yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (2)

  1. Sağlık bakanlığı yeni bir liste yayınlamış, sizinle de paylaşmak istedim.

  Jaleriz Organic Bebek Şampuanı - Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Ela Talk Pudrası Pişik ve Banyo Pudrası 75g. - Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Wee Baby Bebek Pudrası (İmal ve Son Kullanma Tarihi:25.08.2014/Üretim tarihinden itibaren 5 yıldır.) - Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Naturel Kil Maskesi Ürünün - ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Lüx Kelebek Doğal Kil Maskesi - Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Lüx Kelebek Peeling Maske - Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Lüx Kelebek Rose Water (Gül Suyu) - Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Rephair Saç Serumu - Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Rephair Saç Losyonu - Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Rephair Şampuan - Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  Global Keratin Hair Taming System With Juvexin Chocolate Light Wave 1000 ml - Analiz sonucunda Kozmetik Mevzuatına aykırılık tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.

  18 ağustos 2015 09:48

  2. sağlık Bakanlığı tarafından bu yılın ikinci çeyreğinde yapılan kozmetik denetimlerinde 267 üründen (link: http://www.titck.gov.tr/PortalAdmin/Uploads/Titck/Contents/Documents/53e9c3b858746.pdf 11 tanesinin) girdiği sınıflandırmadır.

  Denetlenen ürün sayısı: 267

   Teknik düzenlemeye aykırı ürün sayısı: 210

   Güvensiz ürün sayısı: 11

  peki bu teknik düzenlemeye aykırı ürünlerin ismi ve açıklaması nedir, o yok !?

  gerek gıda gerek kozmetik alanında yapılan denetimlerden ifşa edilen isimlerin çoğunun ünsüz olması hiç inandırıcı gelmiyor. keşke denetimler işin ehli kişilerce daha detaylı yapılıp tüm şeffaflığı ile tüketicilerle paylaşılsa. (ybkz: biliyorum bunlar hep ütopya)

  19 ağustos 2015 00:50

  3. bir çoğunun bebek pudrası vs olması daha da kötü.

  19 ağustos 2015 07:41


  4. adı sanı duyulmamış markaların rüşvet paraları yetişmemiş sanırım. diğer ürünler neden açıklanmıyor. koskoca türkiye'de bir tek bunlar mı zararlı şimdi?

  19 ağustos 2015 15:10

  5. Garnier makyaj temizleme suyu harika ama onun dışında kozmetik ürünlerinde bana hiç güven vermedi

  6 mart 2016 17:52

  6. bim gibi marketlerde satılan adı sanı duyulmamış markaların yanında ben özellikle new well adlı markaya uyuz oluyorum. eskiden pazarlarda satılan bu markayı insanların güvenip sevdiği youtuberlar öve öve bitiremeyip, reklamını yaptı. benim gördüğüm kadarıyla danla biliç ve gökçe yıldırım başı çekiyordu. ikisini de izlemem ama danla'nın duygu özaslanla çektiği bir videoda danla youtuberların övdüğü başka bir dandik markaya laf sallayacakken duygu aa biliyorum new well di mi çok kötü tarzında bir yorum yaptı ve danlanın suratı düştü yok o değil o güzel ben kullandım tarzında durumu toparlamaya çalıştı. bir de bu tipleri bayıla bayıla izliyorsunuz. youtuber/blogger önerdi diye gözünüz kapalı almayın. içerik araştırması ve marka araştırması mutlaka yapın.

  21 aralık 2019 12:23

  7. xp,gabrini,rapsodi,naked bilmem ne adıyla satılan ucuzluklarda gördüğümüz far paletleri,

  kylie adıyla satılan pazar tezgahlarından 5 liraya alınan kozmetik ürünleri,

  ınstagramdan satılan the balm-mac kopyası kozmetik ürünleri,

  la fera markasına ait tüm ürünler,

  arap kızı kremi,arap sürmesi bilmem ne adıyla satılan yüksek ihtimalle belge ve sertifika sahibi olmayan cilt bakım ve kozmetik ürünleri.

  üzgünüm ama kozmetik marketlerde satılan her ürün güven vermiyor bana.

  bee beauty,benri gibi markaların iyi ürünü olduğu kadar işe yaramayan cildi yıpratan ürünleri de var. örneğin soyulabilen maskeleri,kremleri ciltle direk temas eden ürünleri.

  procsın, new well gibi markalar. eğer bir ürün buram buram plastik kokuyorsa,başka bir markanın ürününün kopyasıysa bana göre sağlıksız ve güven vermeyen üründür. Kullanmak çok mantıklı değil. Kullanan varsa saygı duyarım ancak cildinde beklenmedik bir etki görebileceğinin farkında olmalı bana göre.

  21 aralık 2019 14:59


  8. Gabrini, new well, xp ve sosyete pazarı, seyyar tezgah tarzı yerlerde satılan merdiven altı kozmetik ürünleridir benim için. Kendim bu markaların ürünlerini kesinlikle almam, çevremdeki alıp kullananları da uyarırım, dinlemezler pek tabii ama orası ayrı...

  Ha bir de koton, madame coco gibi mağazalarda satılan kozmetik ürünlere de pek sıcak bakmıyorum.

  21 aralık 2019 19:19 21 aralık 2019 19:20

  9. Haklı olunabilir ama gratis cecile gibi bir markayı bünyesine almış. Marka kendini geliştirmiş olmalı ki ambalajdan tutun da içeriğe yenilik yapılmış(vegan içerik) ben şahsen mesafeliyim böyle markalara çünkü aynı parayı bir dev olan maybelline veririm diye düşünüyorum ama fakat ve lakin geçen can sıkıntısından dolaştığım ucuzlukçuda gabrini nin şu üçlü highlighter paleti yok mu? The balm çakması olan. Ef sa ne tek kelimeyle. Anastasia sanırsın hele 12.5 gibi bi fiyata gerçekten aklımı karıştırıyor. Bakalım alacak mıyım?

  Bir de şu aklıma geldi önceden yani gratis watsons yokken ucuzlukçular vardı liseye giderken buradan çok ürün kullanmışımdır hiçbiri irritasyon yaratmamıştı mesela çok ilginç

  21 aralık 2019 23:21 21 aralık 2019 23:22

  10. bana göre sadece pazarda veya ucuzlukçuda değil, gratis, watsons, rossmann vs'de satılan neredeyse bütün kozmetik ürünleri. eskiden rastgele alıp kullandığım çoğu ürünü basit bir içerik araştırmasından sonra attım, şu an içerik araştırmadan ürün asla almıyorum, elimden geldiğince de jane iredale, youngblood gibi mineral kozmetik markalarına yönelmeye çalışıyorum. flormar, maybelline, nyx ve diğer bilumum marka, bunların neredeyse hiçbir ürünü yeterince temiz içerikli değil süslüler, lütfen araştıralım, lütfen kendimizi koruyalım.

  edit: süslüler sitem amaçlı değil, gerçekten eksilendiğim kısmı anlamıyorum. kullandığımız ürünler gerçekten sağlıklı ve güvenliyse lütfen bana da söyleyin, ben de rahat rahat kullanabileyim. eksileyen süslülerden rica ediyorum lütfen benimle paylaşsınlar bildiklerini, temiz ürün aramaktan yoruldum çünkü.

  21 aralık 2019 23:29 22 aralık 2019 00:21