girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

1. ukte : (yazar: pinklipstick)

kabızlık yapan diyet düşmanı (gizlinot: iştah açar) demir ilacı. Yatmadan önce alırsanız bu etkilerinden bir nebze daha korunmuş olursunuz

18 ekim 2017 23:12 18 ekim 2017 23:12

2. Adını görmek bile irkilmeme yetti. Doktorunuzdan alternatif bir ilaç isteyin. Mide bulantısı ve ishalden dolayı haftalarca evden çıkamadığımı bilirim

19 ekim 2017 09:26

3. demir eksikliği tedavisinde kullanılan ilaç. aç karnına içildiği için mide bulantısı yapabilir. bu yüzden gece yatmadan önce içebilirsiniz.

midede çözünmeyip bağırsaklarda çözünüyor bu yüzden de mide hassasiyeti olanlar kullanabilir fakat mideyi daha fazla ağrıttığını söyleyenler de mevcut. (gizlinot: ülser başlangıcı olan biri olarak bende problem yapmadı)

dışkı renginde koyulaşma yapabilir, görünce şaşırmayın diye söylüyorum. (gizlinot: yazar burda katran gibi bir koyuluktan bahsediyor)

süt ve süt ürünleri, çay, kahve kullanımını en aza indirgeyin hatta ilacı aldıktan 2 saat geçmeden hiç kullanmayın çünkü bunlar demir emilimini azaltan maddeler. portakal, mandalina gibi c vitamini içeren maddeler ve kırmızı et tüketirseniz çok daha faydasını görürsünüz.

edit: yazım yanlışı düzeltildi

4 eylül 14:12 4 eylül 14:14