sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (115)
 • medya (0)

1. Kesinlikle mac select cover up değildir. İçinde ne tür bi madde varsa, ne şekilde kullanirsam kullanayim çamur gibi pütür pütür durmaktadır. Verdigim 60 lira boşa gitmesin diye bol bol kullandığımdır.

29 temmuz 2014 19:03

2. Bobbi brown tek geceriiim

29 temmuz 2014 21:55

3. herkes için farklılık gösterir.

ben göz altı kapatıcısına takık bir insanım çünkü göz altlarım genetik olarak mor. makyaj yapmaya başladığımdan beri tüm makyaj malzemelerinin -fondöten de dahil- iyi de olsa kötü de olsa, rengi tam tutsa da tutmasa da bir şekilde kullanılabildiğini farkettim, gözaltı kapatıcısı hariç. Gözaltı kapatıcısının hem cilt tipine, hem cilt rengine, hem morluğun rengine, hem de gözaltında çizgi olup olmamasına yani aynı anda birden fazla kritere uyması gerektiğini acı deneylerle farkettim. 16 ayrı markadan 16 ayrı gözaltı kapatıcısı denedim. Aralarında en sevdiğim, kapatıcılığı her ne kadar mükemmel olmasa da bourjois'nın healthy mix kapatıcısı oldu.1 yıl boyunca bu ürünü kullandım ancak sonlara doğru gözaltı çizgilerime dolmaya ve gözaltımı daha kırışık göstermeye başladı. Bu yüzden yeni kapatıcı aramaya başladım ki ilk kriterim gözaltı çizgilerine dolmamasıydı.

ve buldum. hayatımın kapatıcısı mac pro longwear kapatıcı. ancak rengimi bulamadım bir türlü. prolong wear'in kapatıcılığı da kalıcılığı da harika ve kesinlikle çizgilere dolma yapmıyor. Muhteşem bir ürün. Fakat renk skalası bana çok saçma geldi. gözaltlarım mor olduğu için, morluğu nötrlemek için de turuncu kullanıldığı için nw25 rengini almıştım. mağazadayken rengi süper uydu gibi göründü ancak dışarda cildime feciiii koyu geldiğini farkettim. Öyle böyle değil. bu yüzden bir de nw20 rengini aldım, ikisini karıştırıp kullanmak için çünkü nw25 ile nw20 sıralı renkler olmasına rağmen biri feci koyu biri feci açık. arada bir ton yok. karıştırıp kullanıyorum ancak rengi hala beğenebilmiş değilim. nc mi denesem diyorum, acaba nw tercih etmekle yanlış mı ettim diyorum, bilmiyorum sözlük... bu da destan gibi bir yazı oldu her neyse.

özet geçeyim: Mac pro longwear'dir.

30 temmuz 2014 01:55

4. Mac pro longwear denemis ve kendime uygun rengi bulamamis biri olarak Crystal'a katiliyorum. Garip bir renk sikalasi var. Benim goz altlarimda genetik olarak mor. Uygun fiyatli kapaticilardan bir tek maybelline fit me sand 20 rengi cok guzel olup, ince yapili oldugu halde cizgilere dolmayip; butun kalici olan bir kapaticidir. Bugun iki tane satin aldim. Dun sadece testerinden biraz elime alip goz altlarima surmustum. Pek bir beklentim yoktu ama nars creamy kapatacidan bile daha iyi cikti. Nars hemen cizgilerime doluyor.

30 temmuz 2014 04:39 30 temmuz 2014 07:31

5. Kaç tane ürün denediysem rimmel london match perfection gibisini bulamadım.. Hem kapatıcılığı hemde aydınlığı olsun çok başarılı.. Sanırım artık başka marka ürünleri denemeyi bırakabilirim.. :)

30 temmuz 2014 14:49

6. (bkz: mac pro longwear)

21 ağustos 2014 12:32

7. Kullanacak kişinin yaş ve cilt tipini göre değişmekle beraber benim için en iyisi Maybelline Age Rewind Concealer'dır. Yapısı çok hafif olmasına rağmen kapatıcılığı orta, ağır durmuyor, çizgilere birikmiyor, kalıcılığı 8 saate kadar iyi. Tek kusuru türkiye'de bulunmaması.

21 ağustos 2014 13:05

8. mac pro longwear, nars creamy kapatıcı ve loreal true match favorilerimdendir.

21 ağustos 2014 13:32

9. benim için, yeni aldığım Skinfood Salmon Darkcircle Concealer Cream dir.

mor ve kuru olan göz altlarımı , güzelce kapatıp, beni insana benzetmiştir..

21 ağustos 2014 13:45

10. Göz altlarınızın kuru ya da yağlı olmasına ; kırışıklık durumuna ve tabi olmazsa olmaz morluğa göre değişecektir. Kısaca ne yaparsanız yapın tatmin edici bir sonuç alacağınız garanti değil. Birinin çok beğendiği kapatıcı sizin tüm çizgilerinize dolup 10 yaş büyük gösterebilir ; ya da yine birinin beğenmediği ve eksik bulduğu kapatıcı sizin fazla sorunlu olmayan göz altlarınız için yeterli gelebilir. Şahsi düşüncem tüm sorunları kapatmak yerine dengelemek üzerine kurulu bir makyaj tarzını benimsemek. Aksi halde görünüm olarak vitrin mankenlerinden farkımız kalmaz. (gizlinot: Birisi size makyajın güzel olmuş diyorsa) (gizlinot: bilin ki o makyaj olmamıştır)

21 ağustos 2014 17:43 21 ağustos 2014 17:45