girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (262)
  • medya (7)

262. Benim için bazen gerçekten takıntıya dönüşebilen uygulama. Özellikle ayrılıktan 2-3 ay sonrasına kadar sürekli stalk peşine düşüyorum sayesinde. Eski sevgilim kimi takip etmiş falan geçtim kimin dıdısının dıdısına like atmış ona bile bakıyorum fake hesaplarımdan. Evet bu yaşta tam bir cringe örneğiyim.

Benim gibi olan süslülerim için bi uygulama yapmışlar bi instagram profilini en çok kim beğenmiş falan gösteriyor tam benlik. Linki paylaşıyorum.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dayko.stalkmania&hl=tr

16 ekim 22:14

261. Öyle bir uygulama ki; “Bana instagramını söyle sana kim olmaya çalıştığını söyleyeyim” çağında yaşıyoruz. 

8 ekim 21:10

260. Sürekli aynı seyler söyleniyor. Kapattım rahatladım, herkes mutluymuş gibi davranıyor, kendileri gibi değiller vs. Evet böyle insanlar var. Bunlar hayatlarının merkezine basit bir uygulamayı koymuşlar. Ama kişiden kişiye degisen şeyler de var. Mesela ben arkadaşlarımı da takip ediyorum sevdigim farkli hesaplari da takip ediyorum. Kimi zaman selfie paylaşıyorum kimi zaman kendi çektiğim manzara fotoğraflarını. Ama hayatımın merkezinde de degil. Bir yere yemek yemeye kahve icmeye sırf instagrama fotograf atmak icin gitmiyorum. Kesfetimde cok guzel kadinlar ciktinginda, tatil fotograflari gordugumde, surekli gezen insanlari gördüğümde kıskanıp moralimi bozmuyorum. Çünkü bunlar benim hayatimin merkezinde degil. Umursamiyorum. Bu yuzden siz de umursamayin. 

7 ekim 15:35 7 ekim 17:35


259. Herkesin 2 hesabı olması gerektiğini düşündüğüm uygulama. 1. Si arkadaşlarınızın ekli olduğu; sizin de güzel anılarınızı pAylaştığınız bir kapalı hesap. 2. Si de takip etmek istediğiniz hesapları takip ettiğiniz ve içinizden  ne paylaşmak geliyorsa onları paylaştığınız bir açık hesap. 

7 ekim 12:16

258. 2 yıl ara verip sonra yeni hesabımda sadece takip etmek istediğim insanları ve hoşuma giden hesapları eklediğim, bu sınırda mutlu olduğum platform. yine keşfette çıkıyor mu tanıdıklar, vücuda odaklı videolar (komik bir video olacaksa bile sırf tıklanma için bile görselinde meme, kalça bir şey oluyor aşırı sinir oluyorum), magazin haberleri, hayatı her daim mutlu yaşıyor gibi görünen insanlar? çıkıyor. asla bakmıyorum, kendi kendime bu tuzağa düşmem diyorum aksjf. önerilen kişiler var bir de geçmişimde sevmediğim kim varsa öneriyor. isteseydim eklerdim kardeşim, önerme onları bana. 

kısaca ben sadece sevdiğim insanları takipte olmayı, güzel komik bir şeyler gördüğümde onlara göndermeyi, hayattan zevk aldığım şeylerle ilgili hesaplar takip etmeyi seviyorum.

 instagramı keyif aldığımız şeyler haricinde fazla sahte, özendirici ve tehlikeli buluyorum. 

7 ekim 11:36

257. Arkadaşlarımı ve akrabalarımı takip ettiğim hesabımı kapattım. Hergün aynı şekilde selfie çekinen yüzleri görmekten, bebeğinin her halini paylaşanlardan, yediğini içtiğini paylaşanlardan oldukça sıkılmıştım. Yeni bir hesap açtım çektiğim manzara fotoğraflarını paylaşıyorum. Ve sadece sevdiğim fotoğtafçıları takip ediyorum. Böylece instagram çok daha zevkli hale geldi.

7 ekim 10:45 7 ekim 11:58

256. ya bu öyle bi çılgınlık haline geldi ki artık, sürekli evde selfie çekinip paylaşan insana bile yorum yapar haline geldik “asosyal” etiketiyle. çoğu mekana fotoğraf çekinmek için gidiyoruz, düzenli profiller gördükçe biz de öyle yapmaya çalışıyoruz, bunları yapmak için de para gerek aslında yani. mekana gitmelik yol parası, mekanda oturmalık içecek/yemek parası. bunu artık zevk için yapan kalmamıştır diye düşünüyorum, kimi görsem yemeğini çekip yemekle fotoğraf çekilip bazen yemeğinin yüzüne bile bakmıyor. pahalı mekanlarda çok denk geldim buna. oysa biz mesela yemek denemek için gidiyoruz, öyle ziyan edildiğini görünce üzülüyorum. bunların dışında da bi arkadaşım var, kız gece gündüz baya depresif takılır. ama boomerang çekerken veya fotoğraflarda 32 diş güler. ben de fotoğraflarda gülemiyorum ama gerçek hayatta fazla neşeliyim. bunun ne gibi bi algoritması var bilmiyorum ama gerçekten üzerine tez yazılmalık bir konu “instagramın hayatımıza etkisi”

7 ekim 10:01


255. Burada zar zor gülen insanlarsınız. mutsuzluğunuzu saklıyorsunuz. Hayatınız sunduğunuz vitrin kadar güzel değil. 

7 ekim 03:09

254. Çıkardım hayatımdan.ve gerçekten rahatladım. İnsanlar napıyor ne ediyor umrumda olmaz ama, oraya girince istemsiz moralim bozuluyor. Ve saatlerce çıkmıyorum hipnoz olmuş gibi. Artık daha fazla ders çalışıyorum ve yabancı dizi izliyorum.

7 ekim 01:28

253. instagram'da gerçek psikologları ve gerçek diyetisyenleri takip etmeyi çok seviyorum. paylaştıkları bilgiler işime yarıyor. böyle amaçlar için kullanıldığında yararlı bir sosyal medya sitesi olduğunu düşünüyorum. "en güzel hayat benimki" yarışı yapanları takip etmeyi bırakalı ise uzun zaman oldu.

6 ekim 13:47