yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (99)
  • medya (15)

  1. Kendi kirpiklerinize uygulanan bir işlemdir, uzatıp kıvırır. Bakım yağları uygulanır, uzun bir işlem olmakla beraber kirpik permasına göre daha pahalıdır. Eğer hacimli görüntü de isteniyorsa liftingle beraber botoks yapılır.

  27 nisan 2017 01:46

  2. ipek kirpik uygulamasının kirpikleri döktüğünü her yerde okuduğum için ona güzel bir alternatif gibi duran uygulama. anladığım kadarıyla türkiye'ye yeni gelmiş, kendi kirpiklerinizi besleyip, boyayıp kaldırıyorlar. gerçekten çok zayıf kirpiklerim var ama dökülmelerinden korktuğum ve sürekli bakımla uğraşmak istemediğim için kendimi ipek kirpikten vazgeçirdim, lifting randevumu aldım. yaptırdıktan sonra neymiş ne değilmiş yazacağım.

  edit: dünyanın en mükemmel uygulaması. kirpik kıvırıcı kullanıp üzerine maskara sürdüğümde bile dümdüz karşıya bakmaya devam eden kirpiklerim artık sadece biraz maskarayla mükemmel duruyor, ve şaşırtıcı ama gerçekten kalıcı bir uygulama. ilk yaptırdığınızda 1 ay sonra yenileme öneriliyor, ondan sonra 2-3 ay arayla yaptırılması yetiyor. kendi kirpiklerin de gürleşeceği söyleniyor ama daha 1 ay bile dolmadığı için emin olamadım. kısacası iyi ki yaptırmışım dedim kendim için. fakat şunu da söylemek gerekiyor ki kendi kirpikleriniz uzun ve gürse, maskarayla da sizi tatmin eden bir sonuç alıyorsanız yaptırmasanız da olur, çok büyük bir fark yaratmayacaktır. ama kısa ve aşağı bakan, ne yaparsanız yapın kalkık ve kıvrık durmayan kirpikleriniz varsa benim gibi, bu uygulama size ilaç gibi gelecek ona eminim.

  4 mayıs 2017 19:43 28 mayıs 2017 19:22

  3. Dün yaptırdığım hede. İşlem tam 1.5 saat sürdü, en tatsız kısmı da bu idi zaten. Tam bir buçuk saat boyunca gözlerimi kapalı tutmak zorundaydım. Nedense beni bu durum baya gerdi.

  Ben Tırnak Butik'te yaptırdım. Gayet memnun kaldım ve ilgililerdi.

  Evet gelelim yortumlarıma. Kirpik lifting'e ekstra birde kirpik botoksu yaptırdım, bu sayede daha hacimli görünmesini sağlıyormus kirpiklerimin. işlem sonrasında gerçekten aynada gördüğüme inanamadım. Kirpiklerim öldüğündan çok çok daha uzun, kıvrık, ve hacimli görünüyor. Ve bu birkaç gün sonra daha da artacakmış çünkü kirpikler yapıştırıcının etkisinden kurtulacak ve ayrılacakmış.

  Suan için özetlemem gerekirse, rimel sürmeme gerek var gibi hissetmiyorum. Sonuçtan gerçekten çok memnunum. Ama onca kimyasal uygulamasından sonra kirpiklerime zarar gelmişmidir, uzun dönemde dökülme yapar mi bu konuda soru işaretlerim var. İleriki dönemlerde bu entry'i editleyeceğim herhangi bir kötü yorumum olursa.

  Benim suanki izlenimlerimden sonra, yaptırmak siteyen varsa --->koşun yaptırın derim. Müthiş bir rahatlık. Suan kirpiklerim göz kapaklarıma değiyor ve rahatsızlık veriyor, tatlı ve şımarık bir rahatsızlık tabii ki :)

  Sonradan gelen edit: Süslüler çok memnun kaldım. Her yaz yaptırıyorum. Kişin genelde kirpiklerimi serbest bırakmaya çalışıyorum. Bıraksalar, kişinda yaparım.

  23 temmuz 2017 11:48 31 aralık 2019 00:47


  4. Düzenli olarak yaptırdığım işlem. Yani baZen üstüne falan yatınca yamuk yumuk oluyor tabii. Hergün boş rimel fırçasıyla yağ sürüp tarıyorum. 

  İlk yaptırdığımı Nermin Sönmez'e yaptırmıştım. Hiç memnun kalmadım. Gözümün içine kaçtı ve gözlerimde öyle bir yanma oldu ki, gözlerimden yaşlar geldi kıpkırmızı oldu ve kadın hiç ilgilenmedi. Geçti başkasınınkine devam ediyor. Yaptığı işlemden de memnun kalmadım güzel kıvıramadı, taramasını kötü yaptı ve kalıcılığı çok azdı. Üstelik çok pahalıya yapıyor. 

  Rimel Sürmeye hiç gerek kalmıyor (kirpiğinize bağlı) sürünce de mükemmel duruyor 

  Edit: yağ sürüp tarıyordum. Artık hiç yap sürmüyorum. Neden derseniz yağ sürüp tarayınca üstüne yatınca yamuluyor hep. Yamuk yumuk kalıyo. Hiçbişey sürmüyorum kalıcılığı daha sağlam oluyor. 

  26 aralık 2017 12:44 27 mayıs 2018 21:05

  5. final haftam biter bitmez  yaptırdığım işlem. Öncelikle bu zamana kadar kirpiklerime hiçbir işlem yaptırmadığımı belirtmek isterim. Hep takma kirpik kullandım ama doğal duranlarından. böyle bir işlemin var olduğunuda severek izlediğim ingiliz blogger sayasinde aylar önce öğrenmiştim.(gizlinot: icovetthee) araştırmalarımla ipek kirpiğin kirpiklere çıkardıktan sonra çok zarar verdiğini öğrendim ve bu işlemin daha az zararsız olduğunu bildiğimden yaptırma kararı aldım. Ben tırnak butikte yaptırdım; kirpik botoksuda eklendi işleme. yaptıralı iki gün oluyor şuan için sonuçtan memnunum. kirpiklerim rimelsiz bile takma kiripik gibi duruyor. :)

  5 ocak 2018 12:17

  6. ilk kez mayıs-haziran gibi yaptırmıştım, ikinci kez de geçen hafta yaptırdım. uzun süre ipek kirpik kullanan biri olarak liftinge bayıldım. ipek kirpik kirpiklerimi çok döktü ve inceltti. bi de bu instagramda "kötü yerlere yaptırırsanız böyle dökülür kirpikleriniz" diye fotoğraf paylaşan bir yere yaptırıyordum. hatta bir kere gittiğimde "kirpiklerinizi nereye yaptırdınız çok zarar görmüşler" demişlerdi, tabii ki cevabı yapıştırdım "sizde yaptırıyorum 1 yıldır" diye. ondan sonra da ne oraya bir daha gittim ne de ipek kirpik yaptırdım. ne kadar kaliteli olduklarını iddia ederlerse etsinler ipek kirpik kirpikleri mahvediyor. ben de başka bir yerde lifting denedim ve bayıldım. bir de botox yapıyorlar, gerçekten 2. kez yaptırdığımda kirpiklerimde çoğalma ve uzama gördüm, zaten kadın fotoğraflarını da çekip koymuştu belli yani. üstelik ilk kez yaptırdığımda bile 2-3 aya kadar kirpiklerim tamamen inmedi, orta kısımları hala kalkıktı ikinci yaptırdığımda. kısacası kirpiklerim mahvolduktan sonra ilaç gibi gelen uygulama.

  edit: ben ikisini de 150'ye yaptırdım, boyamayla birlikte 160 oluyordu. fakat 1 eylülden itibaren 200 oldu fiyatı

  4 eylül 2018 21:57 4 eylül 2018 21:58

  7. Yazın başında yaptırdığım ve memnun kaldığım uygulama. Kirpikleri ısrarlı şekilde aşağı bakan ve asssla onları yukarı baktırmayı başaramayan bir insanım. İpek kirpik bile yaptırsam bu aşağı bakma meselesi yüzünden kötü duracağını düşündüğümden lifting yaptırdım. Kirpiklerim az, aşağı bakan, cansız kirpikler; ne maskaralar denedim kar etmedi. Lifting yaptırınca insanlar her gün aynı yaptığım göz makyajına "çok güzel olmuş" der olmuştu. Bana 4 gün arayla iki seans yapıldı. Çünkü ilk seansta tutmadı (kirpiklerim gerçekten inatçı). İlk senas 45 dakika kadar sürdü toplam, ikincisi 20 dakika. ikinci seans sonunda çok güzel olu kirpiklerim ancak ben ne yazık ki o gece göz bandıyla uyudum ve kirpiklerim biraz birbirlerine karıştı, rimel sürmedikçe de öyle kaldılar 1 ay. Bende kalıcılığı 1 ay oldu. Tekrar yaptırmayı düşünürüm, düşünen varsa da tavsiye ederim.

  6 eylül 2018 15:01


  8. 1 buçuk ay önce tırnak butikte yaptırdım. Kirpikler orta uzunlukta, sert ve dümdüz. Yaptırmadan 2 gün önceden gözlerim akmaya başlamıştı (alerjim var arada oluyor) randevu aldığım için iptal ettirmeyeyim olsun dedim gittim. Gerçekten yatma aşaması çok sıkıcı ben de sürekli kıpırdadım ve uyarıldım. Benimkiler fotoğraflardaki gibi kıvrık olmadı maalesef. Yapan kişi gözlerin çok ıslak ve kirpiklerin çok sert 2. Yaptırışında çok daha iyi olur dedi. Yani ben hala maskaraya ihtiyaç duyuyorum ne yazık ki ama en azından artık kıvırıp maskara sürünce düşmüyorlar -eskiden düşerlerdi- tekrar yaptırmayı düşünüyorum. Dökülme, kopma gibi bir durumum olmadı. Kirpikleriniz uzun ve düzse yaptırırsanız muhtemelen memnun kalırsınız. Tekrar yaptırırsam güncellerim burayı.

  12 eylül 2018 23:06

  9. neden bir kelimesinin türkçe diğerinin ingilizce olduğunu anlamadığım hangi dile ait olduğu belli olmayan isim grubu. çok mu zor kirpik kaldırma demek ya da ingilizce ismi her neyse onu demek. bazı isimlerin orjinal dilleri ile kullanilmasi mantıklı ama yarı bir dil yarı bir dil saçma gerçekten. not : siz eksilemeden ben söyleyeyim eksilemeniz benim bu düşüncemi değiştirmeyecek o yüzden zahmet etmeyin

  12 eylül 2018 23:28 13 eylül 2018 13:19

  10. ilk yapılan zamanlarda çok güzel dursa da kimse kirpiklerin bir süre sonra yarısının düz yarısının kıvrık kaldığını ve o görüntünün bütün kıvrık kirpikler düşene kadar öyle kaldığını söylememiş. şahsen bu hatayı bir kere yapmış biri olarak uyarayım uzun vadede insanı tatmin eden bir işlem değil.

  13 eylül 2018 00:23