız bir kez olsun dönüp demedi ki 'ulan ben bu değildim, ne ara böyle değiştim' tüm film boyunca kadının silkelenmesini kendine gelmesini bekledim. yanlış düşünmüşüm, o şekilde hayatına devam etti ve bu kişiliğe bürünmesi sonucunda ne eşi onun ne kadar değiştiğini fark etti ne de kendisi bu değişimden rahatsız oldu. gerçekten rahatsız edici bir filmdi.

  5 temmuz 13:22

  9. gupse özay'ı beğenirim. filmde gerçekten güldüğüm bir iki nokta olmakla beraber esas eleştirim yeni eltinin başlarda çalışma hevesinde sade ve kendi halinde bir insanken rekabet nedeniyle dönüştüğü hali kanıksaması ve karakterinin filmin başında eleştirilen kıdemli elti ile birebir aynı olmasıdır. Hani noldu ben çalışmak istiyorumlar? Kanka olduktan sonra evde oturup koca parası ile elticilik oynamak tatlı geldi ikinci geline. Hee bir de hangi kanlı bıçaklı insan bir doğrum sahnesinden sonra can ciğer kuzu olur allah aşkına. Türkiye de herşeyi çok iyi gözlemledin de bunu gözlemleyemedin mi gupseciğim? sosyal mesaj vereceksen keşke kadının ekonomik özgürlüğünü instagram ev hanımı fenomenliğinin önünde tutarak verseydin.

  15 ağustos 15:37

  10. üstteki süslüye katılıyorum. filmi izlerken fazlasıyla güldürdü fakat ikinci gelinin bir anda evinin hanımı kocişinin birtanesi durumuna girmesi sinir etti.

  -spoiler-

  resmen inattan çocuk yapma yarışına girmiş olmaları da.. neyse

  -spoiler-

  15 ağustos 20:15