sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (93)
  • medya (5)

  1. Bir kadın olarak, karşınızdaki (hoşlanılan) adamdan adım beklemeden, gidip onunla açık açık konuşup, ilginizi söylemek.

  zaman zaman Sözlük ahalisinden arkadaşlarımızla bu konuyu konuşur, bu başlığı aramızda hortlatiriz.

  Bana göre tam bir "yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal"

  evet bunu gidip söylemek hatun kişiyi rahatlatacak, "acaba benden hoşlanıyor mu ?" "Bana bugün böyle yaptı, sanırım hoşlanıyor" "yok yaa. Adamın benimle alakası yok" gibi gel-gitlerden kurtaracak, o bitmek tükenmek bilmeyen düşünme, mesaj bekleme hallerine bir son verecek fakat ben hiç bunun mutlu sonla bittiğine rastlamadim.

  finalde adam genelde "ben neymişim be" tribine girip, "sen çok iyi bir kızsın, ama ben seni arkadaşım olarak görüyorum" diyecektir.

  Friend zone !

  Bir ihtimal de bu popo kalkıklığıyla gidecek kendi "hoşlandigi" kıza yürüyecek ve bakacak ki "herkes ona hasta oluyor" değil, yaşadığı hüsranla gelip tekrar size yanaşacak.

  nitekim benim çevremde de böyle başlayıp devam eden hatta daha sonra evliliğe gitmiş bir ilişki var.

  kız çiçek alıp adamın kapısına dahi gitmişti.

  O dönem adam burdan aldığı gazla çevrede ne kadar kız varsa onlarda şansını denemiş ve bakmış ki ondan hoşlanan kızın onu kafasında büyüttügü kadar çapı yok, büyük bir ego zedelenmesiyle kızımıza dönmüştü.

  Benim bildiğim bi şey var ki, hoşlanan erkek ne pahasına olursa olsun gelir ve konuşur.

  Bunu yapan kızların cesaretine bayılıyor ve ben de onlar gibi olmak istiyorum ama son perdedeki redediliş beni üzecegi için yapamıyorum.

  eyyorlamami bitirirken bir de karşı cinsime seslenmek isterim.

  Beyler !

  Bizler aslında "ben aramam o arasın"ci, "ilk adımı erkek atmalı" kadınlarından olmak istemiyoruz Ama sizler o kadar çok "zor kadın severim" "peşinde koşmam lazim" gibi cümleler kuruyorsunuz ki, bizler ilişki başlamadan buzdolabı, ilişkide tripcan olmak mecburiyetinde kalıyoruz.

  Bir kadının sizin tabirinizle "elinizde" olduğunu fark ettiğiniz an bütün ilginiz alakaniz bitiyor.

  size gelip açılan cesur kadinlari sevin.

  Tamam, elbette sevmek zorunda değilsiniz fakat en azından hoşlanmıyorsaniz da herhangi bir flortlesme evresine girmeyin.

  ve lütfen ama lütfen bu durumu erkek arkadaslariniz arasinda bir hava atma, artistlik yapma malzemesi olarak kullanmayın.

  7 nisan 2015 11:36 7 nisan 2015 13:32

  2. arkadaşların gazına gelmeden ve özgüven patlaması yaşamadan önce (link: http://www.imdb.com/title/tt1001508/ he's just not that into you) filmini izleyin.

  7 nisan 2015 15:41

  3. Belki de aylardır düşünüp, hayalini kurup yapamadığım şey.

  Bana da ilk adımı atan, cesur kız olma fikri çok cazip geliyor ama... Sen imkansıızsın, sensizlik imkansız, aaşk imkansız(gizlinot: swh) bir gün buna cesaret eder, aldığım cevap ya da tepkisizlik dolayısıyla hayata küsmezsem koşa koşa gelip buraya yazıcam, söz(gizlinot: swh).

  7 nisan 2015 17:27 7 nisan 2015 17:29

  4. En yakın arkadaşımın "Bak sen söylemezsen yemin ederim ben söyleyeceğim artık! Bak yemin ettim!" tehditi üzerine gerçekleştirdiğim eylem. Şimdi kimsenin moralini bozmak istemem ama hay benim kafamı eşekler tepeymiş!

  O değil de ilişkilerdeki "peki biz şimdi neyiz?" Evresi çok sinir bozucu değil mi ama? Yok ya, konuyla bir ilgisi yok. Öyle serbest çağrıştı birden. (ybkz: hıııı)(ybkz: tabi tabi)

  Bir de,

  ( BKZ: bir gaza getirme şekli olarak yemin etmek )

  7 nisan 2015 17:47

  5. Iki kere gerceklestirdigim eylem. Ikisinde de reddedildim. Birinde açıldığım kişi bir sene sonra geldi ve bu sefer o bana açıldı. Sonra ne oldu? Bir muddet sonra ayrıldık.

  Reddedildigimde ne mi oldu? Günlerce ağlamadim. Özgüvenimi kaybetmedim. Birilerinin gözünde küçük düşüp dusmedigimi ogrenmek icin kendi kendimi yemedim. Sadece "reddedildim". Dunya donmeye devam etti.

  Karsi taraf benim duygularimi onunla paylasmamdan sonra ego patlamasi mi yasadi? Bilmem. Yaşayabilir. Bunun acısını cekecek kisi ben olmayacağım için dert etmedim. Reddeden adam benimle arkadaş cevresinde dalga mi geçti? Geçsin. Ben kim olduğumu ve nasıl biri oldugumu bildikten sonra onlara ne ki?

  Hoslandigim kisilere onlardan hoslandigimi soyledim. Cunku hayat "keske"lerle gecemeyecek kadar kısa. #acaba acilsaydim beni kabul eder miydi?" diye kendimi yiyip bitirmekten cok daha iyi bir şey yaptığımı düşünüyorum. Ya da o kisiyi baska biriyle birlikte görüp kendimi uzmekten daha az yiprattigim gorusundeyim.

  Korkmayın susluler. ne istediginizi biliyorsaniz bırakın ve açılın. Inanin reddedilmek benden bir sey goturmedi; aksine kazandırdı. Ne istediğimi ve daha da güzeli ne istemediğimi ogrendim. Pisman degilim, hic olmadım ve olmayacağım.

  7 nisan 2015 19:39

  6. yapma gülüm, yapma canım, yapma!

  açılmayı düşündüğüm zamanlar oldu da reddedilme düşüncesini gururuma yediremedim sanırım. eğer sevgili miyiz arkadaş mıyız arafında kaldıysanız ve erkek de adım atmıyorsa o iş yaştır büyük ihtimalle. seven insan gelip söylüyor ya!(gizlinot: bu satırları okuyorsan sevgili b. sana kafam girsin!)

  7 nisan 2015 22:54

  7. yaptım,reddi de yedim.

  pes etmedim,arkadaş olduk.

  ama bi yerlerde içten içe biliyordum olacağını. çok sevmiştim,çok bağlanmıştım. çok aşıktım. ilk aşkımdı. ilk sevgilim de olması için çok uğraştım. olmadı...

  sonra başka biri çıktı karşıma. kendisi de şahit oldu bu duruma.

  çok değil;1 hafta sonra kendi aradı. olmuyor;seni yanında görmeye dayanamıyorum diye. kabullenemediği bişey vardı;aşık olmuştu. olayın ondan tarafı biraz trajik, o yüzden yanındaydım sürekli. tek arkadaşı,tek dostu,dert ortağı bendim. çok vakit geçirdik birlikte. tensel,cinsel hiç bir şey olmadan. saftı. başladık. hayatımın en güzel,en saf 8 ayını geçirdim. anıları hep taze kalacak sanırım.

  yapın,deneyin,yılmayın.

  hayatınızın merkezine koymayın ama şansınızı da deneyin.

  bazen çok güzel şeylere gebe bu hayat.

  en azından denemedim demezsiniz. o belirsizliğe gerçekten değmez.

  8 nisan 2015 16:21

  8. sanırım asla yapamayacağım bir şey. takdir ettiğim bir eylem aynı zamanda,yapabilenlerin özgüvenlerine hayran kaldım. ne demiş yalın ''mutluluk yürekli olana yakışır.'' he ama ne demiş kenan doğulu ''ama nerde bende o yüzsüz yürek,bizde varsa yoksa gururdan yelek.'' :)

  8 nisan 2015 19:20

  9. ben bunu iki kere yaptım.birinde çok küçüktüm hani ilk heyecan diyebilirim.

  arkadaşlarımın gazına geldim, yüz yüze de hiç konuşmadan arkadaş aracılığyla oldu her şey ve sonu kötü bitti.beni heveslendirdi deyyus sonra gidip hiç olmayacak biriyle oldu.

  neyse sonra allah'ın sopası yok tabi, ahım yerde kalmadı. (gizlinot: yaşasın kötülük )

  ikinci ise üniversitedeki ilk yılımda bir arkadaşımın arkadaşı idi.bu eleman basketbol takımında diye tüm arkadaşlarımı (gizlinot: hatta bir arkadaşımın tee kars'tan gelen erkek arkadaşını bile ) maçlarına sürüklerdim. onu göreceğim diye sokaklarda fink atardım. nasıl başardıysam telefon numarasını bulmuştum.numaramı gizleyip sapıklık yapardım.en son yaz tatiline yakın bir dönemde aldığım alkolün de etkisiyle bunu aradım, gürültülü bir yerdeydi. "nerdesin?" diye sordum, " sana ne!" dedi nasıl bezdiyse artık."çok gürültü var dışarı çık sana bir şey söyleyeceğim" dedim. 5 dk. sonra aradığımda gürültü azalmıştı."ne var?" diye açtı telefonu, "senden hoşlanıyorum ben" dedim; tepkisi "ee napiym?" oldu (gizlinot: öküz işte )

  bu da son nokta oldu, o sayfayı kapattım.şimdi gülerek hatırladığım bir anı sadece.

  ama arada düşünüyorum sağda solda anlatıyor mudur bu yaşadığı telefon konuşmasını diye.

  17 ağustos 2015 09:04

  10. Sevgili hemcinslerim, sakın böyle hatalar yapmayın. Size gazı verene de inanmayın. İçimde kalacağına söyleyim gitsin demeyin. O açılmanın aslında içinde kalmasından ziyade büyük umutlar barındırdığını çok iyi biliyoruz. Hoşlandığını belli et, cilve yap, göz süz, süslen vs. Elinde bir sürü koz var. Kadınsın sen ya açılmak sana mı kalmış. Valla erkeğin gözünde ufak değerin kalmaz. Embesil mi karşındaki adam sevdiği halde sinyal gönderdiğin halde yanına yanaşmıyor. O adamdan ne beklersin. .. Ha eğer çok eminsen onun ilgisine diyecek bişey yok.

  17 ağustos 2015 11:13