sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (0)

1. Şu hayattaki en berbat şeyler listesinde ilk 10 da kesinlikle yer alır bu dram.

Bi plan yapacaksınızdır aklınıza hemen en yakın arkadaşınız gelir. Ama o planı en yakın arkadaşınız yaptığında onun aklına ilk gelen siz olmazsınız Mesela. örnekler çoğaltılabilir tabiki.

Bu yaşıma geldim hiçbir zaman en yakın arkadaşımın en yakın arkadaşı olamadım. Bu yüzden çoğunlukla tek takılmayı seçtim. Ki bana kalırsa en güzeli bu.

Herkesin en yakın arkadaşının en yakın arkadaşı olması dileğimle...

3 şubat 2017 23:45 4 şubat 2017 00:11

2. çok can acıtır. en azından benim için öyle. akla ilk siz gelmezsiniz, bir şeyler yapalım diye ararsınız sizden habersiz planını yapmıştır, başka zaman canımm yaa der kapatır konuyu. bunun gibi örnekler çoğaltılabilir ama asıl en kötü kısım şu: yakın gördüğünüz için her şeyinizi paylaşırsınız, sıkıntı değil. o da sizinle her şeyi paylaşır, tamam. ama ortada bir olmamışlık vardır ya, siz karşılıklı olarak en yakın olmamışsınızdır. ve o en yakın arkadaşlığı bulabilecek misiniz o da meçhuldür. işte en kötü kısmı bu bence. her ne kadar kimse kimseyi aynı ölçüde sevmek zorunda değil desek de karşıdan o eşitliği görememek üzer insanı.

4 şubat 2017 00:52

3. umurumda olmayandır. çünkü cümledeki ilk en yakın arkadaş benim. en yakın arkadaş sevmiyorum. yakın arkadaş seviyorum. bütün arkadaşlarıma aynı yakınlıkta hissediyorum.

bu durum sebebiyle çok fazla arkadaş (gizlinot: en yakınım olmayı isteyip olamadığı için) kaybetmişliğim vardır.

insanlar buna niçin bu kadar takılıyor anlamıyorum.

4 şubat 2017 15:08

4. Böyle bir şeyin farkına vardığın andaki o duvara toslamislik,hayatın tokatını yemişlik hissi tarif edilemez. Hele ki çok uzun zamandır arkadaşın olan birisi söz konusu ise. Sen planlar yaparsın o ya çoktan başkalarıyla planlar yapmıştır veya sana söylemez başka bir bahane bulur. Birlikte her şeyinizi paylaşırsınız burada bir sorun yoktur. Bir araya gelince her şey çok normal ve güzel ilerler. Aşk acılarınızı, hayal kırıklıklarınızı, üzüntülerinizi, sevinçlerinizi hep birlikte yaşarsınız. Siz hiçkimse ile onun kadar yakın olamazsın. Çünkü en yakın arkadaş tekdir birdir. Fakat o kişinin en yakın arkadaşı olmadığını farkettiğin an en büyük hayal kırıklıklarından birini yaşarsın buda seni daha olgun biri olmaya iter. Hiçbir arkadaşına güvenemez hale gelirsin. En yakının sandığın arkadaşınla arandaki arkadaşlık eskisi gibi devam eder etmesine ama hep bir boşluk vardır. Bunların hepsi senin için geçerli olan duygulardır zira o arkadaş herkesle aynıdır. Herkesle yakın olmaya çalışır. Sen veya başka birisi zerre umuru değildir. İki gün sonra da başkalarına her şeyini anlatıp arkadaşlık kurabilir. Sense daha olgunlaşmaya başlarsın. Arkadaşımla sunu yaparız bunu yaparız ,ne çok eğleniriz yeaa gibi yaptığın planların hepsini tek yapmaya başlarsın. Tek başına yaptığın şeylerle de inanılmaz egelenebileceğini illa yanında birine veya birinin desteğine ihtiyaç duymayacağını öğrenmiş olursun. Gittikçe kafandan en yakın arkadaş kavramı silinmeye başlar ve hepsi senin için aynı kalır.

5 şubat 2017 00:22 5 şubat 2017 00:23

5. Üzer. Sonunda uzaklaşıp gidersin, seni kaybetmiştir. Ne yapsa da geri kazanamaz.

En azından benimki öyle oldu.

Bi daha dost kazığı mı, asla !

5 şubat 2017 00:27

6. "yani sen elmayı seviyorsun diye

elmanın da seni sevmesi şart mı?"

(gizlinot: tahir ile zühre meselesi / n.h.r.) (gizlinot: çağrışım) (gizlinot: acı ama gerçek!)

5 şubat 2017 00:46

7. Daha kötüsü , kim poposunu kaldırıyorsa onunla yakın olan arkadaş durumudur. Kim arabayla gezdiriyorsa,kim ısmarlıyorsa...

Kaprisini nazını çeken yalaka arkadaşı yüzünden size atarlanır birde.

Sallamayın. Belki sizde başka biri için en iyi arkadaşsınızdır farkında değilsinizdir. Tıpış tıpış gelirler sonra

5 şubat 2017 13:51

8. başta üzücü belki ama olmayınca olmuyor demek lazım bazen. bir de kendinize en yakın arkadaş olarak gördüğünüz kişiyi acaba gerçekten en yakın arkadaş mı ya da bizim arkadaşlığımız nasıl bir yol izledi de böyle bir şekil aldı diye sorgulamanıza neden olan bir durum.

bazen yanlış insanlara hayatınızda fazlaca yer açtığınızı hissetmek, verilecek bazı yanlış kararları fark etmenize ve daha büyük yanlışların eşiğinden dönmenize de neden olabilir.

yani üzülüp, karalar bağlamak yerine neden böyle oldu diye düşünmek, arkadaşlığınızı sorgulamak kendiniz için yapılabilecek en mantıklı şey aslında. söz konusu arkadaşlık gibi bir konu olunca insan başta kırılsa da zamanla gerçeği kabullenip ona göre davranmayı öğreniyor ya da birileri size bunu öğretiyor.

5 şubat 2017 17:54

9. Benimdir. Yani en yakın arkadaşlarım için hiçbir zaman en yakın olmadım. Sorun bende çünkü hepsinde aynı şeyi yaşadım.

Kırar, üzer insanı.

16 temmuz 2017 04:10

10. en mutlu anını ilk benimle değil de başkasıyla paylaştığını duyduğum zaman anladığım durum.

30 temmuz 2018 16:57