yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (1)

  1. hz. adem'in oğulları olarak bilinirler. kabil, habil'in abisi ve katilidir. kardeşini öldürmesinin sebebi tanrı'nın, habil'in adağını kabul edip kabil'in adağını kabul etmemesi sebebiyle kabil'in kardeşini kıskanmasıdır. ilk cinayet olarak kabul edilir ve bundan sonraki tüm cinayetlerin günahının, katillerin atası olan kabil'e de yazılacağına inanılır.

  (yazar: pink jedi) uktesiydi.

  30 ocak 2017 22:34

  2. başlığı görünce aklıma direk çocuklukta izlediğim ve adeta korku filmi kadar korktuğum çizgi filmi geldi .. titredim :d

  kumandayı ele geçirmiş hunharca zap yaparken kanal7 miydi flash tv miydi neydi açtım , bir baktım 2 tane adam habil ile kabilmiş meğer.. aa çizgifilm dedim. izlemeye başladım sonra kan falan gördüm titreme geldi ama kanal halen açık.. en son annem gelip kapat bu ne , nerden buldun demişti

  nasıl da korkmuşsam direk aklıma geldi,gözümde canlandı valla...

  edit: görsel yükledim. ve yüklerken yine aynı dehşete düştüm .. bu nedir ...

  30 ocak 2017 22:53 30 ocak 2017 23:54

  3. (gbkz: jose saramago)nun (gbkz: kabil) isimli kitabında hikayeleri eleştirel bir biçimde anlatılmaktadır. tabi bu esnada dinler de sorgulanır.

  30 ocak 2017 23:02 31 ocak 2017 10:38


  4. (yazar: summertimesadness ) gibi benim de aklıma sayko animasyonu getiren başlık. Çok küçük yaştaydım ve izledikten sonra günlerce etkisinden çıkamamış, bir abla olarak bende de kabilinki gibi kıskançlıklar olduğunu sezmiştim. yoksa ben de mi kardeşimi öldüreceğim diye nasıl korktuğumu hatırlıyorum :d İslam inancında kendileri hz. Adem'in oğullarıdır ve ilk cinayet hadisesi aralarında yaşanmıştır.

  30 ocak 2017 23:26

  5. Gündüz, başlığı görünce benim de aklıma o animasyon geldiği için başlıktan kaçmıştım ama görseli bu hafta ikinci defa görünce yazmak istedim.

  Bu animasyonun bendeki etkisi baya bir kalıcı oldu. Şöyle ki ben bunu izlediğimde 5 veya 6 yaşında yazlık evimizdeydim ve annemler evde yokken küçücük televizyonumuzda izlemiştim. Çizgi film diye izlemeye başladım ve elbiseleri garip bi şekilde hoşuma gittiği için devam ettim. Ama o kanlı sahne ve sonrasındaki cehennem efektli sahneler tüm yaz aklımdan çıkmamıştı. Çok feci derecede korkmuştum, her gece mutlaka aklıma gelirdi uyuyamazdım. Bir süre de bunun gerçek olmadığını sadece kendi zihnimde kurduğum bir şey olduğunu sandım. Muhtemelen tüm bu psikopatlığım sebebi de bu lanet animasyondur.

  31 ocak 2017 02:15

  6. ne kadar çok travma geçiren varmış o meşhur animasyondan, biri de benim. şu an 24 yaşındayım ve hâlâ unutamıyorum. kanal 7'de çıkmıştı ilk izlediğimde çok iyi hatırlıyorum. kardeşimle izlemiştik hatta. ilk başlarda normal tabii, izliyoruz bakalım ne olacak diye.sonra o sahneler belirdi...Allah'ım nasıl korktuk biz. hele önce bir ''şeytan'' geliyor böyle, korkunç bir ses tonuyla konuşuyor falan. inanılmaz korktum ya, günlerce gece uyuyamadığımı hatırlıyorum, acaba buraya da gelir mi diye. sonuçta benim de bir kardeşim var, korkuyorum tabii. hangi akla hizmet yapılmış o animasyon bilmem.

  tanım: İslam inanışına göre Habil ve Kabil, Hz. Adem'in oğullarıdır ve ilk cinayet Kabil'in kıskançlık sonucu kardeşi Habil'i öldürmesi sonucu gerçekleşmiştir.

  31 ocak 2017 12:07

  7. nerede okuduğumu hatırlayamıyorum fakat şöyle bir hikayesi varmış,

  hz. havva her batında biri kız biri erkek olmak üzere ikiz doğurur. bir batındaki ikizlerin evlenmesi yasaktır fakat hz.adem her ikizin bir sonra doğan ikizle evlenmesini salık verir (daha sonra bu 7 çifti dünyanın dört bir köşesine gönderecektir -milletlerin kökeni-). yani 1. ikizdeki kadın 2. ikizdeki erkekle evlenecek gibi bir şey. neyse, habil, kabilin eşiyle evlenir. kabil ise kendi ikizini ister. bir mağaraya çağırdığı habili, kafasına taşla vurarak öldürür. bu insanlık tarihindeki ilk cinayettir ve söylenir ki, insanlık tarihinde işlenen her cinayetten kabilin payına günah düşer.

  bu dersimizde ensestin kötü bir şey olduğunu anlattık.

  edit: (yazar: angie) ve (yazar: beatrice duke) çalışırken entry girmemem gerektiğini tatlı şekilde ifade ettiler:) isimler düzeltildi.

  31 ocak 2017 14:53 31 ocak 2017 17:47


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar