3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. çoğu parfümle kıyaslandığında kalıcılığı azdır.

lakin çok güzel ve hafif bir kokusu vardır. yaz kış her mevsim gider ama ben kış aylarında kullanmayı tercih ediyorum. yıllardır vazgeçemediğim kokudur kendisi. bir dönem yakın bir arkadaşıma eski kız arkadaşını hatırlattığı için yoğun ısrarı üzerine kullanmamıştım ve çok özlemiştim. neyse ki artık kullanabiliyorum(ybkz: swh )

23 ağustos 2013 14:20

2. Kendimle çok bütünleştiremesem de kimsenin rahatsız edici bulacağını sanmıyorum. Üst notalarında yoğun Nilüfer çiçeği olsa da bir diğer üst notayı oluşturan limonsu notası hissedildiğinde yüzde yüz feminen bir parfümü hatırlatmaktansa unisex bir parfümü hatırlatıyor. Böyle düşünsem de annem kendisine hediye aldığım parfümü çiçeksi notlarını öne sürerek çok beğendi, limonsu kokuyu alan sadece bendim sanırım. Ama yine de yaz için daha ideal olduğunu sanıyorum. Daha çok beyaz tenliler ve sadelikten yana olanlar için uygun buluyorum. Dışarıda da buram buram taklitlerinin kokusunu çok duyabileceğinizi sanmıyorum.

10 ocak 2015 01:34

3. Çok ferah bir kokusu var, öyle imza parfüm niteliği falan taşımıyor, ama her mevsim kullanılabilecek zarif bir koku. Gündüz parfümü.

17 ağustos 2015 16:33


4. emotion'un ''lovely blue'' versiyonu, kenzo'nun bu parfümü ile birebir aynı kokar canlarım. çok ferah ve karakteristik bir kokudur ve bana nedense hep kış kokusu gibi gelir. belki de biraz kışı çağrıştırdığındandır, bilemedim.

yıllar yıllar evvel, daha ortaokula giden mini bir kız iken kullanmaya başladığım ilk parfümümdür. annem almıştı ve o zamanalar kenzo nedir bilmiyordum. artık biliyorum ve yakında hepinizi yiyeceğim.

4 eylül 2015 11:20

5. Bu parfüm bana çok hafif ve biraz sportif bir koku gibi gelir. Gerçekten dupe ürünü emotion'da mevcut. Çok seksi bir koku gibi gelmese de ne zaman sürsem etrafımdakiler özellikle de erkekler çok beğenir. Hatta benden çok etrafımdakiler seviyor. Ben sıktıktan sonra kokuyu hissetmiyorum bile. Sanırım kokunun tenle uyuşması ile ilgili... Bu arada adidas mavi renkli parfüm de bu kokunun aynısı olmasa da benzer notaları taşır.

4 eylül 2015 13:35 4 eylül 2015 13:35

6. natalia oreiro'nun parfümü idi dergilerde yazdığına göre

4 eylül 2015 16:29

7. sevişme kokusu, diye dalga geçerim parfümümle. çok az kaldı bitmesine. nasıl koktuğunu tanımlayamıyorum ama çok ferah bir kokusu var. annem ara ara hanımeli gibi kokuyor der. sıkıldıktan on dakika sonra kokuyu alamamaya ve kalıcı olmadığını düşünmeye başlayabilirsiniz ama yanlış. ensenize ve saçlarınıza sıktığınız o iki fıs her hareket edişiniz de, her rüzgar esişinde usul usul havaya dağılır.

hale gibi sarmalamaz. öpüşmek için eğildiğinizde ya da sarıldığınızda, burna dolan o nefis koku bu parfüme aittir. sanki teninizin kendi kokusudur.

bazen de kenzo kokulum, diye sevilirsiniz.

24 kasım 2015 01:48


8. eau indigo versiyonunu seneler önce şişelerce kullandığım parfüm.

yumuşacık, hafif, çok farklı ve kişilik sahibi bir koku. tam bir yakın temas kokusu, hani böyle sarılınca alabileceğiniz türde. yıllar sonra çok özlediğimi fark ettim ve almaya karar verdim. 50ml şişesinin 85 liraya bulunabileceğini görünce hem sevindim, hem de şüphelendim açıkçası. boyner'de 118, mizu'da 85. orijinaldir eminim ama bayat mıdır, bilemiyorum.

12 aralık 2015 02:17

3

9. 2005'ten beri severek kullandığım parfüm. Arada "değiştirsem mi" diyerek çeşitli denemeler yapsam da her denemenin ardından yeniden bir şişe L'eau par alıveririm. Hatta son şişemi de bu ayın 20'sinde sipariş ettim Yurtiçi kargonun teslim etmesini bekliyorum. 100 ml'sini 139,90 liraya Markafoniden aldım. Fiyatının ortalamada olmasını da çok hafif oluşuna, kalıcılığının tam da EDT'ye uygun olmasına ve her tene yakışmamasına bağlıyorum.

Beyaz tenliyseniz ve seksapelin yapış yapış şeker kokmadan da olabileceğine inanıyorsanız muhakkak alın, demem almayın bir tek ben kullanayım. :)

Çok hafif olması taklit edilememesini de birlikte getiriyor ki, bu parfüm seçerken benim ilk kriterimdir. Ne parfümlerden ağlaya ağlaya vazgeçmişliğim vardır bu "taklit" mevzuundan ötürü.

25 ocak 2016 14:08 ed.25 ocak 2016 17:43

10. Beni pek cezbetmedi ama annem hafif kokuları tercih ettiği için ona aldığım bu hediyeyi severek kullandı.Biraz uçucu gibi; gün içinde sürekli tazelemek gerekiyor.

31 ocak 2016 20:49