sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (2)

  1. kalın ve düz kaşları seviyorum, fakat doğalı kavisli ve gür kaşlarımla bu görüntüyü yakalamaya çalışmaktan yoruldum. çok sabır gerektiriyor. evet çok sabır. ya aylarca almadan toptan çıkmasını bekleyip bir kerede dümdüz aldıracaksınız ya da aşamalı olarak kalınlaştıracaksınız. 2 ay korkunç kaşlarla etrafta dolaşmak yerine aşamalı olarak kalınlaştırmayı seçtiyseniz süre daha da uzuyor. zira her aldırdığınızda gayri ihtiyarı bir önceki alımda bırakışmış kaşlar da alınıyor. falan filan. zor iş yani.

  20 haziran 2015 13:16

  2. pek mümkün olmuyor efenim. yıllarca yetenekli (!) kuaförler tarafından yolunan kaşlarınız varsa aylarca da uzatsanız o kaşlar çıkmıyor. hint yağı & badem yağı kürleri de çok hafif bir etki yaratıyor. yani kaşınız küstüyse o kaşlarla yaşamaya mecbursunuz. ( ah ah eskiden bıyık gibi kaşlarım vardı ) yaklaşık 1,5 yıldır kalınlaştırmaya uğraşıyorum ama artık pes ettim. küsen yerlerden çıkan adına kaş bile denemeyecek olan incecik tüylerle avunuyorum. yaşasın flormar kaş kalemi.

  21 haziran 2015 00:00

  3. Kızlar ben kalıcı olmayan bir çözüm önerisinde bulunayım. Yani kaş farı ya da kalemiyle doldurarak kalınlaştırma. Mesela ben; kaşlarım çok ince geldiğinde kaşların baş kısmını uzatıyorum. Tabii ki de diğer kısımlardan daha uzun oluyorlar. Geri kalan yerleri de baş kısımların boyuna gelene kadar farla ya da kalemle (gizlinot: ben farla ) dolduruyorum. Bu yöntem bana en azından kaşlarım kendiliğinden uzayıp çıkana kadar yardımcı oluyor. Ayrıca mesela gürleşsin diye kendi haline bıraktığımda tek tük, şekilsiz, farklı yerlerde çıkan kaşları da almak zorunda kalmıyorum. Üstünü boyadığım için tek tük mü çıkmış, şekilsiz miymiş belli olmuyor. Anlatamadım değil mi? ben bir şekille açıklayayım. Görsellere ekliyorum. Benim kaşımın baş kısmı düz çıkarken sonrası belli bir açıyla yana doğru gidiyor. Görseldeki gibi keskin değil ama çizimim de bu kadar affedin dostlar. Bu yöntem için kaş renginizle çok çok uyumlu far ya da kalem kullanmalısınız yoksa bayağı bayağı ilginç durabilir.

  Edit: su (link: http://www.suslusozluk.net/gorseller/16830_2786_1436134048_db913c.jpg gorselde ) eski hali ve simdiki halini gorebilirsiniz. Eskisi dolduruldugu halde bu kadar ince dusunun birde doldurmadigimi. Eskiden sadece olan kasimin ustunden geciyordum. Simdi olmayan yeride boyuyorum. Kaslarin hepsinin cikmasini bekleyip oyle sekil versem 90 yasimda filan olurum heralde.

  Edit: (link: http://www.suslusozluk.net/g/kaş-doldurma/8673/ amman tanrim didim.)

  21 haziran 2015 12:52 15 temmuz 2015 01:37

  4. benim iki kaş da şekilsiz şukulsuz olduğundan hafif incelte incelte (gizlinot: hala kalın :d ) (gizlinot: bende de ne şekilsiz kaş varsa ) yeni istediğim şekli elde ettiğim için pek yeltenmediğim hadisedir zaten şu entryi girme sebebim de girdileri okuyunca çıkmasını istediğimiz kaşlar küser ama çıkmasın dediğimiz kıllar tüyler aldıkça, kökü uyarıldıkça çıkar ona şu an çok sinir olduğumu belirtmekti :DDD

  21 haziran 2015 23:22

  5. kaşlarınızı doldurarak kalınlaştıracaksanız allahaşkına yüzünüzle saçınızla vs uyumlu bir renk seçin ve karakalem çalışmayın. hafif dokunuşlar yeter. yoksa çok yapay ve kötü bir görüntü ortaya çıkıyor.

  22 haziran 2015 18:18

  6. Yıllar önce kuaför kurbanı olup adile naşit kaşı yaptırmış bulundum ve yıllarca bu kaş adam olsun diye uğraştım çok şükür şuan tam istediğim kıvamdalar ancak bu süre esnasında biraz oynama yapmak zorunda kaldım gerek kaş kalemi gerek boyayarak.

  Ben yaklaşık 3 yıldır çok açık sarı saç kullanıyorum kaşlarımıda boyamam gerekiyor dolayısıyla ben saç diplerimdeki en koyu renk ile kaşlarımı farla boyamayı tercih ediyorum. hem daha normal görünüyor hemde albino gibi dolaşmamış oluyorum

  23 haziran 2015 01:41

  7. Var olan kaş biçimimle hiç zorlamadan katıldığım moda

  23 haziran 2015 02:11

  8. Zamanında çok incelen kaşlarım için bir buçuk ay nerdeyse evden çıkmayarak yaptığım işlem. Badem, hint, zeytinyağı üçlüsü yolculuğumda en sevdiğim yoldaşlarımdı. Sonuç kesinlikle muhteşem kızlar. Sonrasında istediğiniz gibi şekil verebilirsiniz de. Çok inceltmediğiniz takdirde eski haline de dönmüyor. ben hala arada sırada zeytin yağı sürerim kaş ve kirpiklerime.

  6 temmuz 2015 13:01

  9. (no: 0) nolu entryye katılmakla beraber eklemek istiyorum. bir yakınımın dökülen saçlarına, önce pürüzlü bir taşla tahriş edip(veya peeling); zeytinyağı+sarımsak ikilisini sürdüğüne ve saçların yeniden o bölgede çıkmaya başladığına gözlerimle şahit oldum. küsmüş kaşlarda işe yarayacağına eminim, beli etraftaki tüycükleri de gürleştirip kaşı kalınlaştırabilir.

  15 temmuz 2015 11:37 15 temmuz 2015 11:38

  10. badem yağı ve hint yağı kullanarak bir dönem olmayan kirpiklerim gürleşip, uzamıştı, sanırım kaş için de aynı etkiyi yapar. ama sarımsak ve tuzu da deneyeceğim. çünkü sol kaşımda boşluklar var ve kavis kısmında sanki hafif faça atılmış gibi bir boşluk var sinirime dokunuyor.

  15 temmuz 2015 12:26

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar