yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  1. Benim üzerinde en hassas olduğum buradan bile beni tanıyan birçok yazarın en sevdiğim,en yakışıklı bulduğum ölümsüz aşkım. Kendisi,the doors grubunun solisti olup birçok kere şiirlerin ilahı,uyuşturucuların kralı,kertenkere kral olarak anılır. 65'li yıllarda the doors grubunu en iyi arkadaşıyla yani ray manzarek ile kurmaya karar verirler.

  Ray manzarek,grubun beynidir ve jim'e öncülük etmiş sayılır. Jim morrison diyince pam'e yani kozmik eşine duyduğu sadakat ve aşkı gelir aklıma ilk önce. tamam sayısız kadınla yatmıştır ama asla bağlılığından vazgeçmediği tek kadın pam morrison'dur. (link: https://en.wikipedia.org/wiki/Pamela_Courson pam courson morrison) 27 yaş ölüm akımını başlatan ilah olarak görüyorum. Her zaman ona inanan insanlara dediği tek şey,algılarınızın kapılarını açık tutun. (bkz: the door of perception) love street,queen of the highway,break on the other side,la woman ve saymakla bitmeyen birçok şarkı benim dinlerken içimin cız ettiği birşey. Bu adama duyduğum başka birşey.. keşke ölmeseydi ve konserinde la woman'ı bağıra bağıra söyleme şansımız olsaydı.. ah benim için ölümsüz aşkımdır.Paris'te pere lachaise mezarliginda yatmaktadır.Mesela sahnede tutuklanan ilk sanatçılardan biridir. En büyük isteği yaşarken hissedebilceği bir ölümdü mesela uçak'ta ölmek gibi. Korktuğu şey yüzüne öldü uyuşturucu kullanırken ölmek istemediğini birçok röportajın'da dile getirmesine rağmen kalbi dayanmadı. Neyse daha ayrıntılı konuşmak ve bilgi almak isteyen olursa saatlerce jim hakkında konuşabiliriz.

  The doors'a ait verilmiş en iyi biyografi filmindedir onuda paylaşıyorum.

  (link: http://unutulmazfilmler.co/the-doors.html The doors film)

  8 kasım 2015 12:29

  2. (link: https://www.youtube.com/watch?v=pldftoUbM80 love street) ile başlayıp (link: https://www.youtube.com/watch?v=ptA39Awo0FE you're lost little girl) ile biten bir hikayenin kahramanı.

  ve ekler diğer kahraman:

  "ben biraz eskiye baktım da. yine eskiden baktığın yerde, 1:28 (link: https://www.youtube.com/watch?v=4s83kka9iYQ the crystal ship)"

  yerleri çok özel bu iki kahramanın bende.

  8 kasım 2015 13:24

  3. tanım : lizardking. the doors 'un 27 sinde ölen solisti.

  kendini kertenkele kral diye tabir eden 8 aralık 1943 yılında dünyaya gelen, batı yakasının gizli peygamberi olduğunu düşündüğüm 27 kuşağının en gözdesi en rock n roll u ve en delisiydi kuşkusuz. ve en narsistiydi jim.

  yaptığı müzikten öte bir şeyi varsa o da kesinlikle şiirleridir. jim' i diğerlerinden ayıran da buydu aslında. iq sunun einstein' dan daha yüksek olduğu söylenir mesela.

  jim kendisini hep kızılderili sanarmış. küçükken gördüğü bir kazada kızılderili kabile reisinin ruhunun ona geçtiğini düşünmüş hep. anne ve babasından yardım etmedikleri için ömür boyu onlardan nefret etmiş. hatta ''the end'' parçasında anne ve babasına

  -father i want to kill you

  -mother i want to fuck you tarzı söylemleri sonucu sahnede tutuklanarak dünyada bir ilki yapmıştır. konserlerinde yaptığı sahne şovları ve seyirsiye cinsel organını açıp mastürbasyon yapmasından sonra polisle birlikte sahne alan ilk şarkıcıdır. hayatı tam bir sansasyonel yani.

  grup üyeleriyle uyuşturucu bağımlılığından ötürü ara ara yolları ayrılsa da onları hep sevmiş ya bu adam. grup üyeleri tam bir kolpalık yapsalar dahi jim onları hiç satmamış be. 1968 de woodstock

  a bile çağrılmamış yahu . dünyada rock müziğin üç babalarından biri olan jim morrisson manyaklıklarından ötürü woodstock' a çağrılmamış. bu düşününce komik bir şey yani.

  pamela ile olan efsane aşkları, kavgaları ile tamamen o yaşadığı dönem adeta bir kral olmuş. ve şöhrete dayanamadığı için hem kendinden hem pam' den uzaklaşmıştı son dönemler. ve jim öldükten bir süre sonra pamela' nın da kendini öldürmesi. böyle bir aşk ...

  katıldığı ainler, sahnede ettiği saykodelik danslar ve hep kendini kızılderili sanması...

  kendine neden kertenkele kral lakabını taktığına gelirsem eğer ; kertenkele dünya ekosisteminde tamamen yok olsa da asla ekosistem döngüsüne bir faydası olmayan tek canlıdır. o da bu yüzden kendisini hep kertenkele olarak görmüştür.

  dünyamıza gelen bir kayan yıldızdır. çok şanslı olanlar onu görebilmişlerdir. biz de şanslı sayılırız pek tabi ki. jim' i dinleriz, şiirlerini anlayamasak da okuruz, onun hayat felsefesini çözmeye çalışıp içerisinde boğuluruz.

  hayatımda beni şuan ben yapan, bana anlam katan ve dahi hayatımı şekillendirmem de bu adamın katkısı çok ayrıdır. belki birçok insan onu sadece uyuşturucu bağımlısı bir rock yıldızı olarak görebilir. ama jim benim için bundan fazlasıdır. o bir filozoftur. şarkıları arasında mırıldandığı şiirleri ile aslında ne kadar duygusal olduğunu söyler bizlere hep. jim ile aynı dünyayı paylaşabildiğim için onun nadide sesini ve çılgınlıklarını her gün youtube dan açıp jim ile güne başladığım için ve dahi her sabah onun resmiyle gözlerimi açtığım için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. o benim ilahım evet. 27 kuşağının en değerlisi. kertenkele kral sen gerçekten bu dünyaya gelen sayılı efsanelerden birisin. bazen gerçek olduğuna bile inanamıyorum.

  ukte kendime ait.

  4 ocak 2016 09:10 4 ocak 2016 10:21


  4. sevgilim olmasını istediğim, sesinde huzur bulduğum seksi, deli bir adamdı mr mojo risin.

  4 ocak 2016 10:10

  5. Çünkü bugün doğduğu gün. Biraz yazma fırsatını geç buldum ama bugün her zamankinden daha fazla kulaklarımda şarkıları. Güzel yaşa nereye aitsen kertenkele kral! Bugünün hatırına en güzel şarkılarından biri tüm kralı sevenlere gelsin. Ah hayatımın adamı! keşke senle tanışma imkanımız olsaydı.

  Come on baby light my fire!

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=aEXoQbxy8sI the doors - light my fire)

  8 aralık 2016 18:04 8 aralık 2016 18:05