yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Çeneye ve dişlere vurur,birden başlar.genellikle birkaç günde geçer ama geçmiyorsa sıkıntı var hacı

  Dış-orta kulak iltihaplarından,basınçtan,alerjiden,egzamadan,kulak zarı ve çene kemiği problemlerinden yahut soğuk algınlığından dolayı meydana gelebilir.mesela ben çok sık dış kulak iltihabı sorunu yaşadım şu anda da egzama sorunu yaşıyorum ve ne zaman üşütsem hemen kulağım şişiyor zonklamaya başlıyor.birkaç günde kendiliğinden geçiyor ama geçene kadar çenem,dişlerim hep ağrıyor

  Ukte: (yazar: sutlukahve )

  5 mart 2016 16:28

  2. Bende orta kulak iltihabıyla kendisini gösteren ağrıdır. Diş ağrısıyla kapışır bence hatta bu kesinlikle daha kötü. hangi kulak ağrıyorsa vücudun o tarafı resmen iptal oluyor bende. Ağlatır, yastık ısırtır öyle bir ağrı... sıcak havlu ya da sıcak su torbası kısa süreli çözümler sunar ama kesin çözüm popişe iğneyi yemektir :( yakalanmamak için soğuktan korumak lazım, başka çözümü yok...

  5 mart 2016 17:20

  3. Orta kulak iltihabından mağdur olmuş bir kardeşiniz olarak, kimselerin başına gelmesini istemediğim kötü ağrı. Özellikle kulağınız ağrırken uçağa binmek başa gelebilecek en korkunç şeylerden biri. Olur da bu halde uçağa binmek zorunda kalırsanız, yanınıza bol bol sakız alın ve yol boyunca sürekli sakız çiğneyin. Sakız bulamazsanız ağzınızı açık tutmaya çalışın ki basıncı dengeleyebilesiniz. Bu ağrı oluştuğunda, ihmal etmeden doktora gidilmesi gerekir. Ezbere ilaç kullanılmamasını da tavsiye ederim. Çok çeşitli sebeplerden kaynaklanabilir ve ezbere alınan ilaçlar zararlı olabilir.

  5 mart 2016 20:48


  4. küçüklükten beri orta kulak iltihabından muzdarip olanlardanım. hatta 6 yaşındayken doktor tüp takalım demiş de annem kabul etmemiş. zaten bir süre sonra düzelmiş ta ki bundan 4 yıl önceye kadar. 4 yıldır senede bir defa ve her seferinde kışın olmakla birlikte beni benden alır bu ağrı. öyle günlerce süründürmüyor ama. hava kararınca yavaştan başlıyor gece olunca coşuyor kimse karşı koyamıyor ona. sonra gözüksün bana acil yolları. ağrı kesiciyi yedikten sonraki 1 saat içinde geçiyor ve bir daha da kendini göstermiyor. her sene yalnızca 1 gece vurup kaçıyor. bu sene henüz kendini göstermedi normalde aralık gibi falan oluyordu. o yüzden sürekli diken üstündeyim. ha geldi gelecek mantığıyla bekliyorum ama bir yandan da tü tü maşallah nazar değmesin inşallah da diyorum açıkçası.

  bir de okuldaki hocalarımdan birisinin dediğine göre bebekler yaklaşık 45 derecelik açıyla emzirilmeliymiş. daha yatay şekilde yatırıldıklarında süt bir şekilde daha yeni gelişmekte olan iç kulağa oradan da orta kulağa kaçabiliyormuş bu sebeple küçük çocuklarda orta kulak iltihabı çokça görülürmüş. bu da dipnot olsun benden size.

  5 mart 2016 21:00

  5. Daha 4 5 yaşlarımdayken sürekli tekrar eden en ufak rahatsızlığımda ortaya çıkıyordu ve teşhis hep orta kulak iltihabıydı . Sürekli işitme testlerine girdim hatta birinde kulak zarı delik bile dendi çünkü biraz kısık sesleri duyamıyordum . Sonra baktık böyle olmayacak, İstanbul'a o zamanlar adı duyulmuş bir doktora götürdüler beni 7 yaşımda falandım ama hala yatar kalkar o adama dua ederim, 15 yıldır kulak ağrısını sayesinde unuttum . Öbürleri gibi antibiyotik yazıp yollamaktansa her ay veya üç ayda bir kontrollere çağırdı, ayrıca işitme kaybımın sebebi de bir doktorun kulağımın içini temizledikten sonra koyduğu bir parça pamuk olduğu anlaşıldı ve alındı . Tavsiye olarak da lütfen sorunun sebeplerini söyleyecek doktoru bulmaya çalışın, ıslak saçla dolaşmayın ve lütfen kafanıza göre ilaç kullanmayın . Bir de yukarıda yazılmış bol bol sakız çiğneyin, o zamanlar o kadar çok çiğnerdim ki resmen çenem ağrırdı ancak bunun da faydası olduğunu gördüm .

  5 mart 2016 21:56

  6. şu ana kadar vücudumun muhtelif organlarında çok değişik ağrılar çektim, ameliyat da oldum. ama kulak ağrısı bir başkaymış. matkapın kulaktan içeri girmeye çalışması gibi bir şey.

  17 eylül 2018 21:04

  7. Çocukluğumun en büyük kabusu olan ağrı. Geceleri ağlayarak uyanırdım bu illet yüzünden. Aradan yıllar geçtikten sonra başımın arka kısımlarına vuran migren ağrımın aslında küçükken yaşadığım kulak ağrısı ile çok benzer olduğunu farkettiğim an resmen şok yaşadım. Acaba çocukken de migrenim tutuyordu da ben kulağım ağrıyor sanıp ağlıyordum diye düşünmeden edemiyorum.

  17 eylül 2018 21:51


  8. En zor ağrılardan birisi. 

  3 hafta önce heveslenip kulaklarımı deldirmiştim, verilen spreyi de her gün kullanıyordum. 1 haftadır kulağım inanılmaz ağrımaya başladı. 3 gün önce doktora gittiğimde mantar olduğunu öğrendim. Doktor ilaç verdi ve düzenli kullanmamı söyledi. İlacı kullandığım ilk gece gayet rahat uyudum, ağrım yoktu. Dün gece ise sabaha kadar ağrıdan uyuyamadım. Bugünde uyandığımdan beri kulağımı hissetmiyorum. İlaçlarımı kullanıyorum ama yok geçmiyor. Siz siz olun kulağınızı deldirmeden önce çok iyi düşünün.

  3 nisan 2019 15:17

  9. allah düşmanımın başına vermesin dediğim ağrı. bundan birkaç sene önce geçirdiğim dış kulak iltihabı dolayısıyla gece gece ağrıdan içim çıkana kadar ağladığımı biliyorum. biri resmen kulağınızın içine girmiş, kulak zarınıza tokmakla dan dan vuruyor gibi bir his. üstüne üstlük yüzünüzün ağrıyan tarafı tamamen uyuşuyor. birkaç gün boyunca sol gözüm, kulağım, dişlerim, boğazım ağrımaktan uyuşmuş durumdaydı. sadece çorba gibi şeyler yiyebiliyordum. kaç kutu ilaç bitirdim hatırlamıyorum. arada aklıma gelir, lütfen bir daha olmayayım diye dua ederim. o derece kötüydü :(

  3 nisan 2019 16:31

  10. bir kez dış kulak iltihabı olmuştum da aman aman aman ne çok acı vardı. kelimenin tam anlamıyla Allah’ın belası bir ağrı, insanda kafayı komple kesip kurtulma isteği uyandırır. 

  4 nisan 2019 11:56