sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (71)
  • medya (0)

  1. Toplumda hep "ilk adımı erkek atmalı" önyargısı oluşturulduğu için dışardan bakıldığında cesur gözükmesi muhtemel kadın.

  Oysa sadece seviyordur. Çok basit.

  18 ekim 2016 19:38

  2. flörtleşirken bir anda telefon numarasını istemiştim. gülmüştü o da. yani bakın bir şeylerim eksilmedi. ha o, ha ben ne olacak? her şeyi erkeklerden beklememeliyiz.

  18 ekim 2016 20:00

  3. bendim, merak edenler için atmayın diyebilirim sadece. gerek yok zaten bu coğrafyada erkek her türlü kayrılıyor, bari o kadar strese giriversin paşamlar. bir de gözlemlerim ve tecrübelerime göre, erkek isteyince o işi hallediyor, sizin adımınıza ihtiyacı yok bir anlamda.

  18 ekim 2016 20:48

  4. kesin gaydir. (: bizde nerden baksan ilk adımı kadın atıyor. asdfghjklş.

  18 ekim 2016 21:02

  5. türkiye'de kim ne derse desin kadın ve erkek kadın davranışları var. istedikleri kadar kadınlar her hareketi bizden bekliyor desinler. eğer ilk adımı atarsanız direkt ilk anda yatağa atılacak kadın kategorisine giriyorsunuz. bahsettiğim şey telefon numarası falan istemek değil, baya bodoslama ben sana karşı bir şeyler hissediyorum/ senden hoşlanıyorum vs. demekten bahsediyorum. ehehehe verecek dünden razı dendiğini duydu bu kulaklar. daha önce de ilk adımı attım yine olsa yine atarım ama karşıdakinin nasıl bir insan olduğunu ancak bu adımı attıktan sonra tanıyorsun.

  yani kızlar tüm gücünüzünü özgüveninizi kuşanın her şeye hazırlıklı olun sonra gazanız mübarek olsun. malum burası türkiye.

  18 ekim 2016 21:04

  6. Türk erkeklerine fazla gelen kadındır bence. Yukarılarda da söylediği gibi o adımı attıktan sonra tanıyorsunuz adamın huyunu suyunu aslında. Ben kimden hoslansam direkt gittim yüzüne pat pat söyledim, hoslantim geçtikten sonra bile konu açılınca soylemekten çekinmedim, ben senden hoslaniyordum eskiden diye.

  Ama bunların g.tü kalkıyor arkadaşlar, denendi onaylandı. Adam bakıyor cevresindeki bütün erkekler ilk adımı atmış, kız da taktik peşindeyse süründürmüş, naza çekmiş vs. Sizinki de diyor ki lan nasıl bir şeysem artık ilk adımı kız attı. Heh işte o andan sonra isterseniz dünya güzeli olun, ister adam malın önde gideni olsun da hep sizden bir şeyler öğrensin yani adamdan birkaç gömlek üstte olun yine de degeriniz düşüyor en başından.

  Ha bir de aklında yoksaniz bile siz ilk adımı atınca direkt e iyi madem ben de yürüyeyim kıza diye düşünüyorlar. Yani sizden hoşlanıyor mu, siz adım atmasaniz sizinle ilgilenir miydi bilemiyorsunuz da.

  Bana kalsa ilgi görünce g.tü kalkacak adamdan hoslanmayin gitsin zaten ama adımı atmadan da çoğunlukla göremiyorsun gerçek yüzünü.

  Sonuç olarak kendi adıma konuşayım, artık yapmamaya karar verdiğim şeydir. Eğer karşımda ilk adımı kadının atmasını erkeğin atması kadar normal karşıladigina emin olduğum, çağdaş türk er.keki varsa belki(gizlinot: umarım öyle biri denk gelir). Ama yine de madem kadının peşinde köpek olmayı seviyorlar, niye kendimi yorayim şerefsizler için.

  (gizlinot: yalniz iyi dolmuşum asjkdhajgk)

  Ekleme: ilk adımı attığımda havalara giriyorsa otomatikman hoslantim yok oluyor zaten, o zaman ne anladım ben bu işten? Boşuna adamın g.tünü kaldırdık..

  18 ekim 2016 22:02 18 ekim 2016 22:08

  7. utangaç o yüzden adım atmıyor... arkadaşlığımız bozulur diye çekiniyor... şu an hayatı karışık yoksa kesin şimdiye kadar sevgiliydik... gibi bahaneler öne süren kadının, adamın açılmaması canına tak ettiğinde yaptığı ve genelde adamın başkasını sevdiğini öğrenmesiyle hayal kırıklığına uğradığı durumdur.

  erkek denen varlık genel itibariyle doğadaki diğer hemcinsleri gibi rakipçi olduğundan sevdiği kadını başkasının kollarında görmektense düşünmeden de olsa adım atar. eminim istisnalar vardır ama maalesef adım atmayan erkek sizi sizin düşündüğünüz gibi görmüyor demektir.

  tabi bu yazdıklarımı şimdi değil de bundan bir 5 sene evvel idrak edebilseydim daha iyiydi.

  18 ekim 2016 23:02

  8. aslına bakarsanız ilk adımı hep biz atıyoruz.

  yani biz kabul edeceğimizin sinyalini vermeden, flörtleşmelerine kıkırdamadan bir erkek cesaret edip de kendini açmıyor ki..

  çünkü onlar "ağam, paşam, aslanım, şehzadem" denilerek büyütülüyorlar, hayır'ın ne demek olduğunu bilmeden, ne istedilerse elde ederek büyüyorlar, dolayısıyla da reddileceklerini bildikleri topa hiiiç girmiyorlar...

  ha vardır, zil zurna aşık olduğu için defa kez reddedilse dahi sürünen ama bir elin beş parmağını geçmez..

  ama ilk adımdan kasıt, ilk söyleyen olmaksa; üç beş sevgilim oldu hepi topu kimisi adı konamadı flörtte kaldı ama adı konanların tamamında da ilk adımı atan ben oldum.. o bahsedilen heyecanı stresi zaten flört döneminde yaşadığım için de hiiiç pişman olmadım.. çoook da keyifliydi..

  hatta beni takip eden varsa bilir, şu an eşim olan sevgilime "biraz zaman ihtiyacım var" dediğimin gecesinde sarhoş olup "aşkım" demiş insanım ben, bu kadar naza çekebilirim anca kendimi :)) o gece de tanışalı 48 saat olmuştu yani, varın aceleciliğimi ve ne derece aşık olduğumu siz düşünün :p

  19 ekim 2016 09:07

  9. Ilk adimi atmaktan kasit sadece iliskiye baslama anlaminda kesinlikle olmamali

  Iliski icerisindeyken de ilk adimlar atilabilir bazi durumlar icin goruyorum ki kadinlar erkeklerden cok daha cesur erkekler daha korkak o yuzden de ilk adimi atmaktan korkmayalim kizlar cesur olalim varsin cesaretli oldugumuz icin bizi reddetsinler

  19 ekim 2016 09:51

  10. benim bu :)

  vakti zamanında artık boş flört muhabbetine dayanamayarak hoşlaştığım beye pat diye ben senden hoşlanıyorum demiştim. sonuç; yaklaşık iki yıl süren bir ilişki, sonra bitti tabi ama bu başka bir başlığın konusu :))

  bu başlıkta yazanlara nazaran daha şanslıymışım ki benim karşımdaki adam hiç de öyle açılan kadına aha verecek(!) gözüyle bakan hanzo bir tip değildi. aksine bunu ekstra bir cesaret göstergesi(bence öyle değil ama) olarak algılamış ve beni daha çok sevmesine yol açmış, ilişkimiz süresince sık sık iyiki açılmışsın diyip durmuştu :)

  yaşadığımız toplumun erkeklerinin zihniyetini ve bu yüzden kadın-erkek ilişkilerinin ne kadar çetrefilleştiğini bilmeme rağmen yine yapar mıyım?

  evet yaparım(nalet olmasın içimdeki feministe :D)

  tanıma gelecek olursak; ilk adımı erkek atmalı düşüncesini aşmış, hakkımda kötü düşünür mü diye boş yere kendi kendini yemeyen ve tabi ki gerçekten seven/hoşlanan kadındır. yani normal, olması gereken kadındır.

  19 ekim 2016 13:38 19 ekim 2016 13:38