yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (313)
  • medya (5)

  1. fotoğraf ve video yayınlanabilen sosyal paylaşım uygulaması/sitesi.

  buradaki her satıcıya güvenmeyin. kendi el emeğini, tasarımlarını, 2. el ürünlerini satmaya çalışanlara bir şey demiyorum, gerçekten güzel şeyler bulunabilir. ama çin'den 5-10 dolara aldıkları "çakma" ürünleri orijinal diye fahiş fiyatlara satan pek çok uyanık mevcut.

  19 haziran 2014 08:50 19 haziran 2014 08:55

  2. kimsenin ne yapacağına, yapmak istediğine karışamam ama sanal hayat o kadar doyurucu ki, gerçek hayata dair korkunç bir tatminsizlik yaratıyor. beğenilmek yeterince tehlikeli bir konu zaten. soyutluyor ve daha bencil, daha ilgiye aç bir asosyal oluyorsunuz. istisnalar vardır bilemem, genel görünüm bu. daha çok tüketim, özentilik her şey ya her şey. o kadar birbirine bağlı ki bunlar, tam bir mekanizma örneği. bütün dişliler birbirini hareket ettiriyor. yetişkin insanları geçtim, bütün ergenler ve çocuklar da o hayatlara özeniyor, yetinmeyi bilemiyorlar. düşünmekten çok kopyalamayı, tüketmeyi yeğliyorlar.

  ben çok mu kültürlüyüm? hayır değilim, hem de hiç. ama görebiliyorum, kör olmadım şükür.

  ya bu zımbırtı tam bir ayna. insanları, fikirlerini, az da olsa psikolojilerini o kadar güzel görüyorsunuz ki "insan gerçekten hayret ediyor". en illet olduğum da 374242. tane fotoğrafını paylaşandan çok, hiç tanımadığı insanların fotoğraflarına "meleğimmmm aşkımmmm çok tatlısııııın <333" yazanlar. iyice kısır döngüye giriyor her şey bunlarla. fotoğrafını çekip dünyanın en önemli işini yapıyormuş gibi tavır alanlar, yorumlar, gaza gelmeler, aynı pozdan 63428. kez paylaşmalar, yine yorumlar, istiklal marşı ve kapanış.

  büyük delilik.

  6 ağustos 2014 17:23 6 ağustos 2014 17:30

  3. bazı paylaşımların altına "takip eden anında takip edilir" diye yazanların (gizlinot: yaş 12 herhalde) neyin kafasında olduğunu anlamadığım, sevdiğim blogger/vloggerları takip ettiğim oldukça faydalı ve eğlenceli bulduğum bir site. özellikle (yazar: bilgentolis)'in paylaşımlarına bayılıyorum, çektiği mini vloglar çok eğlenceli oluyor.

  ha bir de sayesinde birçok indirimden haberdar olmuşumdur. blogger/vloggerlar sağolsun. :)

  6 ağustos 2014 17:28 6 ağustos 2014 18:44


  4. fotoğraf paylaşırken altına "#like4like, #f4f, #instagood, #instamood, #instabest, #cat, #kedi, #kedicik, #sevimli, #seker" gibi yüzlerce hastag yazanların bulunduğu sosyal paylaşım sitesi. ulan kedi resmi koymuşsun, bu neyin kafası arkadaş?

  bir de bu hastagler ile facebook'ta da aynı paylaşımı yapanlar var ki instagram'ın aksine fotoğrafı görmeden önce 10 satır hastag ile karşılanıyorsunuz. bu kişileri iki platformdan da takip etmeyi bırakıyorum, net.

  7 ağustos 2014 09:11

  5. Kullanmaktan en çok zevk aldığım uygulama. Bir fotoğrafın altına o fotoğraflardan alakasız etiketleri koyan insanlar durumuna gelirsek,birilerinin aradığı etikette ilgisini çekecek fotoğraflar görememesi instagramın kullanımına aykırı olsa da benim suyunu çıkartana kadar yaptığım durum. Çünkü çok beğenerek çektiğim bir fotoğrafı koyuyorum ve mükemmel yeteneğimi (?) daha fazla insanın görmesini istiyorum. Ve belki de bu durum robot hesaplar dışında daha fazla beğeni ve yorum alma isteğiyle alakalıdır, ben en çok koyulan etiketlere bakıp beğendiğim fotoğrafları beğenip,yorum yazıyorum ve insanların daha fazla görme ihtimali olmasını haliyle de daha fazla beğenecek insan olması demek. Tabii herkesin kullanım şekline göre değişen bir algı,ben fotoğrafçılığımı paylaşabileceğim bir uygulama olarak görüyorum.

  7 ağustos 2014 10:41

  6. Günümüzde bloggerların kullanmasının gerekli olduğunu düşündüğüm uygulama. Çünkü instagram'da çok daha geniş bir kitleye ulaşmak mümkün. Ayrıca paylaşımların ve yorumların hızlı yapılabilmesi sebebiyle blogdan daha pratik. Kısacası izleyicilerimiz ile iyi bir iletişim kanalı. Blogları çok seviyorum o ayrı ama instagramın da yeri başka bence. Mümkünse edinilmeli :)

  7 ağustos 2014 23:22

  7. "Amanın ne gerekmiş ki o beh" diye instagram furyasına katılmamaya çalıştığım sıralarda twitter kapandı ve "bari vakit geçsin haydin" dedim. Bir güzel üye oldum."Ay tam instagramlık du bi çekim" diye dolanıyorum şimdilerde. Hoş yani

  13 ağustos 2014 01:27


  8. bazen sadece bunu kullanabilmek için yanımda bir telefon taşıdığımı düşündüğüm paylaşım aracı.

  13 ağustos 2014 10:44

  9. Fotoğraf çekmeye bayılıyorum ve çektiğim fotoğraflara çeşitli filtreler ekleyip burada paylaşıyorum. İnternet paketimi en çok sömüren uygulama.

  13 ağustos 2014 13:50

  10. bir ben yokum dediğim sosyal medya platformu. :D:D aslında eğlenceli ama bende instagram'dan öte akıllı telefon yok ahahah :D:D sene olmuş 2014 ben nerelerdeyim be sözlük. evet teknolojiyle aram pek yok yıllar önce aldığım aletlerimle duygusal bir bağ yakalar yeni alınanları anneme babama dağıtır yoluma 5 yıl öncesinin telefon pc'siyle devam ederim. işin garibi bu kadar malına kıymet vermeyen yerden yere vuran bana tek dayanan teknolojik aletler eskiler :D:D neyse işte öyle, instagram iyi hoş ama akıllı telefon da aldırtmıyor bana, zaten oraya da bulaşırsam gerçekten yapılması gereken, nitelikli (kitap okumak, film izlemek, seyahat etmek gibi)aktivilere nasıl zaman yaratırım diyor ve tekrar vazgeçiyorum :D:D

  14 ağustos 2014 12:35