yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (6)

  1. Keşfettiğimden beri yatmadan videolarını izlediğim, konuşması bende adeta (gbkz: asmr) etkisi yapan iskoç youtuber ve makyaj artisti, genellikle sahne makyajları ve çekimlerde çalışıyordu sanırım. kendisini youtube’da açık renkli fondöten yorumları ararken buldum, bulduğumda ağlayacaktım çünkü ilk defa kendi ten rengimde bir youtuber görüyorum, herkes bronzluktan ölüyor, açık tenli olduğunu sananlar buğday, bizimkilere hiç girmiyorum bile. o yüzden cilt tipime uyduğu takdirde bundan sonra bu kadının kullandığı renkteki ürünleri, farklı tonlar deneyip hayal kırıklığına uğramadan nokta atışıyla kullanabilirim bence. youtube’un Bana tek katkısı bu oldu sanırım. kendisi trans bir kadın. ve bence çok güzel. 

  bir videosunda iskoç olduğunu ve uzun yıllardır Londra’da yaşadığını söylemişti, aksanı yıllar içerisinde ingiliz aksanına evrilmiş, ama arada bazı sözcüklerde (gizlinot: very gibi) içindeki iskoç yüzeye çıkıyor. 

  (yazar: smokeygil) uktesi. 

  26 kasım 2017 04:01

  2. En sevdiğim youtuberlarda belki de başı çeken, lord cenaplarını foundations for pale/fair skin youtube aramalarında bulduğum, aynı zamanda bir make up artist olan youtuberdır. İskoç olsa da İngilizce'yi artık İngilizlerin bile konuşmadığı kadar yoğun bir aksan ve zengin kelime haznesiyle konuşur. Kendisi bir trans ve o kadar güzel ki cinsiyetinin erkek olabileceği aklıma bile gelmemişti sesini duyduğumda. Hasta herhalde filan demiştim. Fondöten rengimiz uysa da fondöten bitişi zevkimiz uymuyor. Ben aydınlık/doğal görünüm ve hafif kapatıcılık peşindeyken, John'un neredeyse tüm base ürünleri maske derecesinde mat ve full kapatıcı ve o kadar çok uyguluyor ki nikkietutorials yanında halt yemiş öyle söyleyeyim. Kanalda daha çok editorial makyajlar ağırlıkta ancak günlük makyajda zevklerimiz tutuyor. Pembe allık/ruj belki maskara, kaş ve bitti.

  Barok, kara mizah için mutlaka instagramına göz atın. (link: https://www.instagram.com/p/BfgBIkrBngp/?hl=en o kadar haklı ki shsjsja) sanırım kendisi bir he.(link: https://www.instagram.com/p/Bc5t-qig6ki/?hl=en )(link: https://www.instagram.com/p/BdBHrMQBaLr/?hl=en ) Nc30 kullandığı bir golden look videosu çekmişti ve:  (link: https://www.instagram.com/p/BbUoTzMBJFa/?hl=en )

  14 nisan 2018 23:18

  3. Dün Youtube’un Karanlık köşelerindeki “exposed” videolarından birinde adını görünce yüreğim hop eden, gözlem ve mantık anlamında bakış açısı çoğu insandan fersah fersah ileri olan karanlık lord’umuz. Peter monn yapmış videoyu, “eyvahlar olsun, john’u harcayacaklar matmazel” diyerek açtım, oh diyerek kapattım çünkü peter monn John’a bayılmış ve “bu adamın nasıl milyonlarca takipçisi yok inanamıyoroom” diyerek bitirdi videoyu. peter monn john ve jeffree star’ın bir collab videosu yapmasını istemiş, zıt kutuplar oldukları için çok farklı ve zevkli bir şey çıkacaktır ortaya diye. Alttaki yorumlardan biri şöyle “John Chanel’se, Jeffree hot topic’tir (gizlinot: ucuz ve dandik bir kıyafet aksesuar sitesi jgngmgj) “

  bu vesileyle ben de john’un yeni soru-cevap videosunu izlemiş bulundum. “sosyal medyada sana Saldırıda bulunan oluyor mu?” minvalinde bir soru gelmiş. John’un verdiği cevap gerçekten fasiküllere basılıp dağıtılası. öncelikle “bana hep “seni club’dan sonra eve götürecek erkek büyük şok yaşayacak” gibisinden mesajlar geliyor, öncelikle ben club’lara takılmıyorum, sadece ayrıcalıklı toplantılar ve gizli cemiyetlere gidiyorum.” Gibi alaycı ve tepeden bakan o bayıldığım üslubuyla cevap veriyor. 

  Sonrasında konuyu feminenliğe getiriyor, alıyor eline sazı ve veriyor coşkuyu. özetle, maskülen erkeklerin feminenlikten korktuğunu, bir kadının maskülen giyinmesinde sakınca olmadığını, lezbiyen bir çiftin sevişmesini heteroseksüel bir erkeğin seksi bile bulabileceğini, ama iş feminen bir erkeğe geldiğinde ise olayın aniden ikiyüzlüleştiğini anlatıyor. Cinsellikte Doğa gereği kadın pasif erkek aktiftir, bir erkeğin pasif olabileceği düşüncesi bile diğer erkeklerde direkt bir “günah” algısı oluşturuyor diyor. heteroseksüel erkeklerin, kadına dair olanı bir erkekte görmekten rahatsızlık duyduğunu, ama erkek gibi giyinen bir kadının, asla kadın gibi giyinen bir erkek kadar alay konusu olmadığını, bunun sebebinin de maskülen erkeklerin feminenliği aşağıda ve eksik görüşü olduğunu ve bunun semavi dinlerin ortaya çıkışından beri kadın ve dişi hissedenler üzerindeki baskısını öyle güzel vurgularla açıklıyor ki... videoyu da “feminenlik kötü birşey değil, doğa da feminen.” Diyerek bitiriyor. 

  videonun linkini sonra koyacağım, şu an hayatımın son finaline girmem gerekiyor. <3

  24 mayıs 2018 15:31

  4. Konusurken gozleri sabit bir sekilde kameraya odaklaniyor ve sadece agzi oynuyor iste tam o an, ben hipnotize oluyorum. yarattigi personayla gercekten en cok guldugum ve eglendigim youtuber olabilir. 

  1 ağustos 2018 15:58

  5. Geçen gün youtube ana sayfamda bir anda çıkan youtuber.

  Garip bir havası ve büyüleyiciligi var. Aksanı cok hoş. Kameraya sabit bakması, soğuk espri anlayışı hepsini ilgi çekici buluyorum. Ayrıca ne kadar soğuk desem de aynı espri anlayışımız var.

  Ancak bir iki videosu hariç diğerlerinde yaptığı look' ları beğendiğimi söyleyebilirim. Yetenekli bir makyöz. Londra' da sanırım bir güzellik okulu var.

  Kendisi ile neredeyse aynı cilt tonumuz ama john' cuğum en açık fondoteni kullanıyor belki bir numara koyu kullansa bu kadar sevimli hayalet casper' a benzemeyecek ama neyse yine de seviyorum kendisini.

  1 ağustos 2018 16:04

  6. Lordumuz, efendimiss. Muazzam yetenekli, diksiyonu kusursuz ve kelime dağarcığı sular seller gibi olan bir makyaj sanatçısı. Kendisi gibi karanlık bir mizah tarzı var ki yeme de yanında yat.

  3 eylül 2018 14:23

  7. Bir soru cevap videosunda "epadini" bulamadığı için "ephone"undan soruları okumak zorunda kalan ve video sonrası ölü olanlar dahil bütün arkadaşlarını arayıp hırsızlıkla suçlamayı planlayan 24.000 yaşındaki makyaj artisti. Büyük ihtimalle epadim evimin içinde ama olsun yapacak bir şey bulmuş olurlar diyordu. Kendisini eve götürecek tek erkek şoförüdür, geçenlerde şatosunun en yüksek kulesinden düşüp elini yaralamıştı.

  Fondötenini normalden koyu kullanması onu fani gibi hissettirdiğinden cildini koyulaştırmıyor. Favori güneş koruma faktörü ise haute couture. Kara mizahın lordu.

  He had slain me, justeversoslightly, to ensure seamlessness.

  10 eylül 2018 10:34 10 eylül 2018 10:35

  8. youtube aleminin lordudur. bu adamın kullandığı dil, yaptığı espriler efsanevi bir şey ya. oturup tekrar tekrar izleyesi geliyor insanın.

  ancak yeni başlayanlar için güzel bir kaynak da koymak gerek.(link: https://www.youtube.com/watch?v=mkyocnSluKQ lord maclean)

  ayrıca bir de kendisi hakkında yapılmış harika ötesi bir parodi var. (link: https://www.youtube.com/watch?v=cHVGxT9wfZ0&t=120s novympia)

  şaka maka makyaj tekniği de kuvvetli. lisa eldridge gibi makyözlerin de gözdesidir kendisi.

  29 haziran 02:54