yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (207)
  • medya (1)

  207.  Dışarıda giydiğiniz kıyafetleri kesinlikle dolaba koymayın. Ben eve gelince kısa programda yıkıyorum. Tabi uzunca dışarıda kaldıysam diğer türlüsü israfa girer. Eğer yıkamıyorsanız gece dışarıda bekletin. Niye gece çünkü gece daha soğuk oluyor ve soğuk havada koku daha çabuk uçup gidiyor.

  17 kasım 2023 22:13

  206. kesinlikle tek etkenden oluşmaz. sadece parfüm sıktığınızda ya da sadece duş aldığınızda mis gibi olmuyorsunuz maalesef. kokuyu etkileyen birçok sebep var. sigara içilmiş ortamda bulunduysanız veya bizzat siz içiyorsanız, ağır yemek pişiyorsa, kıyafetleriniz birkaç günlükse karşınızdaki o kokuyu alıyor. bu etkenlere rağmen kendisinin mis gibi koktuğunu düşünenlerin ise burnunun alıştığını düşünüyorum. ya da çevreden aldıkları bir koku sanıyorlar. bizzat kendi kokuları oluyor ama fark etmiyorlar. güzel kokmak bir bütün. saç/vücut temizliği ve deodorant kullanımı çok büyük bir kısmını oluştursa da düzenli kıyafet/iç çamaşırı değişimi, duş jeli yerine sabun kullanımı, haftada bir kese ile ölü derilerden arınmak, mümkünse ağır baharatlı yiyeceklerden ve sigara içilen ortamlardan kaçınmak, ağız ve diş sağlığına gereken önemi göstermek, yaşanılan evin sürekli havalandırılması sandığımızdan daha önemli. en son aşama olarak kaliteli bir parfüm seçimi bu işin imzası olacaktır. elbette önceki maddeler olmadan kaliteli parfüm de insana ucuz gelir. amaç ten kokusunu olabildiğince temiz ve hafif hâle getirmek.

  17 kasım 2023 21:10 17 kasım 2023 21:21

  205. nın yolu: kalıp sabunla yıkanın. önce kalıp sabunu direkt tene sürterek sabunlanın. sonra durulanın. sabunla lifi köpürtün ve bir de öyle sabunlanın. durulanın ve daha kalıcı vücut temizliğine merhaba diyin.

  banyodan çıktıktan sonra antiprespirant deodorant + boyna 1 fıs, havaya 2 fıs yapıp altına girdiğiniz parfümle dışarı çıkmaya da hazırsınız.

  21 eylül 2023 14:02


  204. Koltuk altı için deodorant vs. Kullanmıyorum 2 aydır. En son koltuk altımda elime gelen iri bir sivilceden sonra acayip tırstım. Karbonatı suyla karıştırıp spreyli bir şişeye koydum. Sabahları koltuk altıma sıkıp siliyorum. Akşama kadar idare ediyor. Bence yanımdada taşıyıp tazeleyebilirim. Ama henüz ona ihtiyaç duymadım. Karbonatı direk sürersem hem yakıyor hem de karartıyor. Sulandırıldığında kararma yapmıyor ama tabi ki performansı da biraz azalıyor. Valla sağlık için yanımda taşımayı alışkanlık edebilirim. Deodorantların 100 tl olduğu devirde baya da ekonomik bir yöntem oldu.

  Sabahları duş alıp, temiz kıyafetler giymek, mevsime göre parfüm sıkmak bence yeterli. Sabah duş almanın muazzam bir hazzı var. Hacı şakir i köpük köpük yapıp vücuda sürmek, o gırç gırç sesinin tenden gelmesi falan terapi gibi. Ben nemlendirici sürmüyorum ama sürülse daha da efsane olur.

  21 eylül 2023 09:06

  203. saçlar temiz olmayınca ne kadar temiz olursam olayım güzel koktuğumu düşünmüyorum. Ama saçlarımı da her gün yıkayamıyorum gün aşırı yıkıyorum.

  20 eylül 2023 13:51

  202. Güzel kokmak deyince aklıma love beauty and planet muru muru saç kremi geliyor.

  20 eylül 2023 13:09

  201. Ne zaman marmaray kullansam başkaları adına niyet ettiğim durum. Hiç mi duş almaz, sabun kullanmaz bu insanlar. Hatta geçenlerde biri oturdu yanıma aman Allah'ım böyle bir ter kokusu olamaz.  Hani kokusu göründü derler ya öyle bir yeşil bulut ve ardından gelen göz yaşarması

  19 eylül 2023 17:29


  200. 3 aşamaya ayıracağım

  Temel aşama: Genel hijyen mesela,Düzenli banyo yapmak , keselenmek , iyi bir duş jeli kullanmak , iyi bir şampuan+ saç kremi kullanmak. Duş alacağınız ürünlerin kokulu olması şart değil ama olursa bir artı. Kıyafetlerinizin de temiz düzenli yıkanmış olması şart.

  İkinci Aşama: Parfüm+ deodorant kullanmak bütçenize göre kaliteli bir parfüm kullanmanızı tavsiye ederim koku bir kişinin imzasıdır, alzahimer hastalarının bile en son unuttuğu şey koku. İyi bir pafüme biraz keseyi açmaktan o yüzden hiç gücenmem.

  Üçüncü aşama: Vücut losyonları , vücut yağları, bitki çayları ve yediği içtiğiniz şeylere dikkat etmek. Bunlar biraz daha kontrol edilmesi zaman alan şeyler ama mesela yaseminli tarçınlı çaylar içtikçe terinizde bile bunun etkisini göreceksiniz, ya da daha az baharatlı yiyecek yiyerek.

  Birde çocuk doğduktan sonra tuzlanırsa teri kokmaz derler ama artık çok geç süslüler.Beni tuzlamışlar işe yarıyor bence.

  18 eylül 2023 18:19

  199. Bununla ilgili takıntılıyım. Genel bir koku takıntım var, vücudumun her bir noktası güzel kokmalı. Eve de kapansam, çalışsam veya sevdiğimin yanında da olsam aynı. Koku hafızası diye bir şey var, koku beyinle direkt ilişkili. Bazen bir bebek şampuanı size çocukluğunuzdan daha fazla bir şey anımsatır. İşte bu yüzden güzel kokmayı hafife almamalı.

  Gelgelelim koku deyince asla hafif, çiçeksi temiz koku taraftarı değilim. Çocukluğumdan beri neredeyse baskın, iddialı ben buradayım diyen bazen başkasını bayan ama asla şekerli veya alışıldık olan da değil kokular tercihim.

  16 eylül 2023 21:50

  198. güzel kokmak benim için limon, portakal gibi fresh kokulardır.

  14 eylül 2023 17:32