yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (2)

  1. kahverengi renk değil mi? çocuklığumun travması.tabi ergenlikten sonra travma falan kalmadı.canavar çıktı içimden.

  kahverengi gözlüler olarak bize lanet olsun efenim.biz kimiz ya bi mavi göz bi yeşil göz varken.sen hele bi dur.

  bi kere baskınız olum biz.genetik harita da mavi gen geldiyse bile bir tane kahve ezer geçer onu.bir kere pigment var bizde pigmentt!!

  mavi ve yeşil gözü ben de çok severim ama kahverengi gözlü insanların eziklik kompleksine girmesinden sıkıldım artık.kendimizi sevelim sevilelim.bu renkli gözler kimseye kalmaz.

  28 ağustos 2014 21:27

  2. Marifet renkte değil bakışta

  11 ocak 2015 18:44

  3. Tek başına hiçbir ama hiçbir anlam ifade etmez. Gözün boyutu, bakışların anlamlı olması, göz kapaklarının düşük olmaması, kaş ve kirpiklerin yapısı renkten daha önemlidir. Türkiye'de kahverengi olanı bol bulunduğu için gözü renkli olan çirkinler itibar görüyor ya, ne denir yani.

  11 ocak 2015 22:46 18 ocak 2016 17:41


  4. Gözdeki pigment birikimine göre irisin yansıttığı Işık oranında görüldüğü renk. Normal olan kahverengi aslında açık renk göz bir kusur.

  Benim gözlerim düz, düm düz, hiç bir özelliği olmayan kahverengi. Ailemin kötü genlerinin ürünüyüm. Yeşil gözlü anne, kahverengi gözlü babadan çıkaçıka ben çıkmışım. Ama benden sonra gelen hatunun gözleri çok açık maviyle menekşe karışımı gibi. Aynen görsellere eklediğim resim gibi. Bayılıyorum onuniri iri, yavru köpek gibi bakan gözlerine. Keşke bütün kusurlar böyle güzel olsa.

  12 ocak 2015 01:04 14 ocak 2016 17:02

  5. Göz renginin ne önemi var? Önemli olan sağlıklı olması, 4 yıldır şeffaf numaralı lens ve gözlük kullanıyorum, gözü sağlıklı olanlara o kadar özeniyorum ki anlatamam.

  Sabah kalkar kalkmaz ya gözlük ya lens takmak zorundayım görmek için. Görmek için hep onlara bağımlı yaşamak zorundayım. Akşam eve gelir gelmez lenslerimi çıkartırım gözüm nefes alsın diye ama kitap falan okuyacaksam gözlükle doğru düzgün okuyamam. (Miyoplar beni çok iyi anlar)

  Sonra arada bazen lens batma yapar, gözlerde mevsimlere bağlı alerjiler olur... Lazerle çizdirmeye cesaret edemiyorum açıkçası, lazerle gözümün içine kadar girmeleri fikri beni rahatsız ediyor o yüzden varsın böyle kalsın.

  O yüzden gözünüzün rengine değil sağlığına şükredin.

  12 ocak 2015 02:36

  6. benim en beğendiğim göz rengi mavi. bence bu renk diğer tüm renklerden ayrıcalıklı çünkü baktığımda kristalize, parlak ve çok boyutlu gözüküyor. tam olarak anlatabildim mi bilmiyorum. fotograf koymak istemiyorum zira fotograflar renk açısından çokca yanıltıcı olabiliyolar. kristalize ve çok parlak gözüken yeşil göz fotografı da bulunabilir internetten ama ben hiç öyle yeşil göz görmedim. yeşil ve ela göz de en az kahverengi göz kadar mat bu açıdan bence eşit olarak mavi gözün güzelliğinin gerisinde kalıyolar. ama enteresan bi şekilde erkekte de koyu renkli göz seviyorum. ne kadar koyu olsa o kadar iyi, daha gizemli ve delici gözüküyo bence. bir de bunlardan bağımsız en çok merak ettiğim siyah göz. çok koyu kahverenginden bahsetmiyorum, benim de gözlerim çok koyu kahverengi ,çoğu fotografta siyah çıkıyor ama siyah değil. kömür karası siyahtan bahsediyorum. benim için görmeden ölünmemesi gereken şeylerden bi tanesi. siyah göz evet.

  12 ocak 2015 13:35

  7. Yeşil gözlü,pek de manalı olmayan bakışlara ve göz yapısına sahip olan biri olarak göz rengimin bunu kurtardığını düşünüyorum. Çok açık mavi ve simsiyah (ki sanırım böyle bir göz rengi yok) renkler de çok hoşuma gider. Göz rengi birini fiziken beğenmemde bir artı olabilir tıpkı güzel bir burun veya dudağın etkisi gibi.Birinden birisi güzel olabilir veya iki organın uyumu güzeldir. Bana güzel değilse diğerlerine güzeldir ya da en önemlisi kendinize. Bir şekilde birine güzel gelecek kısmı vardır ki bunun kişilikten ne kadar fazla önemli olduğu muamma. Diğer tüm fiziki konularda da doğru olan gibi kendimizi,sadece kendimizi ilgilendirecek bir şekilde seviyor ya da nefret ediyor olmamız gerekmeli. Eğer bu göz rengi konusunda kendimizi beğenmiyorsak lens ile takviye almakta ve o şekilde hayata daha mutlu bakmakta da sakınca görmüyorum.

  12 ocak 2015 14:48


  8. azlığı çokluğu coğrafyalara göre değişmekle birlikte, dünyada en az bulunan göz rengi yeşilmiş. sanırım bunu amber rengi takip ediyor.

  kaynak;

  http://anatomynotes.hubpages.com/hub/Rarest-Eye-Color-in-Humans

  12 ocak 2015 16:32

  9. herkese yakışanının farklı olduğunu düşündüğümdür. mavi gözün iddası, kahverenginin seksiliği, yeşilin doğallığını çok seviyorum. hayatımda hiç simsiyah göz görmedim ama eminim oda çok güzeldir.

  çirkin göz rengi olur mu yahu?

  benim doğuştan gelen bir bozukluk dolayısıyla ikisinin rengi farklı. bakışları sildiğini düşünüyorum bu yüzden. çoğu fotoğrafta şaşı çıkıyorum.

  13 ocak 2015 01:17

  10. ilginç bir bilgi vereyim. gözdeki renklilik aslında gözdeki bi kusurdan dolayıymış. en sağlıklı göz rengi de siyahmış. ki siyah renkte göz yok zaten.

  renkli gözün bi kusur olduğunu düşünürsek herhalde bundan daha iyi bir kusur olamaz değil mi?

  buarada benim göz rengim de siyaha çok yakın bi kahverengi. hayret dedim yani her tarafım çürük gözlerim sağlıklı (ybkz: swh)

  14 ocak 2015 18:42