yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (123)
  • medya (5)

  1. bu gün 10. yu gerçekleştirdiğim eylem. benim kulak yapım yumuşak ve kıkırdakları çok tepede kaldığı için genelde etini deldirmiş oldum. 2 tanesi kıkırdağımda. en sağlıklısı ve çabuk iyileşeni tabiki iğneyle deldirmek ama hem acısız olması hem de daha ekonomik olması nedeniyle tabanca daha fazla tercih ediliyor.kulak eti tabancayla deldirilebilir.ben de öyle yaptım.bi sorun da yaşamadım.bir hafta sonra küpeyi değiştirmenizi söylüyorlar.ben uydum bunların akıllarına çıkardım küpemi gümüş takıcam . o küpeyi o açık yaraya sokmak ,arkasını bulup çıkarmak.tutturamadım bi türlü bayılıcam.yüzüm bembeyaz oldu.sonra bütün deldirdiklerimde yara iyileşene kadar aynı küpeyi durdurdum arada çeviriyordum işte kremliyordum falan.

  Amaaa konu kıkırdağı deldirmekse tabancadan ben uzak durun derim. (gizlinot: ben ettim siz etmeyin ) ben işte çabuk olsun acısız olsun diye tabancayla deldirdim .evet hiç acımıyor kıkırdak.acımaz da zaten.kulağınıza dokunulmcak gibi de olmuyor ama sonra aylarca üstüne yatamadım.geçmedi bi türlü yarası.bazen geçiyor gibi oluyor.artık acımıyor diyosunuz ama bi sabah uyanmışsınız şişmiş arkası acıyor.ve çoğu kişide arkasında baloncuk gibi bişey beliriyor.iltihap falan dolu değil öyle et beni gibi ben onu biraz oynadım deldim falan bişeyler yaptım yara oldu baya ama geçti (gizlinot: siz sakın yapmayın ben doktor özürlüyüm ).şimdi gayet iyi durumdalar kıkırdak biraz daha zahmetli canınız tatlıysa uğraşmayın.sonuç olarak bu iş de dövme gibi bişey deldirdiçe deldiresi geliyor insanın .benim kulaklarda yer kalmıcak galiba ama çok güzel görünüyor yahu

  edit:(link: http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.stylehaus.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F08%2FEarring-11-650x303.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.stylehaus.com%2F2013%2F08%2Ftrend-report-earrings%2F&h=303&w=650&tbnid=VT-DAWAg1kdhWM%3A&zoom=1&docid=k4jJncIOySVQPM&ei=q982VKfxEqaCzAOw9oL4CA&tbm=isch&ved=0CEkQMygkMCQ&iact=rc&uact=3&dur=829&page=2&start=26&ndsp=30 minik halkalar) şeklinde takınca demode olmazsınız. fiyonklu ,büyükten küçüge top şeklinde, kedi köpek şeklinde takarsanız o ayrı.

  9 ekim 2014 19:29 9 ekim 2014 21:24

  2. bir zamanlar trend buyken iki kulak mememe de 4er kere yaptırdığım işlem. tabi o kadar küpeyi eşzamanlı takmak için öncelikle gümüş veya altın küpe sahibi olmam lazım bolca, sonra meme başına 4 küpe düşüyor, top bile taksanız ne biçim ağırlık. bence 2 delikten sonra bu moda bitmeliydi. kıkırdağımı da 2 kere deldirdim, ikisi de hızlıca iyileşti. halka takınca epey hoşuma gidiyor görüntüsü. bir diğer deldirme işlemi için (bkz: tragus piercingi).

  9 ekim 2014 20:21

  3. 9. Sınıftayken arkadaşlarımın "biraz kız olduğun belli olsun ya bu ne küpe bile takmıyosun" demesi üzerine anneme yalvarmalarım sonucunda yaptırdığım eylem. Bir heves yaptırdım Ama şimdi o kadar pişmanım ki.. Bujiteri denen yerlerde satılan normal küpeler bende alerji yapıyor. Ne zaman taksam kulaklarımı kaşımaktan bir hal oluyor kıpkırmızı kulaklarla geziyorum. Altın küpe aldım biraz taktım onlarla da duramadım. Şimdilerde her ay boy abdesti almadan önce deliğini bulana kadar işkence çektiğim, bulsam da küpenin diğer taraftan cıkması imkansız hale gelmis kulaklarımı deldirdiğim için lanet ediyorum. Benim gibi Takı merakınız yoksa deldirmeyin şahsen ben cok pişmanım

  9 ekim 2014 21:00


  4. Kulaklarım delik değil dediğimde insanlar çok şaşırıyor ama bu zamana kadar yaptırmaya hiç heves etmediğim eylem.

  Bu konuda iki ilginç olay var. birincisi babaannemin babamdan önce iki oğlu bebekken ölünce erkek çocuklara nazarı değdiği düşünülüp babam doğduğunda babaannemden uzaklaştırmaları ve 15 gün sonra kulağına küpe takip kızın oldu diye kucağına vermeleri. neyle deldilerse delik kapanmış ama izi çok bariz duruyor bu arada.

  İkincisi ise eski sevgilimin bana bir değil iki değil tam üç kez küpe hediye etmesi. Üstelik unuttuğu için falan da değil küpe almayı sevdiği içinmiş.

  9 ekim 2014 21:30

  5. kimi zaman işkence olabilir. 13 yaşımdayken kulaklarımı eczanede uyuşturucu spreysiz tabancayla deldirmiştim. oluk oluk kanadı ve o delik anında kapandı.

  annemin kulaklarını da komşusu delmiş 40 sene önce. acaip bi işkence ile delmiş üstelik.

  daha sonra başka bir eczanede daha insani yöntemlerle deldirdim bir daha da kapanmadı. önemli olan kulakta küpeyi uzun süre tutmak.

  9 ekim 2014 21:44

  6. Kulaklarımı ilk kez 2,5 yaşımdayken falan deldirmiş bizimkiler ama büyürken takmadığım için kapanmış.Onca yıl sonra ise 2.kez 19 yaşımda tekrar deldirdim :) Hatta kıkırdak da deldirmiştim hızımı alamayıp,aynı gündü sanırım.Arkadaşlara katılıyorum kıkırdak konusunda.Deldirdiğime bin pişman olmuştum.Öncelikle benimkini tabancayla delmişlerdi ve felaket sızlamıştı birkaç saat boyunca.Neyse acısı geçti ama bu sefer de hiiiç üstüne yatamadım.Minik halka takmıştım bir de normal nokta küpeyi değiştirip.Bunlar 12 sene önce oluyor buarada,şu zamanki gibi de moda değildi kıkırdak ve herkes halka takmaz kıkırdağa,hala pek görmem.Bendeki nası bir akılsa,daha hoş duracağını düşünüp halkaya geçmiştim.Bir süre sonra iltihap kaptı gibi oldu,arkası şişti falan azıcık.Kendim de çıkaramamıştım tabi halka olunca fena acıyordu.En sonunda bir kuyumcuda penseyle kesip çıkarmışlardı adamlar :) Allaam o anki rahatlamamı size anlatamam.Bir daha aklımdan geçirmedim kıkırdağı zaten.Şuan 2 kulağımda da 3er delik var.4.deliği de deldirdim seneler önce ama onların taktığı küpeyi çıkarırken nedense çok acıdığından,başka küpe de takamayacak kadar acıdığından,kapatmıştım o deliği çok istesem de.Halbuki 2 kulakta da 5-6 delik çok hoş gelir bana ama sanırım benim delik limitim 3 :)

  9 ekim 2014 23:10 9 ekim 2014 23:11

  7. 3 ve 4. deliklerimi evde kendim delmiştim. sebebi de bunu yapmaya karar verdiğim anda evden çıkmaya çok üşenmemdi. işte lise zamanları, gençlik, deli cesareti falan..

  birkaç yıl sonra kapandı bu kendi deldiğim delikler.(gizlinot:iyi de oldu ) şimdi hiç küpe kullanmıyorum zaten.

  9 ekim 2014 23:28


  8. Ortaokulda deldirmiştim sanırım ilk, okulda yasak diye takamadım kapandı deliklerim. Sonraki yaz tekrar deldirdim ve öyle takmaya başladım. Ben delinirken takılan altın suyuna batırılmış o küpeleri beğeniyorum zira alerji yapmıyor dandik bijüteri gibi. Zaten metal olan her şeye alerjisi olan biri olarak sadece altın ve kaliteli gümüş küpe takabiliyorum. Sonra da iki delik daha eklettim, uzun süre tek kulağımda 2 delik vardır çünkü öteki kulağımdaki kapanmıştı. Küpe güzel bir şey sadece delik sayısını abartmamak lazım, yoksa çirkin duruyor bence

  Kısacası yeni deldirenler hemen bir hafta sonra çıkar vs deniyor ama ben çıkarmadığım zaman o delikler anca ıturdu. Kulaktan çıkarmayacaksanız da çevirin, ileri geri ıynatın ve gidin düzgün bir gümüş ya da altın küpe alın takın sonra alerjiniz yoksa istediğinizi takarsınız zaten

  10 ekim 2014 06:06 10 ekim 2014 06:09

  9. Kulak kepçesini deldirerek bende eyleme dahil oldum ne zamandır istiyordum.

  Delidirirken anlık bişi hissettim eve gelirken biraz acır gibi oldu, eve gelir gelmez antibiyotikli bir krem vardı onu sürdüm bugün 4.günüm günde 3 defa sürdüm kremi ne olur ne olmaz mikrop falan kapar yada yara olur (kremi özellikle kulağım için almadım evde vardı eczane de çalışan birini arayıp sordum kullan işe yarar dedi cidden yaradı)

  şuan bir ağrım acım yok, dokunduğumda da belirgin bir acım yok sadece iki gece üstüne yatamadım o kadar da olsun tabi

  Yalnız yarın normal küpe takıcam halka istiyorum ama delen kişi bir iki ay halka takma acır dedi, böyle bişi var mı gerçekten beklemem gerekir mi? Kullanan varsa bilgi verirse harika olur

  24 kasım 2014 00:44

  10. Kıkırdağın en tehlikeli yerini TABANCA ile deldirmişliğim var. Abartıyor diye düşünebilirsiniz ama yemin ederim 1.5 sene boyunca o kulağımın üstüne yatamadım. Deli acı çektim. Sonra akıllandım mı? Hayır tabiki deli misin. İğneyle yaptırdım bu sefer. Hiç acı çekmeden 1 hafta içimde normale döndü kendisi. Tekrar yaptırır mıyım? Hayır. Ama 'sürekli kulağından ameliyat olan biri olarak' HAYIR.

  24 kasım 2014 14:54