yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar (8)
  • medya (1)

  1. Gucci'nin taze parfümü.

  Açılışı turunçgiller yaparken, kalp notada ylang ylang, zambak ve portakal çiçeği, dipte ise amber, Sandal ağacı ve vanilya var. Dip notalar sizi yanıltıp sıcak bir parfüm hissi oluşturmasın, vanitas Havasında bol turunçgil kokusu bana kalırsa, tam baharlık, yazlık fresh fresh.

  22 eylül 2015 00:47

  2. çok hafif bir parfüm hem edpsini hem edtsini denedim (gizlinot: edt sini daha çok beğendim sanki). başta turunçgiller çok fazla hissediliyor, 1 saate kalmadan koku iyice yumuşuyor ve pamuk gibi bir şeye dönüşüyor. temiz kokuyor. sılajı da kalıcılığı da düşük gibi geldi bana. ama hoş parfümmüş doğrusu, beğendim.

  bunun da ana notaları white floral diye geçiyor.

  30 ocak 2018 16:51 30 ocak 2018 16:59

  3. Makyaj masamda ilk çıktığı zamanlarda  beri durur. Bittikçe alınır. Her mevsimde kullanabiliyorum. Fresh bir koku ve sıktığımda muhakkak sorulur.  Son aldığımda sevmediğim birinin daha bu kokuyu kullandığını öğrendim. O son şişe çekmecede duruyor öylece. :) bi anda soğudum. Fresh koku sevenlere bi koklayın dediğim,  bargelloda da güzel bir çakmasının olduğu parfüm.

  30 ocak 2018 19:08


  4. Bir ara kulladığım iki şişesini çabucak bitirdiğim aşırı temiz kokan bir parfüm ama ağır olmamasından da olabilir bilmiyorum sürekli tazeleme gereği duydum ve çabucak bitti 

  31 ocak 2018 03:56

  5. gide gele vazgeçtim ben bu parfümden. sephora'da birkaç kez denedim hepsinde beğendim. hepsiburda'dan bir satıcıdan aldım, bayat çıktı, iade ettim. en son bugün boykot ettiğim sevil'in önünden geçerken koklamak bedava nasıl olsa diyerek içeri daldım (gizlinot: bir de sephora'da aynı parfümü defalarca koklamaya utandım artık, stantta da hep aynı kişi var şansıma). yalandan birkaç şey sordum, yarın %20 indirim olacakmış birkaç marka hariç (chanel, dior ve birkaç marka daha hariç).

  neyse, sevil'deki testerdan mıdır nedir yoksa tüm seri mi öyle, açılış kokusundan sonra o bayat parfüm kadar olmasa da biraz bayık geldi biraz da sentetik bir koku geldi. soğudum valla. sevil'den sonra vazgeçtim gibi. sevil'de kokladığımla sephora'da kokladığım arasında fark vardı. (gizlinot: sephora da inadına kampanya yapmadı ha)

  7 mart 2018 19:06 7 mart 2018 19:08

  6. 6 ay kadar önce vucüt losyonu ile beraber londra’da ki free shop’tan almıştım bu parfümü. çok ağır bir koku değil, sıktıktan sonra zaman geçtikçe yumuşuyor kokusu. kalıcılığı gayet iyi bence. yakın çevremdeki çoğu kişi sormuştu hangi parfümü sıktığımı, ben seviyorum bu parfümü:)

  9 eylül 2018 14:17

  5

  7. Tam bir yaz kokusu. Tazelik hissi veriyor. Ancak fiyat kalıcılık ters orantılı. 

  13 ocak 2019 02:39


  4

  8. Şişesi de kendisi de efsane parfüm. Enerjinizi yükselten bir genç kız kokusu. O dönem fiyatı yüksek geldiğinden 2.sini alamamıştım şimdi de yaşlandım hevesim gitti.(gizlinot: :()

  16 şubat 2021 22:13

  3

  9. Yakın dönemde discount edilerek üretiminin duracağını düşündüğüm guccinin gölgede kalan beyaz çiçek parfümü. 

  Neden gölgede kaldı? Çünkü markanın bu çiçek kategorisinde oldukça güçlü kokuları var. Flora gibi bloom gibi. Zaten bamboonun flankerı bile çıkmadı ordan anlayabiliriz aslında tutmadığını. Tabi benim ki tamamen öngörü uzun yıllar üretimi devam da edebilirim bilemiyorum. 

  Peki nasıl bir koku? Hepsinden önce performansını çok düşük bulduğumu söylemeliyim 700 liralık parfüm için bu performans asla tatmin etmedi beni ki bunu tahmin ettiğim için dekant almıştım. Parfüm iki saat sonra puf yok.  Fakat koku bence çok güzel. Gölgede kalmış olması yanıltmasın. Oldukça fresh oldukça sulu hissedilen bir beyaz çiçek parfümü bu. İçinde vailya ve amber notasına takılıp sıcak bir parfüm gibi düşünmeyin. Ne amber ne vanilya hissedilmiyor. Tahminimce bu notalar kalıcılık artsın diye kullanılmış sadece. 

  Çok kaliteli hissedildiğini söylemek zorundayım. Koklayınca arzu sabancı gibi bir kadın canlandı gözümde ve beyaz çiçeklerin kullanım şeklinde dolayı çokta genç bulmadım belki 25 yaş sonrası gibi düşünebiliriz. Ama nerden bakarsanız bakın kullanımı kolay, yazın izmirin 30 derece sıcağında bile sıkabilecek güzel, kaliteli ve fresh bir floral parfüm olmuş. Beni tek üzen konusu fiyat/ kalıcılık dengesi. 700 lira verdiğim/vereceğim parfümü gün içinde zırt pırt tazelemek istemem açıkçası. ama bu sizin için hiç dert değilse bence gayet alınabilir.  

  Yakın zamanda muscent verisyonunuda edindim bu parfümün. Orjinaline en yakın bulduğum kokulardan biri olmuş gayet kullanılabilir günlük hayatta tazerlekende ciğerinize oturmaz. Muscent verisyonunu gönül rahatlığıyla yaz için tavsiye edebilirim. 

  Hepinizi öperim süslüler sevgiler

  3 mayıs 2021 23:31

  3

  10. ben parfümden orta ağırlıkta bir karanfil kokusu alıyorum, ama addict'teki gibi yoğun ve rahatsızlık verici bir koku değil. akşam veya geceleri kullanılabilecek bir her mevsim kokusu olmuş bence.

  3 kasım 2021 14:59