yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (1)

  1. Geçtiğimiz haftasonu şehir dışında bir arkadaşımı ziyarete gittiğimde komple mayaj çantamı evde unutmuşum. Bu talihsiz durumun sonucunda, pazar günü onun elindeki ürünlerden kullanmak zorunda kaldım (bedbaht bir durum) İyi ki kalmışım diyorum. Hala yakıcı olan Antalya sıcağı için kendisinin kullandığı makyaj altı heliocare ultra gel spf 90 güneş koruyucudan kullandım bende. Eczane grubu bu ürün zaten karma ve yağlı ciltler içinmiş. Hayatımda ilk kez kullandığım bir güneş kreminin varlığını hissetmedim. üzerine rahatça makyajımı yaptım, gün boyu herhangi bir yağlanma ve parlama olmadı. Elimdeki (gbkz: solante pigmenta spf50 güneş kremi ) bittiğinde buna geçeceğim. Elbetteki Solante pigmentanın hakkını veriyorum, harika bir koruyucu tüm yazı birlikte geçirdik, daha yağsız bir ürün kullanmak istediğim için değiştireceğim. Zaten memnun kalmazsam kendisine yine geri döneceğim.

  31 ağustos 2016 11:03

  2. kaç tüp bitirdiğimi bilmediğim resmen müptelası olduğum güneş kremidir. cildim çok hassas ve akneye meyilli olmasına rağmen bu güneş kremi cildim tarafından güzelce emiliyor ve resmen kayboluyor. fiyatı, paketlemesi, cildime etkisi açısından hiç bir kötü tarafını göremesem de neden kimse tarafından bilinmiyor, kullanılmıyor anlamıyorum.

  alın, aldırın arkadaşlar özellikle akneye meyilli ciltler için süper bi ürün.

  8 haziran 2017 14:16

  3. Yüzüm için eczaneden aldım, bir kere kullandım henüz. Güneş alerjim ve burun ameliyatı sonrası morluklarım için güneş kremi kullanmamı söyledi doktor, ben de abarttım 90 spf olsun dedim. Hem de bronzlaşmaktan hoşlanmıyorum, yakışmıyor. Cildim karma, yanaklarım kuru ve orada bir probleme sebep olmadı. Burnuma süremedim çünkü bandajlı şu an, burnum yağlı olduğu için özellikle oradaki etkisini görmek istiyorum. Bandajlarım çıkınca yine editlerim. Yalnız bende şöyle bir sıkıntı oldu ve onu söylemek için geldim; cildimden soyuluyor elimi attığımda. Böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu daha önce bilmiyorum. Son kullanma tarihi 09/2020. Bu biraz üzdü beni çünkü yüzümle çok oynarım her seferinde keselenmişim gibi elime parça gelmesi hoş değil. Aynı sorunu la roche posay anthelios xl ultra light'ta da yaşamıştım. Benden mi kaynaklanıyor yanlış mı ürün seçiyorum anlamadım.

  Edit: (yazar: hzlgnl) adlı süslümüzün tavsiyesi üzerine temizlenmiş hafif nemli cildime uyguladım ve parça parça gelme sorunum çözüldü.

  21 temmuz 2017 00:20 29 temmuz 2017 23:32


  4. spf 90 biraz fazla abartılı geldi bana. 30 spf den yukarsı zaten aşırı kimyasal içerdiği için ve 30 dan çok da fazla koruma farkı olmadığı için tavsiye edilmiyor. 50 bile fazla iken 90 nedir? tercih etmeyeceğim ürün.

  21 temmuz 2017 09:05

  5. Karma bir cilde sahibim. Yazın daha yağlı oluyor. Açıkcası bu ürünü sürünce yüzüm olduğundan daha parlak duruyor ama güneşten çok iyi koyduğu ve almışken hazır kullanayım diye kullanıyorum. Gel dediğine bakmayın. Kuru ciltliler gayet kullanır. İyi taraflarından biri de yüzünüzde beyaz beyaz durmaması

  21 temmuz 2017 16:21

  6. 2 ay once aldim ürünün yapisi yagsiz arko krem gibi yogun ve kuru gibi yani ve korumasından memnunum kararmadım. Bugday tenliyim. Sivilce yada alerjik bir reaksiyon da yapmadı(sivilceye meyilli karma ciltliyim). Bittikce alacağım nadir ürünlerden.

  21 temmuz 2017 16:51

  7. Cilt doktorum önermişti, kokusu muhteşem. Elimde scinceuticals var bitsin hemen buna atlayacağım, dayanamayıp açtım zira.

  22 temmuz 2017 02:27


  8. Yağlı ciltler için uygun olduğu belirtilse de her cilt tipine uygun, krem kıvamında 90 spf içeren bir güneş koruyucu. Tanımı yaptığıma göre tecrübelerime geçebilirim, kışın aynı serinin 50 spf versiyonunu yazın da 90 spf olanını kullanıyorum. Cilt tipimden bahsedeyim, t bölgem yağlanmaya meyilli, yüzümün geri kalanı normal. 50 spf olanında yaşamayıp 90 olanında yaşadığım bir olumsuzluk var. Alnım pütür pütür içten kabarık gibi bir hal almıştı bir süredir, rutinimde değişen tek şey bu ürüne geçmem olduğu için biraz saçma da olsa kremi artık alnım hariç sürüyorum ve pütürler geçti. Bunun dışında kremin koruması oldukça iyi, sürdüğüm yerler asla güneşten yanmıyor ve sivilceye sebep olmuyor. Sanırım hiçbir zaman kendim için mükemmel olan güneş koruyucu kremimi bulamayacağım.

  22 temmuz 2017 21:54

  9. Heliocare ürünlerinin kokusuna dayanamadığım için kullanamadığım ürün. Koku hassasiyeti olanlara ve aynı zamanda güneş hassasiyeti olanlara dermoskin spf97 veya cumlaude lab spf100+ Öneririm, ya da sık tazelemenizi.

  23 temmuz 2017 05:02

  10. kalın bir yapısı olan güneş kremi. jelden ziyade hafif renkli kıvamlı bir krem formunda. yağlı ciltlere ve makyaj altına sürülmeye çok uygun. uzun süre dışarda kalacaksam mutlaka kullandığım güneş koruyucu bu. sivilcelenme vs. gibi bir durumla karşılaşmadım. makyaj altına çok uygun, fondöteni bozmuyor. Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama 50 faktör versiyonu biraz daha yağlı ve gözümün yanmasına sebebiyet veriyor.

  çok fazla 50 faktör üzeri koruyuculara güvenmeyin denilse de ciddi anlamda iyi koruyor. uzun süre güneş altında dolaştığım günlerde cildimde hiçbir değişiklik olmadı.

  Benim için en önemli sorunu kokusu. şekerli sakız kokusu var.

  9 temmuz 2018 16:53 12 ağustos 2018 03:03