girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

1. the walking dead dizisinin spin-off 'u .

olayların başına dönüp, zombinin ne olduğunu bilmeyen, yaşananlara anlam veremeyen insanların durumunu zaten bir sürü sorunları olan bir ailenin üzerinden anlatıyor.

ilk sezonu altı bölümdü,10 nisan itibariyle 2.sezonu başladı.

12 nisan 2016 01:12

2. şimdi yeni sezona başladım. tam da başlığı var mı diye bakmaya geliyordum. (yazar: colpan) açmış. iyi denk geldi.

the walking dead'in sezon finali yapmasıyla ilaç gibi gelen spin-off.

hayır neden ilaç gibi ben de bilmiyorum. hırıldayan, cırıldayan, ısırgan zombilere karşı bir bağımlılığım oldu herhalde. büyük bir açlıkla bu kez denizde neler olacak acaba merakıyla izlemekteyim.

karakterlere alıştıktan sonra bir walking dead olmasa da baya baya izletiyor.

not: nick'i acayip derecede johnny depp'e benzeten bir ben miyim? başta karaktere alışamadığımdan olsa gerek hiç sempati duymamıştım, bu mu şimdi başrol falan diyordum. ama rahat, korkusuz tavırlarıyla diziyi izlerken bulunduğu sahnelerde gerginliğim azalıyor resmen. böyle bir etkisi var. sevdim.

12 nisan 2016 01:41

3. 2. sezonunun ilk bölümü the walking dead'in sezon finali yapmasıyla beraber yayınlandı.

dün izledim.

hayal kırıklığı tabi twd'den sonra. ama yoklukta gidiyor işte.

12 nisan 2016 12:13


4. Walking Dead ile tek ortak noktası adları ve zombileri diye düşündüğüm dizidir. Umarım sonrasında biraz işler karışır dallanır da biz de izlemeyi iple çeker hale geliriz.

13 nisan 2016 01:21

5. bu da trivia olsun. fear the walking dead'in nick'i, game of thrones stannis'inin oğluymuş.

28 nisan 2016 22:57 28 nisan 2016 22:58

6. walking dead evreninde olayların ilk çıkış zamanlarını anlatan yeni bir yan seridir.

alicia clar'ın makyajlarına bayılıyorum. o kadar kıyamet kopuyor insanlar birbirini yiyor ama benim aklımda kızın aydınlatıcısı kalıyor.

bir de bunun abisi nick var. uyuşturucu bağımlısı. ama dizideki en aklı başında karakter.

nick aynı zamanda harry potter serisindeki tom riddle'ın gençliği nam-ı diğer voldemort'un.

28 nisan 2016 23:35

7. Düşük temposu ile yoran dizi. Twd ile her bölüm sonunda "yoksa, layn, ama" nidaları atarken bu dizide bir sürükleyicilik unsuru bulamadım. Bilmem kaç sezonu devirmiş, zombi kültürü (ne ola ki?) edinmiş yılların zombi izleyicisine birşey katmıyor. Ana karakterlerde de bir olmamışlık var. Zaten iyi niyetli aptal ergenlerden de bay geldi (evet carl, lafım sana!).

Twd ilk sezon ilk bölümlerdeki "zombi ile ilk tanışma" şaşkınlığı ile bu dizideki karşılaşma arasında dağlar fark var.

Bir de genel olarak film ve dizilerde vampir/zombi kavramlarını daha önce hiç duyulmamış gibi şaşkınlıkla karşılayan senaryolar saçma geliyor. Yıl olmuş 2016, markette zombi görsem, sinemada vampire denk gelsem çantamda taşıdığım kazığı (hey gidi buffy) çıkaracağım, adam hala zombiye "beyfendi hasta mısınız" diye soruyor. Ye zombi bu oksijen israfını, ye gitsin.

29 nisan 2016 02:35


8. (link: http://www.suslusozluk.net/n/346922/ Şurada) ilaç gibi geldi demiştim ama yanılmışım. Asla Bi TWD olamayacağı gibi ondan bağımsız olarak da oldukça zayıf. 2. Sezona geldi hâlâ bir hareketlilik yok. Zekice tasarlanmış bir kurgu göremedim. Merak uyandırıcı değil, sanki Her şeyden kolayca sıyrılıyor gibi karakterler.

Nick karakteri için izliyorum şimdilik, onun üzerinden daha da izlenilesi olur umarım ilerde. Her dizinin sıkıcı sezonları olduğu gibi bu sıkıcılık da bu sezona özel olsun plz.

28 mayıs 2016 18:28

9. ergen karakterleriyle ciğer solduran zombili dizi.

----spoiler olabilir----

nick karakterinin twd'ye bağlanacağıyla ilgili teoriler nedeniyle izlemeye devam ediyorum. nick ve strand olmasa zaten diğerlerinin mıy mıy hali izlenebilecek gibi değil.

----spoiler olabilir----

30 mayıs 2016 21:18