sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (35)
 • medya (0)

1. Sonrakileri düşündüğünüzde aslında hiçbir numarası olmayandır. Bizimki gibi toplum baskısının haf sahfada olduğu ülkelerde abartılır da abartılır. Gereksiz anlamlar yüklenir. Seksten zevk almak, orgazm olmak özellikle kadınlarda zamanla öğrenilen, gelişen ve güzelleşen bir şey. mükemmel bir seks tecrübesi için partnerinize deliler gibi aşık olmanıza da gerek yok. Bunlar toplum baskısı sonucu kendi kendimize oluşturduğumuz savunma mekanizmaları çünkü. Seks vücut kimyasıyla alakalıdır, ten uyumu yakalandığında bir kadının ömründe yaşayabileceği en güzel şeylerden biridir kanımca...

9 ağustos 2015 23:46

2. Ulan herşey bu muymuş dedirtendir.

Sonradan gelen heyecan ile edit: Sevgili süslülerim tabiki benim bedenim benim kararım lafının her açıdan destekçisiyim lakin sizin için kıstas evlilik olmamalı, tabiki benim şahsi bilgiçlik taslamadan beyan edilen fikrim! Evlilik sizin için ne anlam ediyor sizin için bir ilişkinin sonu ne bunları düşünün.Evlilik bir sözleşmedir.Medeni hukuk öğretilirken hep bunu yinelerler, iki tarafında haklarının ve yükümlülüklerini düzenleme amacı güden bu sözleşme sizin için farklı anlamlar ifade etmemeliydi.Tarihin hangi kesitinden beri evlilik kurumu var.

Özetle; istiyorsan git sevis bence....

Kızmayın bana ama lütfen....

10 ağustos 2015 12:38 10 ağustos 2015 15:54

3. cidden hiçbir esprisi olmayandır.

tek düşüncem, ilk deneyim sizin cinselliğe bakışınızı ve bütün cinselliğinizi etkileyebilir. kesinlikle etkileyecektir hödödö demiyorum. etkileme ihtimalini barındırır.

dolayısıyla benim gibi duygusal arkadaşlar açısından, "oluversin" demek yerine size değer veren ve nazik davranacağından az çok emin olduğunuz biriyle olması, bu konudaki bakışınızı etkileyebilir. o açıdan ben de daha dikkatli olsaydım mesela, daha iyi olurmuş belli ki.

yukarıda yazan süslülere de tamamen katılıyorum. sevgi başka, ten uyumu başka cidden. iki kelam laf edemeyeceğiniz biriyle filmleri aratmayacak şeyler yaşarken, öte yandan çok ama çok sevdiğiniz sevgilinizle "epic fail" olma ihtimaliniz baki.

onun dışında -tamamen şahsi görüşüm- düğün gecenizde kuvvetli bir ihtimalle unutulamayacak kadar vasat bir gece yaşamak istemiyorsanız, evlenene kadar beklememenizi tavsiye ederim.

çünkü bu da zamanla öğrenilen birşey. ki kişiden kişiye (yani erkekten erkeğe, benim açımdan) renk çok değişiyor. daha heyecanlı, aktif sevenler var, daha romantik olanlar var, güçlü erkekler var, zayıf erkekler var, uzun erkekler var, kısa erkekler var, şişman erkekler var, o var, bu var... yapılarına ve karakterlerine göre,chepsinin de kendine göre bir tarzı var. siz zamanla ve pratikle (pratiğin de böylesi) öğreniyorsunuz kendinizin ve karşınızdakinin ne istediğini veya isteyebileceğini. ya da kendinizin erkekler konusundaki tercihini öğreniyorsunuz. meğer brad pitt'e benzemekle olmuyormuş bunlar.

meraklısı olan herkesin, gerçekten inanılmaz bir ten uyumunun olduğu biriyle bir ilişki yaşamasını dilerim. herkesin ölmeden önce yaşaması gereken bir deneyim bence.

Sevgiler!

10 ağustos 2015 15:30

4. herkes bu konuda neden birbirini korkutmaya bayılıyor bilmiyorum ama herkesin vücudu ve kızlık zarı farklıdır. o yüzden herkesin canı yanacak diye bir şey yok, büyük ihtimalle canın yanmacak hatta. kızlık zarı dediğin çin seddi gibi bir şey değil.

sadece cinsel ilişki değil, ilk kez yaşanacak herhangi bir deneyim için tamamen olumsuz duygularla ve panikle dolu olursanız zaten ortaya iyi bir şey çıkması çok mümkün değil. okula ilk gittiği gün hatta ilk aylar boyunca deli gibi ağlayan çocuklar olduğu gibi, acayip mutlu olanlar da var. ilk gruptaki çocuklar kendi ailelerinin yetiştirme tarzı yüzünden sosyalleşmekten, terkedilmekten, birey olmaktan korkarken, diğerleri bağımsız olmak, yeni insanlarla tanışmak, yeni bir ortamda olmak için can atıyor. konu ne olursa olsun şehir efsanelerine kulak tıkayıp, tam tersine deneyimlemeye açık olup keşfetmeye bakmak lazım. kimseyi dinlemeyin, herkes kendi dünya görüşüyle ilişkileri değerlendirip ayrı deneyimler tarif ediyor. ben kendi ilk ilişkimi peri masalı gibi müthiş romantik ve sevgi dolu hatırlıyorum! ama hiç kimse bir başkası değil- kimse birebir benim iyi-kötü deneyimimi yaşamayacak.

ayrıca çok gürültücü insanlar var ve inanın canları acıdığı için bağırmıyorlar :)

11 ağustos 2015 00:10 11 ağustos 2015 00:31

5. Fazla romantik yaklaşmamak gerek. Sevişmek sevmekten gelir inanmışız, lakin öyle değil. Önemli olan ten uyumu. "Sevdiğinle mi yoksa başkasıyla mı yaptın?" değil de "seviştiniz mi yoksa seks mi yaptınız?" Birini sevmek güzel bir cinsel birliktelik de yaşayacağınız anlamına gelmez ama duygusal bağ olmayan biriyle mükemmel bir gece geçebilir. Bir de bunun psikolojik etkeni var. Eğer ilk kez sevdiğiniz bir adama dokunduysanız, sonrası zor olabilir. Hatta belki de ayrıldığınızda birlikte olduğunuz için pişman bile olabilirsiniz. Ama her türlü hayal kurmayın, çoğu zaman için 'hmm' bir deneyim. Neyse ben sesli düşünüyorum. Sevişin anam. (gizlinot: swh)

31 ekim 2015 22:12

6. o neydi gız? tadında geçen.

11 kasım 2015 03:04

7. baskıyla olmasın da nasıl olursa olsun çünkü zaten illa ki olacak. ve %99 bi halta benzemeyecek. baskı/zorlama yoksa ne kadar kötü olursa olsun bi şekilde unutulur, gelişir, değişir, takılmamak lazım, ilki çok fenaydı demek ki ben seksi sevmiyorum dememek lazımdır.

onun dışında ay çok özel olmalı ya fikrine de bu sebeplerden hiç katılmıyorum, ne kadar sıradan o kadar iyi böylece beklenti yükselmez :)

hatta ben ilk seferinde lanet bir erkek arkadaşım vardı 6-7 senelik onunla olmuştu. hep derim ondan önceki tatlı ilk aşkımla olsaymış keşke diye. o zamanlar korktuğum için onunla yapmamıştım.

16 kasım 2015 03:06

8. Toplumumuzda utanmasalar etinden et kopariyor diye abartacaklar. Yasayinca ne korkunc oldugunu ne de filmlerdeki gibi zevk vermedigini goreceksiniz.Baski goz boyama degerli gostermek icin efsaneler uydurulmus diyeceksiniz. Sayet ilk bir kesif gibidir. Vucudunu asil ilk o an tanirsin baska bir dunya oldugunu kesfedersin ruhunda. Zevk alirmisin sanmam cunku vucut duruma ayak uydurmakta beyin algilamaya calismaktadir. Her kadinin iradesi ve hakkidir. Yasayinca birkez daha idrak edersin. Kanama olmasi muhtemeldir korku ve aciyacagina yonelik olan psikolojiyle yaklasirsaniz vucudunuzda oyle algilar yoksa ne acidigi vardir ne de devasaligi. Ve bence bir kadin tamamiyle orgazm olma noktasina gelecegi cinsel iliskisi minimum 4 5 ten sonrasidir. Bu sureci daha hizli atlatmak isteyen bayanlara genellikle ilk cinsel iliskide dahil kadinin ustte oldugu ve kendi yonettigi pozisyon onerilir uzmanlarca.

4 aralık 2015 04:22

9. Canınız ne zaman kiminle istiyorsa o zaman yaşanması gereken olaydır. Bir erkek için ne kadar hak ise, bir kadın için o kadar haktır. Örümcek beyinli erkek egemen asalakların dediklerine bakmayın, cinsel ilişkiye girmek de o ilişkiden zevk almak da en az erkekler kadar sizin de hakkınız. Yaşam sizin ve nasıl isterseniz öyle yaşarsınız. Ben kendi adıma içinde aşk olmayan cinselliği yaşayabilenlerden değilim ama aşksız da olur diyenlerinizi de asla yargılamam, paşa keyfiniz nasıl isterse öyle olsun! Evleneceği kadının bakire olmasını isteyen kendisi evlenene kadar sayısız kadınla yatan erkek müsveddelerine kendinizi bahşetmeyin ama, çünkü hak etmiyorlar. Sadece bakir bir erkek bakire bir kadınla evlenmeyi hak eder, nokta!

26 aralık 2015 07:11

10. Herkesin inanç ve yaşayış tarzına göre farklı zamanlarda gerçekleştirdiği haz veren temel ihtiyacımızı karşılamaya yönelik durumdur.

Sizden farklı yaşayan ya da düşünen insanlara " örümcek beyinli erkek egemen asalak...." diyerek özgürlükçü olamaz kimse.

İsteyen evlenmeden önce yaşar, isteyen sadece eşiyle. Bu ne evlenmeden önce yapanı ucuzlaştırır ne de sadece eşiyle yaşamayı tercih eden ve bunun doğruluğuna inananı örümcek beyinli yapar.

Ha bunu her iki tip de istemez mi elbette ister. Benim canım istemiyor diyen yalan söyler.

Ben bunu evleneceği adamla yaşamayı tercih eden ve bunun doğruluğu ile yetişen, buna inancım doğrultusunda da bağlı kalmaya çalışan biriyim.

Her şey çok basit - tercih-.

30 ocak 2016 02:08