sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (51)
 • medya (2)

1. Günlük hayatta (ofiste vs.) çok fondöten, bb krem vs kullanan biri değilim. Dışarıya bir yere yemeğe eski iş arkadaşlarımla buluşmaya gideceğim diye sabah makyaj çantama akşam makyaj yapmak için hızlıca birşeyler attım, Ofiste farkettim ki fondöten almayı unutmuşum yanıma. Elimde w7'ın bir adet gözaltı kapatıcısı vardı (ten rengime çok yakın), bir de ten rengimden 2-3 ton açık pastel'in concealer'i. Yüzümün orta kısımlarına w7'yi, aydınlatmak için de yüksek yerlerine pasteli sürdüm ve real techniques'in buffing fırçası ile dağıttım. bence oldukça güzel oldu. güzel kapattı ve fırça da güzel dağıttı ürünü. ortaya çıkan görüntüyü çok sevdim. Elbette her gün kullanılacak bir yöntem değil bence ama günlük hayatta çok az fondöten kullanan biriyseniz sizi hem yanınızda extra ürün taşımaktan, hem de nadir kullanacağınız bir ürüne para vermekten kurtarabilecek bir yöntem olduğu için burada paylaşmak istedim. Malum devir ekonomi devri :)

31 mart 2017 11:49

2. Bence günlük olarak çok mantıklı bir makyaj tekniği. Gözaltıma, kırmızılıklara ve sivilce, sivilce izi vs varsa üstüne sürüyorum. Bi de kontür yapcaksam elmacık kemiğinin altını temiz göstermek için. Zaten benim kullandığım kapatıcı çoğu fondötenden bile ince. Her gün yüze bb krem fondöten sürüp yüzümü niye yorayım sadece kusurlarımı kapatmak varken?

31 mart 2017 12:22

3. Oldukça güzel sonuçlar alınabilecek eylemdir. Kapatıcılar fondötene göre daha fazla pigment içerir (tabii bu durum fondötenine göre değişir, örneğin estee lauder double wear çoğu kapatıcıdan daha yüksek pigmentli. Yine urban decay all nighter da kapatıcı niyetine kullanılabilecek bir fondöten). Çok kapatıcı olmayan fondöteninizi herhangi bir nemlendirici veya güneş kremi ile karıştırırsanız iyi sonuç elde edemezken, kapatıcı ile (özellikle krem kapatıcılarla) denerseniz (rengi cildinize göre çok açık olmamalı) fondötenin verdiği etkiden daha iyi sonuç elde edilebilir, bir nevi bb krem elde etmiş olursunuz. Yine kapatıcıyı yüzün belli noktalarına sürerek tüm yüze yaymak da hafif örtücülüğü olan bir fondöten sonucu vermekte.

31 mart 2017 13:32

4. Kalan sağlar benimdir diyerek benimde genelde uyguladığım makyaj tekniği. Eğer alnıma fondöten sürmem gerekmiyorsa gerçekten bu bir kardır bence o yüzden kış aylarında tercihim bu yönde

31 mart 2017 14:14

5. Bütün yüze sürmek değil de göz altından aşağı doğru üçgen şekilde sürüp biraz çene ve alna yapıyorum bu işlemi. Üstüne pudra sürüyorum aşırı da yağlanmıyor. Sadece alnım ve çenem sorunlu olduğunda günlük makyajda fondöten bb krem vs sürmek istemiyorum zaten kapatıcı dışındaki tek ten ürünüm de özel gecelerde kullanmalık bir fondöten. O yüzden çok işe yarıyor. Bölgesel sorunlarınız varsa sadece oraya uygulamak bana mantıklı geliyor.

1 nisan 2017 13:07

6. yüzümün her tarafına uygulamıyorum fakat sivilceleri ve sivilce izlerini en güzel kapatan nars - radiant creamy concealer bence. elimde 4 meşhur fondöten var ama ben bu kapatıcı kadar güzel kapatınını görmedim ayrıca çok da kalıcı! elimde olan fondötenler yatıyor yerinde öyle.

1 nisan 2017 21:55

7. Geçen seneye kadar inanılmaz sivilceli ve problemli bir cilde sahiptim, şimdi çok daha iyi ve cildimi fondotendir, bb kremdir cart curtla yormak istemediğim için yaptığım şey bu.göz altlarıma iki pıt, alna iki pıt, biraz burna, biraz çeneye, bir de kaşları doldurduktan sonra çerçevelemek için.Ben NYX gotcha covered kullanıyorum, bir de minnak h&m beauty blender.böyle bütün yüze sanki uğraşılmış, ancak doğal bir görünüm veriyor sadece concealer.fondontene ölüm

1 nisan 2017 22:05

8. yüzümdeki kızarıklıkları örtmek istediğim zaman göz çevremden yanaklarıma doğru yayıp uyguladığım yöntem. sebebi ise fondötenimin bitmiş olması swh. günlük olarak belirli bölgelerde kullanılması pratik olabilir ama tüm yüze fondöten gibi boca edip uygulamak anlamsız olur diye düşünüyorum.

2 nisan 2017 12:05

9. Yapısı uygun ve kaliteli bir nemlendiriciyle karıştırılarak yapılmasını uygun bulduğum hareket. Fondötenin ağırlığını hissetmek istemediğim zamanlarda yapıyorum.

2 nisan 2017 19:52

10. Hep uyguladigim yöntem. Az miktarda kapaticiyi burnuma ve çenemdeki koyu bölgelere nokta nokta uygulayıp ıslak süngerle dağıtıyorum. Üstünden fırçayla çok az pudra geçiyorum. Düğün dernek hariç ten makyajım budur. Çoğu zaman bunu da yapmıyorum. Cildim gayet kötü ama fondöten sürerek daha da bozamam.

2 nisan 2017 20:02