yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.8
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (5)
  • medya (2)
  5

  1. Kokuyu önleme konusunda oldukça başarılı olan karbonat içerikli krem Deodorant(link: https://www.rossmann.com.tr/isana-deodorant-krem-sodyum-karbonatli-50-ml-p-sr21020203 Link)

  Ürün yoğun bir krem formunda, çok hafif bir "meyve" kokusu var(gizlinot: Sebebi neydi ki?). Her koltuk altına bezelye kadar uygulamak yeterli. Ben pratik olması için sadece bu üründe kullandığım dil çubukları ya da minik Ahşap karıştırma çubuklarıyla alıp uyguluyorum.

  Uzun zamandır yalnızca evde kendi yaptığım karbonatlı Deodorantları kullanıyorum. Özellikle lazer kaynaklı koku artışına temiz içerikli olduğu iddia edilen (bkz: Simyaevi) ama karbonat içermeyen Deodorantların hiçbiriyle çözüm bulamadığım için kendim yapmaya devam ederim diyordum. Ama bu deodorant kokuyu en az 1,5 gün tamamen önlüyor. Çıktığından beri sürekli stok dışı olmasının sebebi buymuş dedirtti. Alüminyum içermemesi de büyük avantaj ama gene de tekrar almadan önce içeriğin tamamını araştıracağım.

  Son olarak güncel fiyatı 24,90 ₺.

  ilgili medya:
  2
  19 ağustos 2021 16:06 19 ağustos 2021 16:09

  4

  2. Ağdadan birkaç saat sonra bile cildimde irritasyon oluşturmayan çok başarılı bir deodorant. Olumsuz özellikleri:

  Evde karbonatla yaptığımız karışımlara kıyasla biraz daha sentetik olması olabilir.

  parmakla uygulandığı zaman hijyen açısından sorun teşkil edebilir, ancak temiz kullanıldığı zaman bir sorun olacağını düşünmüyorum.

  Online'da her zaman bulunmayabiliyor, mağazaları ara sıra kontrol etmekte fayda var.

  Olumlu özellikleri:

  Sprey deodorantlarda olduğu gibi ozon tabakasına zarar vermiyor.

  Alüminyum, pudra vb içermiyor.

  Yine parfümlü deodorantlar gibi akarı kokarı yok.

  Çok severek kullandığım ama cf olmayan stick deodorantlara mükemmel bir alternatif, hatta bence onlardan daha başarılı.

  Oldukça bereketli bir ürün, etkisinin en az bir gün olduğunu düşünürsek haftada 3 gün 2'şer bezelye yani toplamda 6 bezelye büyüklüğünde ürün yeterli.

  Fiyatı oldukça uygun, normal fiyatı 25 tl ve bence sonuna kadar hak ediyor. Ben indirimde 15'e almıştım.

  Günler sonra gelen edit: az önce fark ettim maalesef ambalajı plastikmiş... ama yine de deodorant tarifleri için kullanılabilir, atmayacağım swh

  19 ağustos 2021 16:18 4 eylül 2021 12:24

  5

  3. Süslüde şans eseri gördüğüm bir üründü ve ne zamandır bu tarz bir ürün arayışındaydım. Yıllardır roll-on kullanıyorum ve her gün tazeliyorum fakat roll-on lar f/p olarak beni memnun etmemeye başlamıştı. Ne kadar zararlı olduklarını da hepimiz biliyoruz maalesef. Rossman dan hemen bu ürünü edindim ve tek kelimeyle bayıldım.

  Öncelikle kullanımı çok rahat, banyo sonrasında hemen sürüyorum bezelye büyüklüğünde (kullanma talimatında böyle söylüyor). Aynı zamanda talimatta 3 gün sonunda maksimum etkinin göründüğü yazıyordu bende deneme amaçlı 3.gün sonunda banyoya girdim ve şok yaşadım çünkü sıfır koku vardı. Normalde gün sonunda çok hafif bir koku olurdu ama 3.günde hala koku yoktu. Bundan sonra sadece bu ürünü kullanmaya devam edeceğim herkese öneriyorum.

  Ekleme: Ben kulak çubuğuyla kavanozun içinden alıyorum öyle hem daha rahat hem de daha hijyenik oluyor.

  2,5 ay sonra gelen edit: bayılıyorum süslüler! gidip 2 tane daha yedekledim çünkü ne online sitesinde ne de bazı rossman mağazalarında yok. şans eseri ilk aldığım rossmanda hala bulunuyordu. güncel fiyatı 29,90 olmuş, sonuna kadar hakediyor.o kadar kullanmama rağmen ürünün yüzde 60 dan fazlası duruyor.

  10 ekim 2021 10:38 21 aralık 2021 17:27


  4

  4. Kendisiyle iki ayı doldurdum ve her banyo sonrası düzenli kullanımla yaklaşık 5/1'i bitti. Ürün hakkında söyleyeceğim tek olumsuz şey kokusu, ürünü uygularken aynı ortamda bulunduğum bir tanıdığımın "bu bayık koku da nereden geliyor" demesiyle ürünün ne kadar ağır koktuğundan emin oldum. Terlemeyi engellememesinin yanında verdiği kuruluk hissi ve 3 gün boyunca ter kokusunu önlemesiyle Performansı her ne kadar şahane olsa da hem plastik ambalajından hem de kokusundan dolayı bir daha almayacağım maalesef, koku hassasiyeti olanlar ürünü almadan önce bir daha düşünsün derim. Onun yerine nişastalı ve karbonatlı krem deodorant tarifleri varmış, onları deneyeceğim.

  Edit: imla

  10 ekim 2021 21:05 10 ekim 2021 21:09

  5

  5. 50 ml kavanozlu paketlerde satılıyor. (gizlinot: güncel fiyatı: 38,5 tl) ürün krem formda ama nemli bir yapısı yok, sanki içerisinde incecik kum taneleri varmış gibi hatta, o kadar kuru bir yapısı var yani. ürünün bir kokusu var ama koku aşırı kalıcı değil.

  ürünün kullanım önerisi banyodan sonra sürülmesi, ben de o şekilde uyguluyorum. fındık büyüklüğünde ürün alıp ellerimde ısıtıp koltuk altlarıma sürüyorum.

  lazere başladığımdan beri normalden daha çok terlemeye başladım. bu ürün sayesinde banyomdan sonra 2 gün hiç koku yok. terlemeyi tabi ki engellemiyor ama koku sıfır.

  f/p olarak çok önde olan bir ürün. ayrıca küçük olmasına rağmen uzun bir süre gidiyor.

  yalnız ben her banyo sonrasında kullanmıyorum. ayda 3-4 kere kullanmaya özen gösteriyorum. (gizlinot: ürünün üstünde de haftada 2 kere kullanılması öneriliyrdu sanırım)

  bittikçe alacağım bir ürün.

  17 ağustos 17:15 17 ağustos 17:16

  5

  6. Kokusu var biraz daha hoş olabilir, Daha ferah.. Fakat bu bile kendisini sevmeme engel olamadı. Ben genel olarak beğendim. Rollonun ıslaklığı ya da sprey deodorantın boğuculuğu olmuyor kullanım esnasında. Genel olarak zaten isana ismi temizliği ve sadeliği çağrıştırıyor. Bu ürün ile birlikte tescillenmiş oldu.

  10 eylül 14:33