yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (6)
  • medya (0)

  1. eğer gül notasını seviyorsanız hayatınızın kokusu olmaya aday olan dominique ropion' un elinden çıkma şaheser. kadın parfümü olarak geçiyor, bana göre erkek kullanımına da gayet uygun severek kullanıyorum.

  30 kasım 2014 01:45 30 kasım 2014 01:45

  2. violet holmgren in parfümü imiş

  5 ekim 2015 18:53

  5

  3. Çok çok değişik bir koku, hem tanıdık hem farklı. Muhtemelen gül notası baskınlığından dolayı tanıdık geliyor bana. Olgun bir koku hatta bence kış ve gece kokusu diyebilirim. Ağır ama bir yandan da boşluk gibi kendine çekiyor beni. Gizemli ve karanlık bir gül yorumu olmuş, parfümden çok anlayan biri olmadım hiçbir zaman ama kokladığım en değişik kokulardan biri oldu. Bunu kullanan profil benim için kesinlikle üst kalite bir kadın. Kokunun resmen sınıfı var zengin kokuyor. Kara bir kış günü, etraf buz gibi hafif kar yağıyor tek renk giyinmiş muhtemelen siyah kaşmir bir palto veya kahve bir kürk giymiş, altında belki deri bir tayt, yine üst segmentte bir çanta elinde toplantısına yetişmek için sokaklarda koşturuyor gibi bir sahne canlandı aklımda. Veya bu kadın bir baloya hazırlanıyor olabilir biraz eski dönemlerin de havası var sanki victoria dönemi gibi. İşin içinden çıkamadım ama koklanması gereken bir koku. Bir fıs yeter artar bile bence çok kokladığınızda baş ağrısı yapıyor. Koku olgun ama genç bir kadın da kullanabilir bence bu kokunun ihtiyacı olan tek şey özgüven. Özgüvenli, kendinden emin birinin kokusu bu ister erkek ister kadın olsun. Bu parfümü kış dışında bir mevsimde kullanmaya cesaret edemem hatta bazı insanların rahatsız olacağı ağır kokuyor diyebilecek seviyede bir koku. Tek sezon için bu para verilir mi bilemedim joker değil, sık çık her ortama uygun bir koku hiç değil. Buna rağmen çok magnetik ve ilginç..

  9 şubat 2021 14:31


  4. biraz geç anladığım bir frederic malle parfümü. elimde 2 ml'lik dekantı var, belki 6 ay önce almıştım. İki kere denedikten sonra fazla gül geldiği için bir kenara koyup unuttum. bu 6 ay süresinde birçok parfüm daha test ettim ve sanırım koku anlayışım değişti. çünkü bir haftadır aşk yaşıyorum parfümle. kesinlikle anlamamışım.

  elimde PoaL'la çok kıyaslanan Diptyque Eau Capitale geçince PoaL'ı bir daha denedim. gül ve paçuli baskın bir parfüm diyorlar ama ben sandal ağacı kokusu da alıyorum. Eau Capitale daha yeşil bahara daha uygun bir koku, hatta belki biraz generic. PoaL çok daha derinliği olan, daha sanatsal bir parfüm bence. yaşlı kadın parfümünden daha çok ağırbaşlı, ne istediğini bilen, zarif ve gizemli bir kadın canlanıyor benim gözümde. Daha önce yazıldı mı hatırlamıyorum ama Parfümörü Dominique Ropion bunu Henry James'in kitabındaki Isabel Archer karakterinden esinlenerek yapmış.

  19 nisan 2021 09:14

  5. Baskın gül kokusu olan soğuk havalara ve özel davetlere yakışan bir koku. Ofis ortamına ya da gündüze ağır gelebilir. Uygun muadili aranıyorsa vakko infiniti for us'a bakabilirsiniz. Vakko niş ayarında ve kalitesinde çok güzel iş çıkarmış. Fiyatı ise çok çok daha avantajlı.

  20 nisan 2021 00:07

  5

  6. belki havaların bugünlerde hep kapalı, kasvetli oluşundan, belki ruh halimle ilgili bilmiyorum, şu sıralar yapışıp kaldığım parfüm. tıpkı kapalı havalar gibi, şık, güçlü, asil bir kadın gibi, sıkıntılı iç dünyam gibi bir koku. bana gerçekten karışık duygular yaşatan, ilk spreyde olmasa da bir yarım saat sonraki haline aşık eden, duygusal bağ kurduğum canım parfümüm.

  hani bu parfüm için, karanlık bir gül yorumu diyorlar ya tam olarak öyle.

  sadece 2 fıs sıkılmasını tavsiye ediyorum. fazlası etrafınızı da, sizi de rahatsız eder. yoğun, güçlü, kalıcı bir parfüm.

  14 aralık 2021 17:13

  4

  7. uzun süredir aklımda olan ve nihayet 5 ml'lik dekantını edindiğim gül temalı yoğun bir unisex parfüm.

  parfümü bugün iki sprey boynuma sıktım, yaklaşık ilk yarım saat civarı sadece karanfil notasını hissettim ve bana göre karanfil notası çok baskın ve keskindi. üst notalarda yer alan kokular genellikle ilk dakilardan sonra kaybolur ancak bu parfümde uzun süre karanfil eşlik etti tek başına.

  karanfil notası dışında üst notalarında tarçın, siyah frenk üzümü, ahududu ve gül yer alıyor. ben bu notaları ilk yarım saat içinde hiç hissedemedim. karanfil çok keskin olduğundan biraz boğdu beni.

  yarım saat sonrasında ise sıcak baharatlı hissiyat ve gül kokusu yayılmaya başladı. sıcak baharatlılık ve tütsü fark edilir şekilde eşlik ediyor, fonda belirgin bir gül notası ile birlikte. bir arkadaşım güllü vazelin kokuyor buram buram diye tepki verdi ve gerçekten gül kokusu sanırım diğer notalarla harmanlanınca hissiyatı o kokuyu andırıyor.

  silajlı, yayılan, yakıcı sıcak bir koku.

  daha tatlı gourmand kokulara yatkın olduğumdan bu koku bana sivri ve köşeli geldi.

  ancak çok karakteristik bir parfüm, seveni çok sevecektir; kışın ve sonbaharda kullanmalık imza koku olacak bir parfüm.

  27 nisan 2023 13:49


  1

  8. genel olarak çok beğenilen bir koku olmasına rağmen, ben bu parfümü hiç beğenmedim. kör alışa uygun değil.

  açılışında çok karanlık, kasvetli, puslu bir koku. tatsız bir havası var ki açılıştaki bu hava ortalama 2-3 saat sürüyor. yani puslu kokuyorsunuz. tam olarak ne olduğunu da anlamadım ben. 2-3 saat sonra koluma burnumu dayadım. 2-3 saat sonraki hali ise çok hoş. fakat bu kısım genelde çevreden çok alınmayan, daha çok kullananı tatmin eden kısımdır. açıkçası beni 2-3 saat rahatsız eden, 2-3 saat sonra güzelleşen, ondan da burnumu dayamadıkça verim alamadığım bir parfümü ben satın almam. benim için olmamış, olamamış parfümlerden biri oldu.

  13 mayıs 2023 01:17