yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (12)
  • medya (1)

  1. markanın bu ay piyasaya sürmüş olduğu parfüm. reklam yüzü olarak angelina jolie seçilmiş, (link: https://www.youtube.com/watch?v=A0O6g4LZaQI fena olmamış sanki, bilemedim.) parfümün ulaşmak istediği kitle ise "modern ve feminen" kadınmış.

  üst notaları lavanta ve bergamot, orta notaları yasemin ve iris, altı ise vanilya, sandal ağacı ve kumarin oluşturuyor. ilk sıktığımda bergamot kokusunu yoğun olarak aldım. bergamot yerini oldukça sıcak bir yasemin ve vanilya kokusuna bıraktı. parfümü yatağa giderken sıkmıştım, sabah kalktığımda yalnızca vanilya kalmıştı geriye. bugün de üzerimde, sıktıktan 2 saat sonra çok hafif bir yasemin, genel olarak da vanilya ve sandal ağacı dışında bir şey almıyorum.

  yasemin ve vanilya sevdiğimden ötürü beğendim bu parfümü. ancak beni şaşırtan ya da kendisine aşık eden bir parfüm olmadı. oldukça tanıdık bir koku. ilk 5 dakikasını geçirdikten sonra etrafa çok yayılan ofansif bir koku değil, tene yakın kalıyor. kalıcılığına ise iyi diyebilirim, 6 saat civarı durdu sanki.

  21 mart 2017 21:23

  2. Ferah ,  koku.

  Şahane şişe tasarımı (Baccarat)

  Minimum Kalıcılık ..

  18 mart 2018 19:51

  4

  3. Guerlain idylle i ayıla bayıla kullandığım için markaya sempatim var, fiyatları daha pahalı evet diğer markalara göre ama bence yine de farkını

   Ortaya koyuyor. Kokuları kesinlikle oldukça kalıcı, diğer birçok markada kullanılan çiçek esanslarından daha fazla esans kullanılması da bunda etkili olabilir diye düşünüyorum. Guerlain esans elde edeceği çiçekleri de kendisi tarlalarında yetiştiriyor olduğundan çok çeşitli çiçekler kullanılmasını mantıklı buluyorum. Bu koku belki imza bir koku değil belki başka parfümlerle ortak notalara sahip ama yine de şekerli olmadan tatlı, pudra kokusunu alırken aynı zamanda seksi bir koku olmayı başarmış bana göre. Bu nedenle severek kullanıyorum. 

  26 haziran 2018 11:02 29 haziran 2018 00:53


  4. Çok kadınsı ve tenle bütünleşen bir parfüm. Her mevsime özellikle kış için çok uygun bence. Bu parfümü kendime gerçekten çok yakıştırdım. Parfümü çok beğendiğimi fakat şimdilik o parayı veremeyeceğimi söylediğim mağaza görevlisi sağolsun bolca testerını verdi ve aklıma geldikçe kullanıyorum. Fakat florale versiyonunu daha çok beğendim. Satın almaya karar verdiğimde çiçeksi versiyonunu alıcam sanırım.

  19 temmuz 2018 00:42

  5. Yılbaşında boyner indirimiyle aldığım 22 yaşındayım ve kullandığım en kadınsı koku. İçinde yasemin,lavanta, sandal ağacı, vanilya kokusu var. Benim gibi şekerli kokulardan tiksinen temiz, ferah kokuları sevenlerdenseniz bu oryantal koku tam sizlik.  

  17 ağustos 2018 12:41

  6. Bir haftalık kullanım sonucunda kokmak istemeyeceğim türden bir koku olduğuna kanaat getirdiğim guerlain parfümü. Lavanta, yasemin ve vanilyanın bir arada kullanımı parfüme korkunç bir ağırlık katmış. Açılış ve ilk bir saati oldukça keskin ve 35 üstü bir yaşa hitap ediyor. Tende kalıcılığı ise yaklaşık 4 saat. Kıyafette ertesi güne kadar kalan, yayılan bir kokusu yok, ki böylesi bir parfümde beklentinin altında bir kalıcılıkla şaşırttı. Sephora'nın verdiği samplelar biriktiğinden değerlendirmek istedim, satın almayı düşüneceğim bir parfüm olmadığını anladım.

  3 şubat 2019 14:13

  4

  7. Tatlı, soft, şekerli aynı zamanda fresh bir koku. Üst notaları tatlı lavanta, bergamot, orta notaları yasemin, iris, gül alt notaları vanilya, sandal ağacı, meyan kökü ve paçuli.

  Günlük kullanıma uygun özellikle bahar yaz aylarına yakışan türden.

  7 haziran 2020 21:14


  5

  8. koleksiyonuma en son eklenen parfüm, iyi ki almışım, bana alttan alttan chanel coco noir'i anımsatıyor, paçuli-sandal ağacı vs, ama tabii biri lavantalı diğeri narenciyeli, kalıcılığı çok iyi, biraz olgun kadın parfümü, severek kullanacağım.

  24 haziran 2020 12:12 24 haziran 2020 12:14

  5

  9. sephora'da 1245 tl'ye satılan parfüm, bir parfüme 4 haneli rakamları vermem için onun niş bir koku olması gerekir, hayır trendyol'da yarı fiyatına bulabiliyorken neden sephora'dan bu fiyata bu parfümü alalım?

  15 ağustos 2020 09:33

  10. Çok lavanta ağırlıklı, neredeyse erkeksi ve çok kuru başlayan, orta notalarda daha yumuşak bir vanilya- lavanta karışımı haline gelen ve sonra dry downda keskin bir limon çiçeğini aldığınız parfüm. Kalıcılığı epey iyidir, günler sonra bile dolaptaki kıyafetinizin üstünden size selam çakar.

  17 ağustos 2020 13:30